Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako hoćeš jeftino da prođeš pogledaj Acera iz Value serije. Trebalo bi da je dosta povoljan.
 
Potraži FSC P24-T2 SCENICVIEW, kažu da je isti kao 244T, tj. da je kompletnu elektroniku (a ne samo panel) uradio Samsung, a trebalo bi da je jeftiniji...
 
Ako cena nije bitna, a treba ti za dizajn onda najbolji izbor ti je neki Eizo ili Nec.
Pošto se Eizo ne može naći na balkanu, onda pogledaj neki Nec sa S-IPS panelom. Ili uzmi Apple Cinema Display.
 
okmijun je napisao(la):
'si ga video? nasta to lici?

Idi na sajt Acera, izaberi Eastren Europe - Serbia and Montenegro - Product: Monitors LCD - i videćeš kako izgleda. Doduše, nisam siguran da ga imaju kod nas pošto moj diler kaže da ga ne može nabaviti.

BTW - izgleda identično kao moj AL1916Ws ali svi iz serije Value izgledaju slično. Bitno je da je Value serija ima dosta dobar odnos kvalitet cena.
 
Poslednja izmena:
memberix je napisao(la):
Ako cena nije bitna, a treba ti za dizajn onda najbolji izbor ti je neki Eizo ili Nec.
Pošto se Eizo ne može naći na balkanu, onda pogledaj neki Nec sa S-IPS panelom. Ili uzmi Apple Cinema Display.

Istina je da se Eizo ne može naći kod nas, ali u Hrvatskoj npr. postoji zastupnik za Eizo. Stalno se reklamiraju u jednom njihovom časopisu koji čitam.

@AyS

U istom časopisu su imali samo reči hvale za taj Dell koji si spomenuo, kao i za njegovog "starijeg brata" od 30".
 
AyS^ je napisao(la):
ta je cena ! inace cena za 30" im je 1880e bez pdv-a :smoke:
bogami opravdana razlika:

To your left the 30" Dell screen @ 2560x1600 we'll be using today. To your right my two work monitors (and it almost looks small) the 24" Dell Screens @ 1920x1200.

p.s.mada je baja sa guru3d-a u prvi plan ubacio 30'' pa i zbog toga deluje veci mada puno je veci u svakom slucaju
 

Prilozi

  • 30''.jpeg
    30''.jpeg
    56.4 KB · Pregleda: 989
Dell 2407 je prema utiscima sa foruma loshiji od prethodnika. Ne vidi se da je mnogo brzi panel i svi kazu da je prethodnik bolji. E sad, mozda je to zato sto gomila Amera ima 2405, pa imaju sindrom "kiselog grozdja", ali ima i par linkova ka testovima gde taj novi Dell nije najsjajnije prosao. Samsung 244T je sigurna kupovina, ali kosta mnogo - sa PDV-om je oko 1200 evra, sto je opet za 280 evra manje nego u Decembru prosle godine kad sam ga ja nabavio...
 
p.s. a mozes da sacekas i da se konacno pojavi 245T koji su predstavili na CeBIT-u. Ako nista, sigurno ce oboriti cenu 244T-a, pa onda uzmi njega...
 
Ne, drugaciji je panel a i dizajn monitora... Nije tako fensi kao 244T, nego je nekako kockast i ruzan i glomazniji je. Ali je panel bolji, ima veci ugao gledanja, dok su sve ostale specifikacije iste. Video sam ih jedan pored drugog, zaista ima bolje uglove...
 
vec dva meseca radim na dell-u, velika povrsina idealna za cad i slicne stvari. generalno lepo radi nemam velikih zamerki....sem jedne.
kada se misem nesto pomera po beloj povrsini ivice predmeta dobiju tanku crvenkastu senku. u radu sa cad-om i pdms-om nema problema ali neznam kako bi se to odrazilo u igrama.
ovde u svajcarskoj moze da se nabavi povoljno kad dell daje popuste na pojedine modele. tako se prosli mesec mogao kupiti za 1136 franaka (730eura) ali recimo sad mu je cenea gotovo 1600 franaka.
mislio sam da si za kucu uzmem dell-a ali na pojedinim mestima od dell je bolje ocenjen benq FP241W a nije mnogo skuplji (1300 franaka) pa je tu nastala dilema.
ovde ima i eizo ali je dosta skuplji (oko 2000 franka).
 
Niko ne zna a ? :)
Maxe ?

Izgleda da su odustali od 245T. Bezveze. Stigao je EX20, sa LED BLU tehnologijom, o kome ćete uskoro čitati, a za koju nedelju će biti tu i 305T, tridesetoinčni monstrum sa odzivom od svega 5ms. Tvrde da je daleko bolji od Dell-ovog, ostaje da vidimo da li je tako, pošto nije IPS nego S-PVA. A cena bi trebalo da bude samo 1800 evra:)
 
Izgleda da su odustali od 245T. Bezveze. Stigao je EX20, sa LED BLU tehnologijom, o kome ćete uskoro čitati, a za koju nedelju će biti tu i 305T, tridesetoinčni monstrum sa odzivom od svega 5ms. Tvrde da je daleko bolji od Dell-ovog, ostaje da vidimo da li je tako, pošto nije IPS nego S-PVA. A cena bi trebalo da bude samo 1800 evra:)

Treba imati SLI 8800 za to :)
 
@AyS^: pretpostavljam da si do sad vec uzeo monitor, ali ako nisi i ako cena nije problem:
Benq FP241W ili FP241WZ (ako sam dobro ukapirao naslednim prethodnog, ali jos uvek veoma svez)

"The Benq FP241W is clearly a stunning monitor."
"At around £670, it is in the same price bracket as the Dell whilst providing significantly better image quality. What's not to like? Using this over the course of a couple of weeks, it has become an indispensable part of my desktop. If you're looking for a 24" monitor to buy, this is the one to go for."
http://www.bit-tech.net/hardware/2006/11/07/Benq_FP241W/5.html

"I've looked at a few BenQ monitors over the years, but the FP241W completely rewrites the script. Not only does it have the widest array of inputs that I've ever seen in a desktop monitor, but the image quality is equally impressive, while the price is truly incredible. Even the design and build quality of this screen are both first rate. When you throw the HDCP compliant HDMI port into the equation, BenQ really does have every single base covered with this screen. Put simply, if you're after a 24in widescreen monitor, this is the one to buy."
http://www.trustedreviews.com/displays/review/2006/09/13/BenQ-FP241W-24in-Widescreen-Monitor/p5

da ja imam para za ovako nesto ne bih se dvoumio :d
 
BenQ 24-ka bi trebalo do nove godine da stigne kod distributera. Imaćemo ga odmah i na testu pa ćemo ga uporediti sa Dell-om, starim i novim, Samsungom 244T...
 
Nazad
Vrh Dno