Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Razmisli i o ovim Philips, AOC, Lenovo, LG (12-14k din), prelistaj testove pa proceni, da li ces IPS ili VA. Ja bih (u tom cenovnom rangu) verovatno uzeo Philips ili AOC. Na kraju je najbitnije da imas srece u panel lutriji (ovo vazi za sve klase).
 
Sta uzeti

AOC 24B1H

ili

Asus VP247HAE

Jedan je MVA,drugi IPS,flicker free i low blue light poseduju oba,ista velicina,oba imaju hdmi,ASUS ima manju potrosnju struje,AOC ima lepsi dizajn.
 
Poslednja izmena:
Postovani drugari,
Potrebna preporuka za monitor od 24" koji nece mnogo muciti oci jer dosta vremena provodim za racunarom (3D CAD - Catia, Auto CAD i naravno filmovi, surf i ponekad gaming)
Od starog viewsonic-a (2013god) me dosta peku, svrbe i bole oci pa bih da kupim neki monitor koji ce ih kolko tolko sacuvati a s obzirom da se ne razumem mnogo u tehnologije , tipove panela i ostalo, moram da pitam za preporuku. :)
Ovako nesto ?
LG 24MK430H-B
BENQ BL2480 ili neki AOC, ASUS...
 
Poslednja izmena:
Posto sam za druga ukombinovao konfiguraciju koja sadrži Ryzen 1600AF, 1x8GB RAM i RX 570 4GB, za kasnije sam mu predlozio da uzme jos jedan isti štap RAM-a., a sada je na tapetu kupovina monitora. Šta bi možda bilo najisplativije uzeti do 20.000 dinara? Verujem da bi ekran dijagonale 24" za 1080p sa FreeSync tehnologijom bio pogodak.
 
Ajde ako moze sada mala pomoc oko izbora monitora. Ceo dan provedoh citajuci o panelima, rezolucijama, vremenima odziva i slicno... na kraju neki izbor je pao na:

Samsung LC24F396FHUXEN
LENOVO LED L24e-20

Budzet je nekih 16k max, pa ako imate ista bolje slobodno preporucite


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja cekam da mi stigne Philips 246E9QJAB za 15k

Video sam odlican review na yt i nisam odoleo.

IPS 4ms , 75hz , Freesync, DP ,HDMI , VGA :d , Zvucnici :) nema bolje za te pare.
 
Poslednja izmena:
Ja cekam da mi stigne Philips 246E9QJAB za 15k

Video sam odlican review na yt i nisam odoleo.

IPS 4ms , 75hz , Freesync, DP ,HDMI , VGA :d , Zvucnici :) nema bolje za te pare.

Sada sam gledao malo vise po google i yt, ne znam zasto nisam vise gledao ove Filipsove modele. Deluje mi bas kao odlicna opcija i mislim da cu u ponedeljak naruciti ovaj model ako imaju gde na stanju :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Planiram da kupim neki 24' monitor koji bih koristio na laptopu (Samsung NP700Z5A). Uslovi su full hd i hdmi priključak. Šta bi bio neki best buy do 20k rsd? Uzeo bih u domaćim radnjama.
Namena bi najviše bila za gledanje serija (eon i netflix) i povremeni rad u auto cad-u, malo office i od igrica Cities Skylines i football manager.

Evo i slika grafike u laptopu

FbV2Qnu.png



Hvala.
 
Pozdrav, treba mi 21.5" monitor prioritet je da ima što bolju Eye Care tehnologiju (Flicker Free, Low Blue Light..), i da ima HDMi, budžet je do jedno 13.000 din?

Šta je najbolje uzeti tako nešto za taj novac?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Mogu da preporučim LG LED 23.8" 24MK600M-B IPS Full HD. U maloprodaji se moze naci za nekih 16k dinara i mislim da je jedna od boljih kupovina trenutno.
 
Jel zna neko gde mogu da nadjem ovaj BenQ Mobiuz EX2510? Ima ga u Alza.hu prodavnici..jel ovi madjari donose nesto odatle?
 
Ja sam ga nabavio pre par nedelja, tražio sam gorepomenuti BenQ pa sam odustao kad mi je Asus naleteo nov za 20k. Sve u svemu zadovoljan sam, mnogo je bolji nego što sam očekivao, planirao sam da ga koristim privremeno dok ne naleti nešto bolje ali sad kad sam ga probao nemam nameru skoro da ga menjam.
 
Evo da dopunim odgovor jer ima zainteresovanih. Ovaj REVIEW je dobar, potpisujem sve što je rečeno. Koristim i podešavanja koja su tu navedena, dakle: racing mode, brightness 35, contrast 80, r/g/b 100/100/99 (mada može i warm, ne vidi se razlika), trace free 100, freesync on. Mrtvih piksela nemam, bleed ima malkice u jednom uglu ali samo na crnoj pozadini u mračnoj sobi i moram da ga tražim. IPS glow naravno postoji ali to je mana tehnologije, nekome smeta a nekome ne. Slika je oštra i nikakve zamerke nemam po tom pitanju. Ghosting postoji vrlo malo i primećuje se na UFO testu, imao sam prilike da uporedim sa Dell S2721DGF i lošiji je za nijansu ali to je ipak monitor od 500+ evra tako da ne mogu da zamerim, potpuno je isto kao upoređenje na gornjem testu.
E sad postoji i jedan nedostatak koji može da se vidi OVDE, koliko kapiram dešava se i na nekim drugim monitorima. Naime ako refresh pogodi određenu vrednost, ekran se zacrni na par sekundi. Dešava se kad je frame rate nizak ali se rešava lako za nekoliko sekundi kao što se i vidi na snimku, valjda bi trebalo to da se odradi svaki put kad se reinstalira GPU driver.
 
uzeo isti pre 3 dana. Meni je odlican, prvi put sam na 144hz i svako ko kaze da se ne primecuje razlika taj lupeta. Siguran sam da bih primetio i 240hz+ u odnosu na ovo. Pored uporedo radim i na starom benq GW2265 koji je 60hz i kad predjem na ovaj kapiram da vise nema nazad. I ja sam imao srece sa panel lutrijom i nemam mrtvih piksela, a sve ostalo kako je i Ivke napisao. Nemam taj problem sa crnim ekranom na momente, bar za sad. U principu, vrlo sam zadovoljan, mada ja i nisam nesto zahtevan. Obzirom da sam u mracnoj sobi brightness mi je na 9 a contrast na 50. Kad mi treba jace osvetljenje za igre i filmove predjem na srgb preset:)

BTW. Proverite da li ide DP kabl uz monitor, moj je isao samo uz HDMI pa sam morao da dokupim.
 
Pomogli ste mi pocetkom godine da se uzme komp za buduceg studenta. Ryzen 5 3400g + MSI B450M Pro-M2 Max (ako je bitno za naredno pitanje)
Moze li neka preporuka do recimo 15000 za neki 24" monitor. Kao sto sam naveo uglavnom pracenje online nastave, kontam kasnije i za sam fax (FON), a igre i ne toliko bitne (koliko sam razumeo LoL se igra)
Ono sto je vazno je zastita za oci, flicker free i low blue... bilo bi lepo i da ima podesavanje po visini. Da li je za gore navedenu namenu bitan panel od 60/75/144Hz?
Hvala

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
@Lanikor mislio sam da za ovu osnovnu namenu ovi Hz imaju vise znacaja zbog ociju itd pa zato pitam.
Taj Asus i sl. sam prvo gledao, ali aj ako za koju crvenu vise ima nesto znacajno bolje da pogledam i to.
Obzirom da sedi na pola metra od monitora tj direkt gleda, verovatno prednost dati VA panelima?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Mislim da je ovo daleko bolja opcija od tog AOC-a... Asus TUF Gaming VG249Q
 
Nazad
Vrh Dno