Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Šta znači svakodnevni rad?

BenQ VZ2470H sa AMVA+ panelom, 3 god. i sa cenom koja je pala na ispod 15k.
Obavezna kupovina na daljinu (telefon ili internet), mada koliko znam, svi na forumu koji su kupili na osnovu moje preporuke su prezadovoljni.

E sad, ako se puno baviš sa bojama, onda neki sa IPS-olikim panelom tipa Samsung S24F350FHU.
 
Imam P2414H i treba da uzmem jos jedan za dual setup, da ima HDMi, koliko sam video neki najslicniji je P2417H, da li vredi uzimati, sobzirom da se P2414H ne proizvodi vise,a uzeo bih del isto, i istih dimenzija monitor, da bude skladno, i naravno da ima HDMI, posto je DP zauzet
 
Da li je neko imao prilike da vidi / koristi Vivax Imago LED TV-24LE78T2S2 fullHD ( oko 13.000 din )

Drugaru za deciju sobu treba monitor za komp , monitor za Sony PS3 i povremeno TV
 
Ima li gdje u Beogradu da se kupi BenQ VZ2470H i kako se pokazao u fps igrama posto ne mogu nigdje takav test da nadjem na netu.Da li je ovaj monitor dobar izbor za fps igre tipa bf4,bf1,cs go i slicno ili je bolje uzeti neki sa ips panelom?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Ne zelim TN panel jer mi je muka od ispranih boja i crne koja je ustvari siva.Nemaju ga na stanju,jedino ove druge radnje da zovem ili na ips model da idem.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Ne zelim TN panel jer mi je muka od ispranih boja i crne koja je ustvari siva.Nemaju ga na stanju,jedino ove druge radnje da zovem ili na ips model da idem.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ne znaš panele, jer ovo što pričaš važi za loš kvalitet i IPS.
TN ima problem sa uglovima, i može da se javi i verzija boja.
 
Ne znaš panele, jer ovo što pričaš važi za loš kvalitet i IPS.
TN ima problem sa uglovima, i može da se javi i verzija boja.
Predlozi neki onda model sa TN panelom koji ima crnu crnu i da nema probijanja pozasinskog osvjetljenja posto se neckam svaki dan koji da kupim.Jel je VA panel najbolji izbor?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Predlozi neki onda model sa TN panelom koji ima crnu crnu i da nema probijanja pozasinskog osvjetljenja posto se neckam svaki dan koji da kupim.Jel je VA panel najbolji izbor?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Koliko ja znam svi TN imaju dobru crnu. Najbolju ima VA, a kod IPS-a teško da dobiješ baš crnu.
Probijanje svetla je problem kontrole kvaliteta, pa imaš top modele kod koji se javi probijanje na jednom primerku, a ne drugom nema. Dakle, to moraš u radnji da proveriš ili kupiš onlinez pa ako je loš primerak vraćaš dok ne dobiješ normalan.
 
Koliko ja znam svi TN imaju dobru crnu. Najbolju ima VA, a kod IPS-a teško da dobiješ baš crnu.
Probijanje svetla je problem kontrole kvaliteta, pa imaš top modele kod koji se javi probijanje na jednom primerku, a ne drugom nema. Dakle, to moraš u radnji da proveriš ili kupiš onlinez pa ako je loš primerak vraćaš dok ne dobiješ normalan.
Hvala na savjetu.Kako da provjerim u radnji,konkretno mi daj neki predlog?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Kako misliš kako?
Zamoliš da otvore monitor, priključe na kompjuter i gledaš kako izgleda na crnoj, beloj, plavoj, zelenoj i crvenoj slici. Imaš testove i na youtube-u i na google-u da skineš.
E sad što je u radnji svetlo pa je pitanje koliko ćeš sve ovo videti je druga stvar. Zato je online kupovina najbolja opcija, jer možeš bez obrazloženja da vratiš u roku od 14 dana.
 
Da, bas je eticki narucivati monitore i vracati ih ako imaju neku manu koja je karakteristicna za taj model.

Evo na monitoru iz potpisa probija osvetljenje u uglovima malo, mogao sam da vratim prodavcu i trazim drugi, ali nisam jer to nije normalno ponasanje. Onda bi taj raspakovani monitor isao od coveka do coveka dok neko ne prihvati.

Ko voli kad mu stigne nesto vec raspakovano i povezivano, a kupio je novo?
 
Poslednja izmena:
E, u radnji ponekad nije dozvoljeno da vadiš iz kutije i gledaš.
Barem meni jednom nisi dozvolili, već su ga odneli u neku rupu gde piju kafu i oni ga proveravali, mene nisu ni pustili da vidim, sreća je bio dobar, evo radio godinama i sad sam kupio drugi

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
E, u radnji ponekad nije dozvoljeno da vadiš iz kutije i gledaš.
Barem meni jednom nisi dozvolili, već su ga odneli u neku rupu gde piju kafu i oni ga proveravali, mene nisu ni pustili da vidim, sreća je bio dobar, evo radio godinama i sad sam kupio drugi

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
Bas bezveze sto nisi mogao sam da provjeris,nema smisla uopste.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Koliko ja znam svi TN imaju dobru crnu. Najbolju ima VA, a kod IPS-a teško da dobiješ baš crnu.
Probijanje svetla je problem kontrole kvaliteta, pa imaš top modele kod koji se javi probijanje na jednom primerku, a ne drugom nema. Dakle, to moraš u radnji da proveriš ili kupiš onlinez pa ako je loš primerak vraćaš dok ne dobiješ normalan.

Koliko ja znam situacija je obrnuta. Na TN panelima slika ništa ne valja, ali su dobri za igrice jer su brzi. Kod IPS su mnogo bolje boje i uglovi gledanja.
Probijanje svetla je problem svima, ali se opet nekako manje primećuje na IPS zbog dobrih uglova gledanja.
 
Pisao je neko FAQ pa pogledaj.
"Dirty screen effect" je najizraženiji kod IPS-a, i pored dobre kontrasti crna nije crna nego siva. Za surf ne smeta, ali A igre gde preovladava mrak, kao i za takve filmove su užas.

Kod oba tabora ima dobrih i loših modela, pa ne bi trebalo generalizovati.
 
TN ni pod razno, osim za hardcore competitive/profesionalno igranje FPS igara.
 
Taj desno se izgleda tek pojavio pa za sada ne postoje testovi ili utisci, samo podaci za sajta proizvodjaca: https://eu.aoc.com/en/products/24v2q
Tesko je reci koji ima bolji panel, to bi moralo uzivo da se pogleda ili da se pojavi bar neki detaljan test. A prema specifikaciji razlike se svode na freesync 75Hz podrsku, drugacije postolje i malo tanje bezele koje ima noviji model. Samo me cudi da je jeftiniji 30e, onda je moguce da ipak ima malo losiji panel ali ko zna, dok se ne vidi i ne uporedi.

Idealno bi bilo kada bi ovaj sajt testirao i noviji AOC.
 
Nazad
Vrh Dno