Šta je novo?

Kupovina 5.1 sistema - zar je toliko tesko!?

JohnnySM

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2006
Poruke
536
Poena
319
Nakon toliko procitanih tema u vezi razlicitih 5.1 sistema, vise ni sam ne znam sta bih zeleo da uzmem.Znam da apsolutno nista ne znam.Gomila komentara ide i u jednom i u drugom smeru.Dok je nekima neki 5.1 sistem zakon, drugima je osrednji, ali pristojan ili u krajnjem slucaju, nikakav.Vidjao sam dosta pozitivnih ocena za razlicite 5.1 sisteme, ali me pomalo brinu neki komentari koji kazu da taj 5.1 sistem i nije bas toliko dobar koliko se svima cini.I sta na kraju ja da uzmem?Primetio sam u jednoj prodavnici, sasvim slucajno, Altec Lansing VS3151 po, meni, dobroj ceni (nesto malo vise od 8000 dinara) i takodje sam procitao pozitivan komentar na ovaj sistem.Medjutim, odmah ispod toga ide objasnjenje da bass nije dovoljno jak i da ne grmi onoliko koliko bi trebalo.Tu su u kombinaciju usli i Creative Inspire T5900 zvucnici kao i Altec Lansing AL251.Zatim, na pamet su mi pali i Logitech X-530 zvucnici, Altec Lansing 5100 i... to bi bilo otprilike to sto me zanima.Da li postoji jos neki 5.1 sistem koji sam zaboravio da napomenem, a da je dobio manje vise pozitivne ocene na ovom forumu?Trenutno mi se najvise svidjaju Altec Lansing VS3151 zbog dostupnosti jer ne znam da li cu igde naci ove ostale modele zvucnika, a i ako nadjem, bojim se da ce me odraditi najstrasnije i da ce mi prodati nesto po ceni 50% vecoj nego sto ona zapravo jeste.Vec sam imao zanimljivu situaciju da mi je izvesna prodavnica na Spensu htela da proda uzasno nekvalitetni HDD Rack za 2000+ dinara.Srecom, imao sam zvezdu vodilju, pa sam kupio Chiefteca za 1900 dinara.

Znam da je ovo samo jos jedna "5.1" tema u gomili istih, ali bih voleo kada bi neko odvojio par minuta svog vremena da mi pomogne.Bicu doveka zahvalan :) (ili cu platiti pice ako bas neko hoce :d ).U svakom slucaju, znam da ce taj sistem biti 1000% bolji od ovih Trust 2.1 zvucnika koje trenutno imam, ali bih voleo da kupim nesto pristojno kad vec kupujem :).
 
Poslednja izmena:
Ok, sad sam se vratio iz grada i par 5.1 sistema sam posebno izdvojio koji postoje u ponudi, a o kojima vredi razmisljati.

Altec Lansing CS251 - 8200 dinara
Altec Lansing GT5051R - 10600 dinara
Altec Lansing VS3151R - 8500 dinara
Genius SW 5.1 Wooden - 10500 dinara

Sta bi od ovoga vredelo uzeti?Ja nekako naginjem ka nekim od ovih Altec Lansing 5.1 sistema.Svideo mi se ovaj CS251 sistem, koliko su mi objasnili u prodavnici, poprilicno je jak i cini mi se, kvalitetan.U dve prodavnice gde sam naleteo na Genius SW 5.1 Wooden, prodavci se ubise od truda da mi objasne koliko je taj sistem dobar.Oni znaju ljude koji su izuzetno zadovoljni Geniusom, ali nakon komentara na forumu, nisam bas siguran da je to prava stvar za mene.Ima li neko neku sugestiju?Bilo sta?
 
Nemoj da se zaleces.... I 5.1 moze ponekad da razocara.....

Prvo cuj kako zvuce,a onda kupuj....

Ako te ne mrzi da preturas oglase sa polovnjacima mozes proci dosta jeftinije....
 
Nazalost, samo u dve prodavnice sam imao mogucnost da cujem neki od zvucnika, u jednoj ovi na koje trenutno ciljam kostaju oko 1000 dinara vise, a u drugoj su neki no name zvucnici :p .

Trenutno ciljam na Altec Lansing 251, on mi se cini kao best buy kada je u pitanju odnos cena/performanse.Uglavnom svi koje sam video da su culi ili imaju taj sistem, zadovoljni su sa njim.Preporucuju mi jos 5100, ali nazalost nisam nigde u NS video da ima 5100 sistem da se kupi.Video sam samo 4100 i 2100 i to po cenama koje su za 1000 dinara vise nego sto bi trebale da budu tako da mi ne pada na pamet da tim lopovima ostavljam moje pare.

Sto se tice oglasa, najverovatnije si u pravu, ali ja nemam gotovinu vec placam sa DinaCard tako da mi oglasi otpadaju kao mogucnost :).

U svakom slucaju, trenutno imam Trust 2.1 Soundwave 1000P koji sve ukupno imaju 7W i jos neke najobicnije 2.0 JAZZ zvucnike sto je ukupno 9.4W odnosno lazni 4.1 sistem tako da, sta god da kupim, bice bolje od ovoga sto trenutno imam, ali sam mislio, kad vec kupujem da kupim nesto pristojno sto ce me sluziti, ne narednih par meseci, vec jedno 2, 3 godine :).
 
Cuj ako slusas sta sve ljudi lupaju onda nikad neces kupiti zvucnike.
Ja sam tako slusao sta ljudi pricaju o DVD-Playerima i na kraju sam odustao od kupovine... Nekima su pojedini modeli savrseno radili dok sun nekima ili lose radili ili crkavali (nekima i vise puta)....
Trebas racunati da ovakve forume posecuju i prodavci kao i distributeri odredjenih marki i da ce sve ciniti da promovisu svoj proizvod dok ce konkurentski da blate koliko je to moguce...
Ja sam kupio Genius SW-HF 5.1 5000 Wooden model zvucnika braon boje....
Za razliku od prethodnog modela imaju 2-sistemske zadnje satelite i daju jako pristojan zvuk... Cuo sam kod drugara Logitech x-530 i mogu reci da da je bas Geniusa malo jaci dok su visokotonci tu negde... Za razliku od x-530 imas daljinski upravljac pa mozes da podesavas jacinu tona i promenu zvucnog izvora iz fotelje dok subvufer kod x-530 podesavas na poteciometru iza subvufera , viskokotonci mislim da nemogu da se podese a i jacina zvuka se podesava na prednjem desnom satelitu....
Na samom subvuferu Geniusa imas potenciometre za podesavanje kako visokotonaca tako i basa... E tu mozes da podesis zvuk bas kako ti odgovara.
Ovaj tip Genius zvucnika dolazi samo u braon boji za razliku od prethodne verzije ovih zvucnika koji su dolazili u svetloj boji drveta i koji su imali samo 1 zvucnik u zadnjim satelitima.
Sto se tice cene ovog Geniusa ona je malo preterana...
U Nisu sam ga pre mesec dana platio 8600 din...
Sada je negde oko 8900 din...
Prosetaj se malo po gradu i sigurno ces naci po pribliznoj ceni kao i ja...
Altec Lansing proizvodi imaju malo manje izrazenije basove. Imaju kristalno ciste visokotonce ali im se slabiji basovi negde bas primete...
Ako ti nisu bitni jaki basovi onda ovi zvucnici mogu biti bolja kupovina od recimo geniusa.
Cuo sam kako njihove zvucnike tako i slusalice koje posedujem...
Creative zaobidji jer po karakteristikama ne spadaju u taj cenovni rang u koji ih nasi prodavci stavljaju.

Najiskreniji savet :
Ne oslanjaj se previse na tudja misljenja... Vecina ljudi iznosi misljenje o proizvodima koje ne poseduje ili su ih culi kod nekoga tako da je objektivnost njihova jako diskutabilna.
Trazi da ti puste da cujes kako zvuce altec lansing i genius zvucnici pa presudi sam... 100 evra se nedaju na nevidjeno...
Odluku ces posle morati sam da doneses.
 
Poslednja izmena:
Obisao sam ceo grad, verovatno cu se danas jos malo prosetati cisto da vidim da nisam zaboravio negde da udjem, ali sumnjam da cu negde naci te braon o kojima ti govoris.Jedine Genius koje sam ja video su upravo ti SW 5.1 Wooden, svetle boje drveta.Na sajtu PIN computers ima Logitech X-530, ali se cini da ih nemaju na lageru.Malo su jeftiniji od ostalih koje sam gledao, ali su mi nekako neprovereni iako ima par dosta dobrih ocena od strane ljudi na ovom forumu.

U sustini, ja volim bass, ali ne volim da mi preterano jak bass gusi zvuk ostalih melodija tako da nisam uveren da bi Genius SW 5.1 Wooden bio pravi izbor za mene, narocito jos pored toga sto je ultra glomazan, ne znam gde bih ga stavio :).Nisam covek kojem smeta da ustane iz fotelje da bi smanjio ili pojacao zvuk, tako da mi daljinski nije toliko neophodan :).Svakako da bi bilo lepo imati ga, ali mi nije preko glave.

Ja se donekle oslanjam malo i na ovu moju Creative SB Live! 5.1 karticu da izvuce sto je moguce vise od zvucnika, sigurno da zvuk ne bi bio isti sa nekom integrisanom gluposcu i sa ovom karticom koju imam.Nazalost, u vecini prodavnica, zvucnici su ili izlozeni samo za gledanje ili su u kutiji i nisu namesteni da ih cujem.Vecina prodavaca ce mi uglavnom reci da je to "komplikovano" i "dugo traje" i da "moraju da imaju 5.1 karticu da bih ja cuo kako to stvarno zvuci" tako da cu morati da kupujem na slepo.Zato se donekle oslanjam na ocene ljudi sa ovog foruma i jos nekih informacija koje sam dobio sa strane od ortaka, na nekom drugom forumu itd.Iskreno, ma koliko neki imali negativno misljenje o Geniusu, razmisljam o kupovini njega, ali mi je ipak na prvom mestu Altec Lansing 251.Imam jos dve nedelje da razmislim sta cu pre nego sto dobijem zeleno svetlo da kupim, tako da cu malo razbijati glavu, ali se nadam da cu na kraju uspeti da uzmem ono sto mi odgovara.

Yellow Pinky, hvala na savetima :)
 
Ko voli "jak" zvuk Genius je stvarno napravio odlican posao... ko hoce slobodno moze da dodje do mene u radnju da ih cuje... nisam verovao da genius moze da napravi tako nesto :)
 
A ko voli jak i dobar zvuk kupi "neo". Jesu 150€ ali su najbolji izbor posle Altec-a. ;)
 
Mislim da cu najverovatnije uzeti Altec Lansing 251 sistem.Mislim da je sasvim pristojan sistem za te pare i da ce mi biti fino sa njim.Subwoofer ima opseg od 22Hz do 190Hz sto bi trebalo da obezbedi dobre bassove, system response je od 35Hz do 18KHz, 60W (25W je woofer, po 7W su prednji i zadnji zvucnici i srednji zvucnik), SPL je 104dB sto je poprilicno jako s obzirom da je prag bola 130dB :), SNR je 70dB sto nije bas sjajno, ali ne verujem da cu imati problema sa time.U kombinaciji sa mojom zvucnom, mislim da nece biti strasno.Procitao sam i dosta komentara koji ukazuju na to da je 251 sistem poprilicno dobar sistem i nisam video jos da se iko zalio na njega, uglavnom svi imaju samo pozitivna misljenja.Pricao sam i sa par ljudi koji zaista imaju 251 sistem i svi kazu da im je super, stavise, jedan lik je rekao da bez problema uspe da ispuni prostoriju od 27m2, a ja imam jos manje od toga, jedno 15m2 tako da... :).Ima jos vremena, ali mislim da je to to...
 
Poslednja izmena:
Nemoj da kupuješ 251! Nemoj sve dok ne nađeš radnju u kojoj ćeš moći direktno da ga uporediš sa Genius-om npr. Prošetaj se još malo po gradu...
Iz Nušićeve, onaj gornji deo, gde je Sony, uđi u "Čimić". Na samom ulazu sa desne strane ima prodavnica HW-a. Imaju mali "podrum" u kojem drže zvučnike. Vidi imaju li 251 na laeru, (95% ga imaju) i uporedi ga sa bilo čim (šta imaju još u radnji). Osoblje je Ok, imaju i oni neko svoje mišljenje, stalno puštaju muziku... :)
Ne mogu da kažem da je 251 loša investicija ali Genius je mnogo bolja. ;)
BTW, ne osvrći se puno na specifikacije nego na sluh.
 
Ja sam ponosni vlasnik Creative T5900 (5.1). Znači nemam apsolutno nikakvih problema i sve radi i zvuči super. Eto sad to je moj subjektivni utisak, ali ja sam zadovoljan maximalno. Isto sam iz Novog Sada, naručio sam od zvaničnog distributera iz BGa, dobio sutradan postexpressom.

Primedba na Alteca: Brat je imao neki Altec slabiji 2.1 model koji ima primetan šum, pazi, dok je isključen! (ukljucen u struju , ali na off-u). znači woofer je hvatao neki noise i šuštao neki radio, noću kad je tišina stvarno je jadno. Što je najgore na sajtu u FAQu im piše kako to sasvim normalna i super stvar. :smash: Tako da sam ja digao ruke od Alteca i uzeo 5.1 Creative. Verujem da ovi jači i noviji modeli Alteca nemaju tih problema ... ali hvala lepo. Znači ili isprobaj prvo ili .... ;)
 
Gargoyle je napisao(la):
Primedba na Alteca: Brat je imao neki Altec slabiji 2.1 model koji ima primetan šum, pazi, dok je isključen! (ukljucen u struju , ali na off-u). znači woofer je hvatao neki noise i šuštao neki radio, noću kad je tišina stvarno je jadno.

Da, LOL, mislim da sam i ja ovo negde procitao isto za Alteca da jednostavno zuji i kada se iskljuci, pa cak i kada se izvuce iz zvucne kartice :).Ali mislim da sa ovim 251 sistemom ne bi trebalo da bude tih problema.

SuperStarr je napisao(la):
Nemoj da kupuješ 251! Nemoj sve dok ne nađeš radnju u kojoj ćeš moći direktno da ga uporediš sa Genius-om npr. Prošetaj se još malo po gradu...
Iz Nušićeve, onaj gornji deo, gde je Sony, uđi u "Čimić". Na samom ulazu sa desne strane ima prodavnica HW-a. Imaju mali "podrum" u kojem drže zvučnike. Vidi imaju li 251 na laeru, (95% ga imaju) i uporedi ga sa bilo čim (šta imaju još u radnji). Osoblje je Ok, imaju i oni neko svoje mišljenje, stalno puštaju muziku...
Ne mogu da kažem da je 251 loša investicija ali Genius je mnogo bolja.
BTW, ne osvrći se puno na specifikacije nego na sluh.

He, pa dobro, veruj mi da bih ja to zaista voleo, ali nazalost, nisam iz Beograda :).Iz Novog Sada sam, to mi je velik invaliditet, al' sta ces.Elem, to mi je zaista problem sto ja nisam cuo nista od tih malo profesionalnijih sistema, bili oni 2.1 ili 5.1 i ne mogu da uporedim to.Isto tako, u prodavnicama u Novom Sadu, tj. u vecini prodavnica, zvucnici su ili samo izlozeni ili su u kutiji pa je nemoguce poslusati zvuk.Samo u jednoj prodavnici su mi ponudili da li bih zeleo da cujem zvucnike, ali su to bili Shockwave zvucnici koji su po meni vise za DVD playere nego za komp, al' ajd.

Imao sam jedne 2.1 zvucnike, MS Industrial ML-T508.Nigde nisam nasao informaciju u RMS, ali u PMPO, oni imaju 1800W.E sad, ja sam jedno mesec dana njih imao i koristio i stvarno su mi bili pristojni, bio sam jako odusevljen sto imam toliko jake zvucnike, verovatno zato sto nisam znao za bolje, pa se razmisljam, ako su mi se oni svideli, cak i pored SNR od 55dB, zasto mi se ne bi svideli ovi Altec Lansing 251 koji imaju bolje specifikacije na papiru, a i ipak je to Altec.Cak i da nije Altec, verovatno bi mi se svideo zvuk.Ali hajde, razmisljam, kad vec kupujem, da kupim nesto pristojno.

@Gargoyle,
Koliko su kostali ti Creative kada si ih ti kupio?Mogu reci da sam zainteresovan za njih jer imaju i vecu snagu, a i veci SNR od ovih Altec na koje sam bacio oko.Nema bas prevelik obim zvucnika ovde u NS, to moram da priznam, ali imam jos 12tak dana razmisljanja, tako da mogu da se predomislim :).
 
Creative T5900 kupljeni u januaru 2006, bili su nešto manje od 110€, full pack, sa 2 god. garancijom, kod zvaničnog distributera iz BGa. Dogovorio sam se s njima telefonom i poslali su postexpressom za Novi Sad bez problema.

Znači sve pohvale na ove zvučnike od mene.

Eventualno predlog, ako su pare problem, ja sam se onda bio razmišljao i o Creative T3000, to je 2.1, i bili su oko ~50€, u pitanju je manji i nešto slabiji model od ovih 5.1, ali koliko ja mogu da uporedim u odnosu na T5900, trebalo bi da je i taj model vrlo dobar. Eto , pa, ... srećno ;)
 
Ma dobro, pare nisu toliki problem, imam odresene ruke da potrosim oko 10.000 dinara, mozda i nesto malo vise od toga na zvucnike.Iovako kupujem na DinaCard karticu pa bi mi to islo na 12 meseci jer je preko 10.000 dinara :).

Videcu, jos uvek sam poprilicno neodlucan, dosta je sistema u igri.Voleo bih da mogu da cujem negde ove 251, bas me zanimaju kakvi su.Geniusa sam cuo (manje-vise) kakvi su i mogu reci da su izuzetno jaki, ali se nekako razmisljam da bi to bilo previse za prostor koji ja imam, a i ne volim da mi bass gusi muziku, a kod Geniusa se upravo to i desava (barem prema mom sluhu, subjektivno misljenje :) ).Srecom pa imam jos 12 dana da se odlucim.Moze se reci da sam se u jednu meru vec odlucio za 251, ali uzimam u obzir sve komentare na ovoj temi, cisto da ostali ne misle da su za dzabe postovali.Naravno da niste, verujte mi da sve uzimam u obzir :).Hvala svima.Ako jos neko ima sta da doda, dobrodosao je, imam jos 12 dana patnje pre kupovine :p
 
Evo npr. ja ove Creative držim u svojoj sobi koja je nešto veća od 25m^2. nikad ih nisam držao maksimalno pojačane jer je jako glasno. Što se basa tiče ima točkić na kotroleru pa staviš koliko želiš basa. ...
 
Glas za genija. Pa ja imam sobu od citavih 10.5 kvadrata, ili 3*3.5m. Kakve li ironije, ja sam iz bg-a isao kolima u Novi Sad da bih uzeo zvucnike i jos nesto. Bas mozes da podesis kako ti volja, tako da nemas problem sto se tice tog pitanja. Moj 5.1 sistem sam modifikovao zato sto mi je ovo bilo slabo. Prednje sam stavijo kao zadnje, zadnje izbacio, a umesto prednjih stavio panasonikovu liniju.
Moj brat ima 251, za moj ukus su previse slabi. Moja iskrena preporuka je genije.
Lepo dodji u u bg i imas da se naslusas...
 
Poslednja izmena:
Altec Lansing GT5051R - moja preporuka... Cist zvuk, jako se cuju i ne zauzimaju mnogo mesta, jer front i rear spekari su su ustvari jedan veci. Dosta kvalitetno su i izradjeni...
 
sasa022 je napisao(la):
@JohnnySM

Idi u Beograd.... i isplaniraj jednu poduzu setnju... mozes da pronadjes mnostvo modela koje mozes i da cujes.

Ma znam, to bi mi bilo najbolje, ali mi je i to investicija, treba mi najmanje 1000 dinara samo da bih dosao do Beograda i vratio se nazad.

Inace, bio sam sad u prodavnici gde imaju 251 sistem.Naravno, odgovor je da oni nemaju odgovarajuc 5.1 zvucni izvor i da to ne bi bilo to, a i naravno, komplikovano bi bilo dok se rasire svi kablovi itd. itd.Bah.

Diabolique je napisao(la):
Kakve li ironije, ja sam iz bg-a isao kolima u Novi Sad da bih uzeo zvucnike i jos nesto.

Svaka tebi cast kad si uspeo ovde da nadjes sta ti treba :).Ja od kako sam krenuo u potragu nisam video apsolutno nista sto bi moglo da se meri sa ponudom u Beogradu :).

Diabolique je napisao(la):
Moj 5.1 sistem sam modifikovao zato sto mi je ovo bilo slabo. Prednje sam stavijo kao zadnje, zadnje izbacio, a umesto prednjih stavio panasonikovu liniju.

Dobro, onda razumem zasto ti je 251 slab sistem, ali mislim da meni ne treba nesto bas toliko jako ;).Vec zamisljam EXIT fest u sobi LoL :).

Dorry je napisao(la):
Altec Lansing GT5051R - moja preporuka... Cist zvuk, jako se cuju i ne zauzimaju mnogo mesta, jer front i rear spekari su su ustvari jedan veci. Dosta kvalitetno su i izradjeni...

Da video sam ih, ali moram priznati da mi malko smeta sto su front i rear u stvari u jednom stubu, a ne podeljeni.Razmisljam i o njima, daleko su jaci od ovih o kojima ja trenutno razmisljam, ali imaju nizi SNR.Mada, kao sto vecina kaze, papir je papir, a uzivo je uzivo...Otici cu sad do Spensa, ima tamo jedna prodavnica u kojima je nakacen ovaj 251 sistem (barem se nadam) pa cu ih zamoliti da mi tamo puste da cujem kako zvuci.Sve se nekako razmisljam da bi bila steta da ne uzmem ove Genius SW 5.1 Wooden jer ono, glomazni su, drvo su, dosta mase kaze da su poprilicno jaki, ali me bode cinjenica i da dosta ljudi prica protiv njega (cak i oni koji ih imaju, mada je to individualno), a i jedan moj ortak ih je imao pa su mu crkli ili tako nesto.

omnik je napisao(la):
Dobri su ti Creative T5900 ali su duplo slabiji od Genius-a. Opet se postavlja pitanje sta se juri... kvalitet ili snaga?

Ja bih da se nadjem negde na sredini.Znaci, voleo bih da imam kvalitet na ustrb snage i snagu na ustrb kvaliteta.Ja nisam covek koji cepidlaci tako da mislim da nece biti problem sta god da uzmem, ali hajde, svejedno se raspitujem da bih video sta ljudi koji vec imaju iskustva u tome kazu :).

A inace, kupovacu na slepo jer nijedna jedina prodavnica u NS nema nakacene zvucnike spremne da se cuju.Eventualno ako budem imao srece sa onom prodavnicom na Spensu.
 
Imao sam danas neverovatnu srecu da banem u jednu prodavnicu sasvim slucajno i da naletim na Genius SW 5.1 Wooden nakacen na kompjuter i prodavac je bio izuzetno prijatan i pustio mi ih.Znaci, prodavnica se tresla, zvuk je (po meni) bio izuzetno jasan i cist, bassovi su bili jaki i dobri, a svih pet zvucnika su bili na istom mestu i bez obzira sto nisu namesteni u okolini, bili su brutalno dobri.Morao sam da vicem da bih pitao coveka koliko imaju W!I sto je jos bolje, cena im je povoljnija nego u dve prodavnice gde sam ih video!Mislim da sam nasao svoj sistem.Cak i na papiru, ima malo bolje performanse od onih Altec Lansing 251.Nazalost, nisam uspeo da cujem Altec Lansing 251, ali mi se ovaj Genius jako svideo.Mislim da sam se odlucio sad za sigurno.
 
Ja sam sretni vlasnik Genius SW-HF5.1 3000 i imam samo rechi hvale za sistem, dosta je jako i kvalitetno, a nije skupo. Mislim da su oko 80-85e. Jedino josh uvek imam problema sa pucketanjem, ali to je do elektro instalacija u stanu.
Za razliku od tebe ja sam dosta nestrpljiv. Malo sam prolunjao po internetu, otishao i kupio :) Ako nastavim da ih drzim ovako pojachane, moracu i slushi aparat da kupim, ako mi ih pre toga milicija ne oduzme :)
 
JohnnySM je napisao(la):
Imao sam danas neverovatnu srecu da banem u jednu prodavnicu sasvim slucajno i da naletim na Genius SW 5.1 Wooden nakacen na kompjuter i prodavac je bio izuzetno prijatan i pustio mi ih.

Jesu li ti GEnius sa 1 ili 2 zvucnika u zadnjim satelitima????
Ako su sa 1 mozda je bolje da potrazis i sa 2 pa da cujes da li ima razlike..
Cuo sam oba (posedujem ovaj sa 2) i mogu da kazem da ima malo izrazenije viskotonce ... Mada ako ti se ovi svidjaju i imaju povoljnu cenu onda uzimaj...
Upozorenje .,.. Isprobaj da li potenciometar za podesavanje jacine zvuka radi kako treba... Meni zapali zvucnici koji imaju mali prazan hod pa me malo nervira.
Neka firma iz Novog Sada ih izgelda uvozi i servisira pa ne bi bilo lose i kod njih da pogledas:
VG Servis, Novi Sad
Company Name : "CP Distribution" d.o.o.
Address : Vladike Cirica 29/4 ,
Poslovna jedinica 1: Partizanska 40,
21 000 Novi Sad,
Serbia and MonteNegro.
Mislim da sam se odlucio sad za sigurno.
Jesi li siguran ??? :,,:
 
Ovi su sa jednim zvucnikom u zadnjim satelitima.Mislim da mi ne treba nista vise od toga, sasvim su Ok, mada bih eventualno mogao da se provozam do tog distributera Genius opreme da vidim koja je cena tih tamno braon zvucnika i da li ih uopste imaju na lageru.Iskreno, nekako me mrzi da idem skroz do tamo, da se cimam, al' sta ja znam, mozda bih pogresio ako ne odem.

Inace, da, odlucio sam se da cu uzeti te.Imaju jacinu koja meni odgovara (i vise nego sto treba), specifikacije su mu bolje od specifikacija onog Alteca koji sam gledao, a kostaju tek nesto malo vise od Alteca.Iako sam cuo dosta loseg o Geniusu, danas sam ga poslusao i bili su mi bas impresivni cak iako nisu bili rasporedjeni vec svi na jednom istom mestu.Ukoliko se desi da se pokvare ili tako nesto slicno, imam garanciju naravno, ali ne nameravam da ih drzim konstantno na 100% jacine :).11 more days 'till the D-day ;)
 
Nisam cuo te braon...deluje zanimljivo. Rekoh ti nema veze sta pise na specifikacij, u to sam se uverio 10000... puta. Pogledaj specifikacije malo skupljih zvucnika. Moj profesor ima muziku vrednu 10000 evra i po specifikaciji su skoro isti kao vecina zvucnika. Nazalost to je prava specifikacija. Kupovao sam muziku za kola i specifikacija kaze svasta. Moj prijatelj je dao na muziku za kola 1500 evra specifikacija kaze loodilo. Ja sklepao za male pare odneo vufer kod ortaka za zurku tresla vibrirala mu je kapija od garae u prizemlju. Kad kazem vibrirala mislim ispustala cudne zvuke. Doneo ortak sto je platio 1500e i kapija ni da mrdne, satro 20Hz.
Genius je sranj... firma ali su zvucnici ubedljivo najboli za te pare.
 
Da da, ma znam da je papir samo papir.Ipak je jedno na papiru, a drugo u praksi, ali svejedno i to volim da uzmem u razmatranje :).Meni je izuzetno drago sto sam imao mogucnost da cujem te Genius zvucnike jer sam se naslusao kojecega o njima, a nisam mogao da steknem pravu sliku o njima.Meni licno oni prave poprilicno dobar zvuk (ne prave savrsen jer savrsenstvo ne postoji :d ), jaki su (to mi je vazno), imaju dobre basseve i jasan zvuk, naravno, ne treba se izivljavati, treba znati namestiti da to bas ne krci :).Jedino sto cu sada da uradim, uhvaticu danas ortaka da uletimo u bus i da odem do te firme koja je generalni distributer za Genius da vidim ima li tih braon i da li bih mogao da ih cujem.Ako ne, nikom nista, ja sam nasao svoj sistem :).Sad moze biti samo bolje od ovoga, ne gore :).
 
Bio sam danas do tog GigaShop-a.Vise nisu u Partizanskoj 40, prebacili su se :-devil-: .Morao sam da ih trazim, ali nema veze, ortak je bio dovoljno priseban (za razliku od mene kojem je mozak pomucen od kako je cuo i video one Geniusove :S: ) pa ih je video (inace, preselili su se samo malo blize u ulici, nisu bili skroz dole vec negde kod broja 11, 13, tako nesto), tako da smo usli, videli i rekli su nam da je te tamno braon izuzetno tesko naci .Znaci, gotovo nemoguce.Ponudili su mi neke Point HT200 ili Point HT100.Fino oni izgledaju i sve to, ali... niti znaju cenu, a i nema apsolutno nikakvih vecih podataka o tome kakvi su, znam samo da su 160W ovi HT200, a 100W ovi HT100 (Point) tako da je najverovatnije da se NECU odluciti za to :).Genius, svetle boje drveta :crash: :,,:
 
Poslednja izmena:
JohnnySM je napisao(la):
Genius, svetle boje drveta :crash: :,,:

Ih ala si ti srecnik. U nisu je nemoguce naci sem ovih braon...:D
Mada ako su ti zapali za oko (i usi) bash ovi svetle boje onda ih uzmi i u zdravlje da ih koristis..
Najbitnije je da si ti zadovoljan njima.
To sto pojedini imaju sluh slepih miseva i cuju frekvencije koje drugi nemogu je i prednost i mana.... Mada sumnjam da takve osobe mogu i Logitech Z-5500 da zadovolje kvalitetom zvuka. :bottle:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno