Šta je novo?

Kako da snimam na MiniDisk?

Daguerre

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2006
Poruke
211
Poena
319
Imam Audigy LS i neko staro tehniks pojacalo i portabl minidisk rekorder (ima analogni i opticki (digital) LINEIN za onaj opticki kabl koji se dobija uz MD).
1. Sta dobijam i sta gubim ako snimam zvuk preko pojacala i direktno iz zvucne analognin stereo kablom? Sta bi dalo kvalitetniji zvuk? Da li vise da pojacam zvucnu (na koliko??) ili pojacalo, a zvucnu da smanjim, ili pak da pojacam rec level na uredjaju?
2.Ovaj md ima neki opticki digitalni LINEIN, u istom jacku kao i analogni stereo 3.5mm linein, a zvucna ima nekakav digitalni lineout. Da li ovo moze nekako da se poveze, posto kontam da bi zvuk bio jos bolji tada? Sta je svfe potrebno?
 
Poslednja izmena:
Najbolje je direktno iz zvucne u MD, na kompu normalizuj stvar na -0.3 dB a na MD, taj peak koji ti iznosi -0.3dB, treba da bude tik ispod nule, znaci peakmeter NS SME da ispise crvenim "over". Ne znam da li Audigy ZS ima Optcki izlaz, ako ima, onda je najbolje preko njega.
 
Ne znam zašto bi snimao na MD format kada je to lossy format, a preko Audigy možeš da snimaš nekompresovani wav...?
 
Nije pitanje zasto vec kako, pogledaj malo bolje prvi post i naslov threada. Ali evo mogu da ti dam odgovor zasto - eto zato sto mi trebaju MiniDiskovi da mogu da ih ponesem tamo gde radim i da slusal + snimam na prazne minidiskove. Znaci, jos jednom ponavljam, hocu da neku muziku presnimim na minidiskove sa mog kompa (i audio diskova).
@mmilovan: Kakav sad nekompresovani wav preko audigy..?Objasni??
 
Imam mini disk recorder i zvuk sa kompjutera sam snimao tako što sam zvučnu povezao na analogni ulaz mini disc-a zvuk je bio vrlo dobar, samo vodi računa da ne pojačavaš previše. Najbolje je da se poveže preko optičkog kabla ali retko koja zvučna karta ima onakav konektor kao mini disc, video sam samo na najskupljim Audigy modelima
 
Poslednja izmena:
Pa, nisi mi jasan bio. Hajde mi malo više pojasni priču, pa da probam da ti pomognem.

U stvari, ukačio sam je.

I ipak te ne razumem, koji će ti zezanje sa optičkim kablovima, ako je konačni fajl koji je na MiniDisc-u smandrljan (jezivom Sonijevom) ATRAC kompresijom. Tu ni kožne gaće ne pomažu, sasvim su ti dovoljni i najobičniji "buvljački" kablovi.

Mislim, možeš da snimaš i optičkim kablom, uvek se mogu pare bacati na koješta...

Druga je stvar ako imaš HiMD MiniDisc, ali se kladim da ga nemaš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno