Šta je novo?

Svetla

_aKi_

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2005
Poruke
48
Poena
310
Treba mi pomoc kako da spojim one sijalicice za novu god na napajanje?Da li ce se pregrrejavati?
 
Poslednja izmena:
Zavisi koje, imas one sto rande na 12 ili na 6 ili manje... Koje?

Sijalice se nece pregrejavati, normalno grejace se, sem ako ne stavis jednu od 6 na 12.
U svakom slucaju, moras da znas radni napon sijalice, koliko ti komada treba i onda da kombinujes rednu i paralelnu vezu...
 
Ja mislim da rade na 12V.El ako je redna onda samo na prvu i zadnju sijalicu nakacim nulu a ostale sijalice spojim samo fazom?

 
Poslednja izmena od urednika:
Da, te rade na 12.

_aKi_ je napisao(la):
El ako je redna onda samo na prvu i zadnju sijalicu nakacim nulu a ostale sijalice spojim samo fazom?
?

Zna se kako izgleda redna veza. Vezes redno, znaci na prvu + [nema tu faze i nule, to je za naizmenicnu] a poslednju na minus.
Ali tebi treba paralelna veza, tako ih i vezuj, jer im je radni napon 12V.
 
_aKi_ je napisao(la):
Treba mi pomoc kako da spojim one sijalicice za novu god na napajanje?Da li ce se pregrrejavati?
Sve ,sve ali ne razumem motiv:trust:
 
Pa da bude smekerski sareno :d
 
Bolje stavi sve sijalice od jelke, pa još ako trepere i imaju ono sr**e koje svira :,,: bice bas kul :d
 
Odustao sam od tih sijalica.Sutra kupujem led diode.Probao sam jednu danas od starog misa i radi.Hvala u svakom slucaju....
 
gde naci je8ene diode, nigde nema da se kupe, zadnje dve sam cupao iz upaljaca loL
 
Ja cu sutra da odem do buvljaka ovde u Krusevcu..
 
boban56 je napisao(la):
Ako si iz Bgd. radio klub- krst (neizbezni).
Pozdrav.

U radio klubu obicno deru... najjeftinija plava LED im je oko 35 din, a upaljac sa istom takvom na kiosku kosta 20 :smoke:
 
Te od 35din. na drugim mestima su 80 u gradu ni na jednom kiosku nisam nasao upaljac od 20din. Coveku dojadilo da cupa iz upaljaca.
 
Pa pre bih cupao za 20 dinara, nego kupio za 35.
 
ja cupo za 35 jebote!!!
 
apocalypse je napisao(la):
ja cupo za 35 jebote!!!

Ako :smoke: onda si opet profitirao, dobio si upaljač za dž :D
 
ja sam postavio 4 sijalice od nov. god. jelke spojio sam ih na 5V jer se tako manje greju i manje svetle na 12V se mnogo greju i svetle ko vanzemaljski brod
evo par slika:
 
e J8G meni te od NoveGod. su samo crvene boje... :wall:
a gde li imaju da se nadju UV LED diode??
 
Poslednja izmena:
ja imam crvene,plave,zute,zelene i mozda jos neka boja
pa ako si iz BGa mogu da ti dam par komada:)
 
ma ne treba, i nisam iz BGa ... tnx anyway ;)
ne ostaje mi nista drugo nego da propusim... :D
 
Ma kupish lepo svetlece kulere i ima da SIJA!!!:p Sad ozbiljno, ja imam svetlecu 12-cu na ulazu i ona mi "ispushta" svetlost kroz sve otvore na prednjoj masci, pitanje je samo kako tebi izgleda kucishte.
 
kao krs gvozdja ...
ja sam mislio prvo da malo bolje popakujem kablove i napravim imitaciju neonke( providno gumeno crevo + diode), promenim hdd i power diode, promenim onu iz misa pa tek onda da secem kuciste i farbam...
sad jurim dremel pa se bacam na posao....
kombinacija treba da bude plavo-belo ...
pogledacu jos sta cu pre nego sto uzmem kulere...
u svakom slucaju trebalo bi da bacim 700 din. na upaljace, a sa toliko plina bi zajebo i OMV i NIS Jugopetrol zajedno LOL ...
:D
 
Ma bitno je da tebi odgovara(kako izgleda), e sad boja je stvar ukusa ali sam ja razmisljao da moje ofarbam ukombinaciju teget i crno, unutrasnjost sam vec postavio u crno (mnogo dobro izgleda) tako da mi jedino josh ostaje da nabavim plave kulere za komponente. Kablove(za napajanje) mozesh da obavijesh izolirom kao shto je uradeo animan jer je to po meni mnogo bolje nego da ih zavlachish po nekim crevima koja su 15 puta deblja. Dok IDE kablove mozesh da iseches(bash svaku zicu ako imash strpljenja i zivaca), obavijesh u mrezicu za prozore i onda sve to izolirom(sve ovo naravno da ti ne bi pucali kablovi, jer se meni to deshavalo, i plus shto su duplo tanji od zaobljenih koje bi kupio u nekoj ranji).Nadam se da sam ti dao neku pozitivnu ideju.:wave:
 
tako nesto sam i razmisljao... tnx na predlozima... ;)
 
apocalypse ove iz upaljaca su ti UV ! Probaj plavu da vidis kako reaguje na zeleni marker ..
 
ovi flourescentni markeri reaguju skoro na sve, ali je pravi efekat na black light (UV) ...
 
shina1 je napisao(la):
apocalypse ove iz upaljaca su ti UV !
...

Da... u zemlji Srećniji, kao sto kaže Homer :d
Pogledaj kako UV osetljive stvari izgledaju osvetljene black light-om, a kako osvetljene plavom LED iz upaljača... biće ti jasno.
 
Nazad
Vrh Dno