Šta je novo?

Altec Lansing MX 5020

kikolaja

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2006
Poruke
5
Poena
301
Da li je neko imao prilike da cuje kako zvuci ovaj 2.0 sistem? I da li uopste vredi platiti 75eu koliko je trenutno cena kod nas.Bitno mi je da budu zvucnici sto manjih dimenzija jer ih kupujem za laptop.Za ove sam cuo da imaju dosta dobar bas iako u kompletu nemaju woofer.


Each speaker has a 1 inch horn-loaded tweeter and one 3 inch mid-bass driver. The frequency response is 90 - 20,000 Hz (-10dB) under 12 Watts RMS (6 Watts/channel @ 8 ohms) @ 1% THD @20 - 20,000 Hz). Signal to Noise Ratio @ 1 kHz input > 75 dB.
 

Prilozi

  • mx5020a.jpg
    mx5020a.jpg
    30 KB · Pregleda: 80
  • mx5020b.jpg
    mx5020b.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 73
  • mx5020c.jpg
    mx5020c.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 85
To sam i ja primetio,sad da li su oni zaista tako kvalitetni ili se placa samo marka stvarno ne znam.Ali cuo sam da imaju odlican zvuk,doduse drugi modeli.ATP3 sam imao prilike da cujem i stvarno olican zvuk imaju ali ogroman im je woofer,a to mi nikako ne odgovara.:wall:
 
Ako si iz BG-a prosetaj do PC Centra i poslusaj kako zvuce...

Ima stvarno dobrih modela,ali cini mi se da sa svakom novom serijom modela kvalitet ide malo dole a cena malo poraste.
 
Ja imam 5021 (2.1 sistem; 50w, 2x20w) i zadovoljan sam zvukom, samo mislim da je 175 evra ipak malo mnogo za ovakav zvuk (inače zvučnici su THX sertifikovani, ali baš nikakvu razliku ne primećujem zbog toga sa dvd-ijevima koji imaju THX zvuk).
Dakle, zvučnici su dobri, ali skupi.
 
MX5020 je stvarno odlican komplet, ali jednostavno mu fali taj bas. Sto se tice visokih i srednjih tonova tu je stvarno gotovo savrsen.

a MX5021 je stvarno jedna druga prica, po meni je to najkvalitetniji 2.1 sistem na nasem trzistu :,,:

Posto uzimas zvucnike uz laptop, mogao bi da obratis paznju na takodje altecov model VS2221 koji definitivno nije na nivou mx5020 ali je nekako "kompletniji" jer ipak ima vufer.
Naravno pitanje je da li ti je prioritet stvarno dobar kvalitet kod mx5020 ili solidan kvalitet i nesto veca jacina kod vs2221
 
Nazad
Vrh Dno