Šta je novo?

HP1280 i narandzasti papir

Kojo

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2004
Poruke
84
Poena
309
Pozdrav ljudi....

Prvo nemojte se smijati (previse) kad vidite problem!

Nego... Problem je u tome sto imam stampac HP1280 koji nece da stampa na naradzastom papiru kad se stampa iz AutoCad-a! Onaj njegov plavi senzor se samo krece i na ivicama se pali i nesto kao radi, jeli... U pitanju je share-ovani printer i stampa se preko LAN-a, a probano je i sa drugih racunara iz mreze i ista stvar! Druga smijesna stvar je sto stampa na tom istom narandzastom papiru iz drugih aplikacija, ali ne i iz AutoCad-a! Probao sam sa papirom boje kajsije (LOL) i prosao je normalno, ali je neophodan ovaj narandzasti....

Ako niko nema ideje, razumjet' cu, ali bih bas volio da se ovo rijesi, a znam da ima talenata na forumu....
 
Koliko se secam na 1280 moze da se iskljuci taj senzor u drajverima.
Probaj tako da li moze.
 
Na deskjetu HP 1220c je moglo pa verovatno može i ovde, opcija se zove Disable Width Sensor. Nalazi se Properties na štampač General - Printing Preferences - Preferences - Disable Width Sensor.
 
Na 1220c sam i mislio dok sam pisao 1280
Koliko sam gledao na hp-u, stampaci su potpuno isti samo im se spoljsanost razlikuje.
Tako da neverujem da su nesto i u drajverima menjali.
 
Trazio sam takvu opciju, ali je nisam nasao. Vidio sam da se senzor nesto "zbunjivao" kad se uvuce papir, ali mi nije poslo za rukom da ga igdje iskljucim... Probat' cu sa novim drajverima, mozda oni imaju opciju u sebi... Inace OS je W2K3 Enterprise Server, mozda i to ima veze koje ce opcije ponuditi kad digne drajvere...
 
Nazad
Vrh Dno