Šta je novo?

GPS uredjaji,pitanja?

Naravno da nisu dobre kad TomTom 7 i ne postoji!! :p :d
Pozdrav ,)
 
Onda me je neko malo zzz...Rece mi da je koristio tom tom 7 al da je stavio mape od 6...Nema veze.Idem malo da objasnim neke stvari.he he
 
Mozda je lupio da je sa TomTom 6 koristio mape od TomTom 5,sto po mojim informacijama nije moguce,mozda uz neke krekove i trikove ali samo da ubacis i da vozis odmah,to mislim da ne moze!?
Pozdrav ,)
 
I ja koliko sam razumeo, Tom Tom 6 ne otvara ni jednu mapu rađenu za Tom Tom 5.
Kažu da nikakvi trikovi ne pale.
 
Zavisi od uredjaja - TomTom 6 sa mapama od vrzije 5 radi samo na Symbianu i na originalnim TomTom Go uredjajima, dok na Pocket PC platformi ne rade
 
Koji software i verzije imaju nase podnevlje ubacene za s60, palm i wm5, mislim na srbiju detaljno sa gradovima
 
Jel ti citas ovo iznad?TomTom i Eastern Europe mapa!!
Pozdrav ,)
 
Da li je neko probao Smart2Go + GPS? Da li ta kombinacija uopste radi? Smart2Go ima mogucnost da se zakaci na GPS preko bluetooth-a. Zanima preciznost i upotrebljivost.
 
Zanima me koji je najbolji GPS uredjaj koji se kod nas moze kupiti?( koliko kosta), i naravno da ima sto precizniju mapu Srbije.
 
Posto mi niko ne odgovara da malo olaksam, dvoumim se izmedju Garmin-a Nuvi 200 i Mio-a C520, ovaj drugi ima detaljniju kartu Srbije koja ide do nivoa kucnih brojeva za gradove sa preko 10000 stanovnika u Vojvodini i u uzoj Srbiji za gradove preko 25000 stanovnika, da li neko ima Mio C520 da mi kaze da li je to tacno?, ili mozda Nuvi 200 ima isto takvu detaljnu kartu ili losiju?, dakle bitna mi je sto preciznija karta Srbije.
 
Posto mi niko ne odgovara da malo olaksam, dvoumim se izmedju Garmin-a Nuvi 200 i Mio-a C520, ovaj drugi ima detaljniju kartu Srbije koja ide do nivoa kucnih brojeva za gradove sa preko 10000 stanovnika u Vojvodini i u uzoj Srbiji za gradove preko 25000 stanovnika, da li neko ima Mio C520 da mi kaze da li je to tacno?, ili mozda Nuvi 200 ima isto takvu detaljnu kartu ili losiju?, dakle bitna mi je sto preciznija karta Srbije.

Umalo da zaboravim, da li neko zna gde moze da se kupi Mio C520 ( na sajtu www.difo.co.yu) nigde ne pise gde moze da se kupi.
 
koji je najbolji GPS uredjaj koji se kod nas moze kupiti?( koliko kosta), i naravno da ima sto precizniju mapu Srbije.
Tu ti je najvažnija mapa (ažurnost i detaljnost), a koliko ja pratim postoje:

- Garmin mapa koju radi Infoteam, skoro izdao verziju 1.3, spremaju 1.4, verovatno je najbolja što se tiče puteva i manjih mesta, radi samo sa Garmin uređajima.

- Miomap/iGo koriste prerađenu mapu firme Contrast (Plan Plus) koja je dosta dobra za veće gradove (ima spisak) ali je slabija po pitanju putnih pravaca i malih mesta. Poslednja verzija od pre nekoliko meseci. Sam softver kažu radi brže i pravi logičnije rute nego Garminov.

- TomTom mapa je u beta fazi (v6.08), relativno detaljna ali puna grešaka, nema kućne brojeve, najstarija od ovih, pokriva celu istočnu Evropu, radi na Symbian/Windows Mobile telefonima (samo treba specijalne verzije softvera jer komercijalne neće sa beta mapom). Najavljena dorađena zvanična verzija mape za najesen...

- ima još nekih ali koliko sam razumeo nisu vredne pomena za praksu, samo kao demonstracija
 
Da i ja dam svoj komentar..

@Zormi
Tacno je sve sto se mapa tice sto si napisao i slazem se u potpunosti, ali..
Karte cine bar 50% upotrebne vrednosti uredjaja, 10% softver, 20% kvalitet i tip ugradjenog GPS risivera, 5% ostale funkcije uredjaja (bluetooth handsfree..itd), 15% fizicki kvaliteti samog uredjaja ( velicina i kvalitet ekrana, brzina procesora, brzina flash memorije ukoliko su mape integrisane itd.)

@Marinko98
Nuvi 200 i Mio c520 su dva skroz razlicita uredjaja po klasi. Nuvi 200 je dobar uredjaj, ali je najjeftinija Garmin klasa, dok je Mio c520 "luksuzan" uredjaj sa vecim ekranom, bluetooth funkcijama, boljim nosacem, vise karti u osnovnom paketu itd. sve u svemu bolji uredjaj celokupno posmatrano i naravno sa dosta vecom cenom.
Sto se tice prodajnih mesta - koristi google i naci ces..
 
Da i ja dam svoj komentar..


@Marinko98
Nuvi 200 i Mio c520 su dva skroz razlicita uredjaja po klasi. Nuvi 200 je dobar uredjaj, ali je najjeftinija Garmin klasa, dok je Mio c520 "luksuzan" uredjaj sa vecim ekranom, bluetooth funkcijama, boljim nosacem, vise karti u osnovnom paketu itd. sve u svemu bolji uredjaj celokupno posmatrano i naravno sa dosta vecom cenom.
Sto se tice prodajnih mesta - koristi google i naci ces..

Hvala Danijele na informacijama.
 
Nazad
Vrh Dno