Šta je novo?

Mali mod koleginog kucista...

Učlanjen(a)
17.04.2004
Poruke
19,631
Poena
1,355
Kolega je video kako sam sredio svoje kuciste svojevremeno pa me molio dugo vremena da mu uradim nesto sa njegovom "mazgom". Posto sam na godisnjem a posteno sam se odmorio u zadnje 2 nedelje nije bila frka uopste. Nemam pojma koje je kuciste u pitanju, mozda neki Frontier ili slicno ali je bilo jaaaako ruzno i u losem stanju. Trebalo mi je cirka 4h posla uz zezanje i pola sata cekanja da se farba malo osusi. Kolio je truda ulozeno super je i ispalo ,)
Doduse nije bas po mom standardu, ja sam picajzla za sitnice, ali kolega cveta :D Svima pokazuje sta ima ;) Evo i neka fotka, da ohrabrim one koji se nikada nisu upustali u ovakve expedicije... Maciji kasalj.
Budzet: 1x80mm svetleci vent 440 din
3x170 za lakove 510din
Mrezica za zvucnik 2 kom 400din
Gril za vent 100 din
Rezultat: komsije vam zavide, NEPROCENJIVO!!! :d
 

Prilozi

  • Kuciste 1.jpg
    Kuciste 1.jpg
    138.2 KB · Pregleda: 288
  • Kuciste 2.jpg
    Kuciste 2.jpg
    98.1 KB · Pregleda: 350
  • Kuciste - front 2.jpg
    Kuciste - front 2.jpg
    128.1 KB · Pregleda: 364
svidja mi se kombinacija boja i kvalitet farbanja crnom i to sto si farbao i optike.
s tim budzetom - svaka pohvala !
 
Sad moze da kaze da ima JAKU PENTIJUM PETICU. :) :) :)
 
[SAJ]ber Kurajber je napisao(la):
3x170 za lakove 510din
Sigurno niste kupili lakove za plastiku?
Ovi za lima oće da se oljušte sa plastike a lakovi za plastiku se ne "primaju" baš najbolje na lim.
Ovo drugo sam pre neki dan iskusio, i ja farbam neko kućište... ,)
[SAJ]ber Kurajber je napisao(la):
Rezultat: komsije vam zavide, NEPROCENJIVO!!! :d
:d
 
Zato sam za plastiku koristio mat crni koji grize za plastiku kao blesav. To mi je iskustvo od mog farbanja. Moje je crno skroz ali je zato ova crna mat boja mnogo osetljiva na limu :(
I da, plava neonka unutra u kucistu, moj poklon, dinara 0!!! :) Odlepio je kad je provalio da mu se neonka pali u ritmu muzike ;)
Edit: Bedak, sad sam hteo cisto reda radi da uslikam moje kuciste koje je sada najdiskretnije od kada ga imam pa da okacim jednu fotku kad ono... Nema digitalca. Veceras sam ga dao ortaku nesto i zaboravio `ladno :d Sutra...
 
Poslednja izmena:
[SAJ]ber Kurajber je napisao(la):
Zato sam za plastiku koristio mat crni koji grize za plastiku kao blesav. To mi je iskustvo od mog farbanja...
Probaću.
Samo, ako ti nije mrsko, koje sprejeve koristiš?
Proizvođač ili nešto po čemu da ih prepoznam... ;)
 
Tectane! Iz uvoza su, koristio sam ih ranije i Ok su mi se pokazali. Ima ih ovde kod mene u kraju pa mi zgodno. Ostali su sasvim korektni ali mat crni je prva liga. Zahvalniji sprej nisam video u zivotu. Jedino malo osetljiv na limu pa mora crni marker da ispravlja ;)
Uslikacu sutra kad uzmem digitalac nazad pa cu da ti pokazem.
 
lepo lepo ...najvaznije je da je vlasnik zadovoljan (a da je samo kucjiste onako stock ruzno to nema sta,ovako si bar nesto napravio od njega..pohvala):banana: :wave:
 
Jel to mrezica od 10" sub-woofer-a?
 
Ahaaa slucajno sam video kad smo mu uzimali vent i nateram ga kupi jer mi je pala ideja na pamet ;) Prodaju se iu paru pa ostala u meni jedna. Ja sam sebi jednu mrezicu stavio na front kucista i 12cm unutra da uvlaci vazduh i mrezicu od nekog zvucnika koja mi se vucarala po sobi dugo, izmestio dugmice i diode... Ima jace od godinu dana. Skroz je bila Ok ideja. Samo a uzmem dig nazad pa da vidite o cemu pricam...
 
Zaista mastovito i lepo odradjeno (sta ucini pozoriste od coveka :d).
Nije ti palo na pamet mozda i Powe LED da zamenis nekim plavim? :)
Bice, nazalost, nezgodno ako hoce da doda jos neki opticki uredjaj :).
 
Wolfman je napisao(la):
Zaista mastovito i lepo odradjeno (sta ucini pozoriste od coveka :d).
Nije ti palo na pamet mozda i Powe LED da zamenis nekim plavim? :)
Bice, nazalost, nezgodno ako hoce da doda jos neki opticki uredjaj :).
Ooo, gde si prijatelju :d Ma pozoriste u kuci, ne pitaj. Sta ce mu jos optickih?! CD i DVD za sada, Blue je jos daleeeko tako da nema problema sa tim. U svakom slucaju CD ce da leti OUT!!!

Aleksej Vasic je napisao(la):
Stvarno vrlo lepo moze da ispadne kada se covek potrudi.
Ali ovo sam sve uradio za 4 sata, vise je zahtavalo strpljenja nego truda. Smaranje, dok otvoris sve opticke uredjaje, poskidas plasticne delove, svaki deo farbas... Pipavo je. To oduzme pola vremena.
Ovo nebi trebalo da bude problem bilo kome da uradi. Nesto malo para za materijal, mozda posedovanje potrebnog alata u neki slucajevima, malo maste i to je to. I detalji su mnogo bitni... Prava stvar, malo truda a prvo se to primeti ;)
 
Evo i mojih slika...

Jel neko rekao ThermalTake?! Slucajno je tako ispalo.Stranica je slikana jos pre godinu dana, mozda i jace kad sam se zezao sa svojim DTK kucistem. Sada se ta stranica ne vidi jer je plexi izgreban a mrzi me da jurim drugi. Napred je secen front panel i stavljena 12-ica, gore je 8-ica sa grilom od tadasnjeg Tt11+, hard je odmah iza na 5,25, hladi se. Pozadi sam isto sekao kuciste da bi namontirao 12-icu. Ima ventilatora, ne vredi da lazem, ali je sve extra tiho. I provetreno!!! ;) To je i bio cilj. Nije mi bila fora da nadrkam kuciste da bude besno nego da bude tiho sve unutra i lepo ohladjeno. Ona skorpija na kucistu je samo demonstracija da nista nije tesko da se uradi kad se hoce. Ima tu i malo simbolike ali to je OFF skroz. Inace ovde utroseno vise vremena i vise truda od rada na koleginom kucistu ali ja ovo kuciste ovako prilagodjeno svojim potrebama nebih menjao ni za kakve Tt, Chifove, CMastere... Samo jos da obrisem prasinu :D Muska soba krastavac ,)
 

Prilozi

  • stranica.jpg
    stranica.jpg
    28.5 KB · Pregleda: 83
  • Moje kuciste - front.jpg
    Moje kuciste - front.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 152
  • Moje prasnjavo kuciste =).jpg
    Moje prasnjavo kuciste =).jpg
    123.1 KB · Pregleda: 166
Samo je prashina problem :D
Svidja mi se a i vidi se da je sve prilagodjeno da se ne pomarash previshe od kompa ;)
 
osvetli onaj lcd sa jednom ili dve plave led, ali prigusi sjaj, da ne bljesti, pa da vidis !
inace, skroz ok. simpaticno i podseca me na moje prve modove.
 
emaniac je napisao(la):
osvetli onaj lcd sa jednom ili dve plave led, ali prigusi sjaj, da ne bljesti, pa da vidis !
inace, skroz ok. simpaticno i podseca me na moje prve modove.

Nemam nameru da vise ista radim. Ovo mi zavrsava sve! Display sa Hardkana sam hteo davno da osvetlim ali posto je sve dobro hladjeno u njega i ne gledam. Jedino kad je ugasen komp s vrata pogledam kolika mi je temp u sobi kad ulazim :d To je sve.
Necu ovo kuciste menjati dok ne postane potrebe a onda idu opasni modovi ;) ...Vodena hladjenja itd.
 
Nazad
Vrh Dno