Šta je novo?

Punjac Za Digitalac

peradetlic

Slavan
Učlanjen(a)
14.10.2004
Poruke
11
Poena
304
Cao svima !!

Interesuje me sta mi preporucujete od brzih punjaca.
Cena do 3000 dindzi.Pozeljno je da ima sva ona cuda
tipa praznjenje baterija i trickle charge.
Molim vas da mi javite i na p.m gde ima da se kupi,ako
je neko skoro uzimao.
Aparat je praistorija Canon Powershot a300
U pitanju su Nimh baterije.

Hvala svima unapred !!!

:D
 
Ja ti preporucujem Triax power MW6178. Cetvorokanalni je (sto znaci, puni potpuno odvojeno cetiri baterije), dobija se cetiri dobre baterije uz njega, posebno se ukljucuje ispravljac, ima adapter za auto, LCD indikaciju punjenja i napunjenosti, discharge, trickle... odlican je. A cena mu je manja od te koju si namenio ;) - 30€.Ovako izgleda:

MW6178.jpg


A ima da se kupi u onoj foto radnji ;) preko puta Shumadije :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
A gde ima da se kupi ovaj Sanyo kod nas?Ili Triax?Nisam iz BG i nemam veze gde je Sumadija a jos manje gde je foto radnja preko puta.Moze malo poblize objasnjenje...Hvala

I kakvi su hama punjaci,nasao sam ih ovde za oko 25 eura sa 4 baterije 2500?Jel ima neko iskustva sa njima?

Hvala Kizo the Death - ljudska velicino...
 
Poslednja izmena od urednika:
Imas u metro-u hama punjac sa 4 baterije od 2600 i punjcem za kola trenutno je na akciji i kosta oko 1400-1500 dindzi.Ne znam iz kog si mesta ali ovaj punjac imas u bilo kom metro-u u srbiji i akcija traje do prvog avgusta.
Inace pomenuti punjac i ja koristim samo sto su baterije uz njega bile od 2500 i sto se mene licno tice punjac je stvarno dobar i brzo puni baterije od 1 do 4,5 sata u zavisnosti koje baterije punis.
 
bojke1 je napisao(la):
Imas u metro-u hama punjac sa 4 baterije od 2600 i punjcem za kola trenutno je na akciji i kosta oko 1400-1500 dindzi.Ne znam iz kog si mesta ali ovaj punjac imas u bilo kom metro-u u srbiji i akcija traje do prvog avgusta.
Inace pomenuti punjac i ja koristim samo sto su baterije uz njega bile od 2500 i sto se mene licno tice punjac je stvarno dobar i brzo puni baterije od 1 do 4,5 sata u zavisnosti koje baterije punis.
Jel oznaka za taj punjac 73447,jel ima trickle,indikaciju napunjenosti,discharge?.Mislim da sam ga video ovde po 1600 dinara,puni baterije od 1 do 4,5 sata,to je taj isti.Da, i baterije su 2500.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, koji je punjac preporucujete, spori ili brzi? Imam mogucnost da biram koji cu da dobijem uz aparat, sta da radim?
Koliko brzi punjac skracuje vek baterija i koje josh mane ima?

Vec imam jedan spori Varta punjach sa 4xAA 1900mAh, sada imam priliku da biram da li cu spori hahnel ili brzi (ne znam koje marke, mozda isto neki hahnel) punjac sa 4xAA 2500mAh. Sta da radim? Da uzmem brzi posto vec imam jedan spori ili sta ? (btw kupujem digitalac u paketu sa punjacem,batrijama,karticom i torbicom sa nekim popustom pa zato pitam, inace ne bih uzeo josh jedan punjac bez veze).

Btw pozurite sa odgovorom, sutra narucujem pa da znam sta da radim. Inace u planu mi je spori punjac... sta mi vi preporucujete ?
 
Ako je sa kvalitetnom kontrolom napunjenosti i prekidanja punjenja u tacno veme, onda uzmi brzi. Koliko sam shvatio do sada citajuci razne diskusije o punjacima, ne skracuje radni vek baterijama brzina punjenja (tj. velika struja punjenja), nego nepravovremeno prekidanje procesa punjenja. Znaci, ako je ti (tj. punjac :D) i dalje punis i kada je napunjena... TO skracuje radni vek. A trickle rezim je samo dopunjavanje malim strujama, tek toliko da bude uvek spremna, punog kapaciteta (NiMH imaju vecu struju samopraznjenja u odnosu na obicne baterije, pa se tako i brze isprazne ako se ne koriste).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
Znaci ako ima kontrolu za prekidanje punjenja itd.. onda da uzmem brzi, ako ne onda spori? Sa druge strane ja vec imam jedan spori (koji sam kupio zbog mp3 player-a, ima opis u mom prethodnom postu), pa ne znam sada da li da uzmem brzi ili ne. Sa sporim punjacem kojeg imam od jedno tri godine minimum (mozda i vishe), ja i dalje nisam menjao te baterije koje sam dobio uz njega. I nije mi jasno da li bash toliko strasno skracuje vek baterija?
 
Baterije su toliko jeftine da uopshte nije ni bitno koliko ce da traju.

Pitanje je samo da li je tebi potrebno brzo punjenje. Da li ti se deshavalo da ti bash trebaju baterije a one su na punjachu do sutra. Ako je odgovor potvrdan, kupi brzi punjach sa svim fancy mogucnostima i baterijama za 30-35e i bicesh miran dugo vremena.
 
@driver: nisi dobro procitao sta sam napisao. Ja imam spori punjac koji sam koristio za mp3 player (koji koristi jednu bateriju) sa kojom drzi oko 20h (non stop slusanje muzike) a imao sam 4xAA baterije pa sam punio dve po dve.

A kao sto sam takodje rekao, ne kupujem ja posebno punjac, nego dobijam u paketu "Canon A620 + SD 1GB Kingston Elite Pro + Punjac Hahnel 4xAA 2500mAh + Torbica = 280e". Pa ne moze bez njega, a i nema potrebe jer kada se sve preracuna dobijesh za jako male pare. E pa ta "teta" sa kojom sam pricao sa telefonom rekla mi je da mogu da biram da li hocu brzi ili spori punjac (ja mislim da pod brzi punjac se podrazumeva ovo: Hama brzi punjac 4xAA 2500mAh).

Najverovatnije cu da uzmem brzi, jer spori vec imam. Spori cu da koristim (every day) a brzi ce da skuplja prasinu dok ne zatreba u nekoj situaciji.
 
Simoleone i DaaBreee, dajte neki detaljniji utisak o punjacu. Ja sam za profi blic koristio punjive baterije od 1994. Bez obzira koja je firma u pitanju, baterije su jedna po jedna crkavale. Onomad nije bilo brzih punjaca, a ni praznjenja baterije ni kontrole pre/napunjenosti. Trudio sam se da ne budu vruce, a i merio ih unimerom da ne budu iznad 1,5V u punjacu. Dzabe! I danas imam gomilu baterija i onaj mali vartin punjac za NiMH bez ikakvih opcija, vodim racuna, a baterije lagano crkavaju('94 sam imao vise kompleta Varta, sad uglavnom C.F.I.). Kakvo vam je iskustvo sa ovim 6178 punjacem, da li realno cuva baterije? Driver pise da su baterije jeftine. Jesu, ali kad ti crkne jedna, dve u kompletu od 4, a aparat ti koristi 4, sta onda? Vuci sa sobom unimer i duplu kolicinu rezervnih baterija, pa proveravaj koja je dobra?
 
A koliko prodje vremena dok ti ne riknu te baterije ? Meni josh uvek rade matore 1800 CFL baterija kupljene pre skoro 3 godine, punjenje ko zna koliko puta na sporom vartinom punjachu. Poslednjih godinu dana koristim brzi sa svim kontrolama i 4 kanal, baterije punim kao LiION (ne chekam da se isprazne) i porformanse se uopshte nisu promenile.

Vrlo je moguce da te CFL baterije koje imash nisu dobre, jer za sve posle 1800mAh je bilo vishe fake nego pravih baterija. Kupi neke poshtene (recimo nove Triax 2800mAh za 10€).
 
Driver, baterije mi jako brzo crkavaju. Neke i posle samo 3-4 punjenja. Mozda je problem u kineskim igrackama(nama sa decom) - u njih cesto staje 3 baterije, pa onda moram da kombinujem u ovom obicnom punjacu sto zahteva baterije u paru. Mozda se ostecuju kad se stave 2 baterije razlicitog stanja napunjenosti?! Inace, kod ovog Triax-a navodno stavis bateriju/e i ukljucis praznjenje, a on automatski prelazi na punjenje cim isprazni! Deluje jako dobra stvar, pa preporucujem tassotti-ju, a i ostalima, da uzmu ovako nesto za malo vise para, jer taj u metrou deluje kao najobicnija trgovacka prevara!
 
Kupio Triax,preko jednog uvazenog clana foruma.Izuzetno sam zadovoljan.
 
Alo, drustvo! (to sam ja, stara garda, s drugog kompa) Kupih danas 6178. I sta se desava? Baterije dobijene uz njega punim, a one se greju kao lude, dok na displeju stoje 2 crte od 4! Je l to normalno il ce da ih unisti?
Pozdrav svima!
 
Ne znam sta da ti kazem,ja sam dosad samo jednom punio baterije koje sam dobio uz punjac,nisu se grejale kao lude ali bile su onako vruce.Sto se tice crta nije mi stajalo nikad dve crte nego ide od prve pa do cetvrte i tako dok se ne napuni.Sta ti pise pored na displeju,jel pise ok ili bad?Jednom mom prijatelju se desilo da kad je prvi put stavio baterije na punjenje da je posle jedno sat vremena cackajuci nesto stisnuo discharge pa prekinuo posle desetak sekundi da bi zatim nastavio sa punjenjem.E njemu se nesto slicno desavalo kao i tebi,baterije su bile vrele kao i punjac,pokazivalo je u isto vreme i ok i bad.Kad je video sta se desava iskopcao ga je iz struje,ostavio da se ohladi i ponovo ukljucio i sve je bilo normalno_Objasni malo kako to stoje dve crte i koliko se to greju kao lude.
 
Pretpostavljam da je to sa crtama OK. Ti verovatno nisi primetio, crtice se krecu, pa prekinu pokazujuci trenutno stanje(1,2,3), pa nastave da se krecu. Baterije, kad se napune, ne mogu se drzati u ruci! Inace, kad se napune, zapisti punjac i pored svake napunjene pise OK.
 
Nazad
Vrh Dno