Šta je novo?

Elipse

Allagros

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2004
Poruke
89
Poena
309
Ovih dana treba da uzmem HU i elipse.Za HU sam se odlucio da to bude DEH-4800,ali mi je problem za elipse.U prilici sam da biram izmedju kenwooda i pioneera,posto jos nemam dozvolu pa da idem negde na stranu da trazim JBL.Ne znam im oznake ali su u cenovnom rangu od 6-7000 din.Pa me interesuje koje bi mi vi preporucili,ne bih da se zajebemm jer sam jedva skupio pare i za ovo.Znam da je mozda tesko reci posto nisam stavio tacne oznake modela,ali opet je bolje da probate da mi date neki savet nego da to sam preresim.Koji ce bolje da svirkaju posto jos uvek necu da stavim prednje,skupljam pare za Alpine sxe-1750.
Ako moze brzi odgovori,posto bi mozda vec sutra-prekosutra otisao da uzmem!
I zamolio bih da ne bude ono:"Ja imam kenwooda i to ti je EXTRA,uzimaj i ne pitaj!"(a pre toga je slusao obesen tranzistor o retrovizor),ako me razumete sta hocu da kazem:p

Hvala unapred!
 
posto ces zvucnike da vozis direktno sa HU, onda jedini savet koji mogu da ti dam je da budu manje snage a sto vece osetljivosti, nemoj da se zanosis za nekim xyz W modelima nego da budu sto osetljivije, da najbolje bi ti legle JBL elipse.
 
Jebiga,znam i ja za JBL,ali sam u mogucnosti da biram izmedju pioneera i kenwooda. Sta da radim??????????????????????
 
Najpre jedna stvar: ako mozes ikako, istresi jos malo para, pa za HU odaberi Pioneer DEH-P5800MP.
Nije neka velika razlika u ceni, a glavna prednost mu je to sto mozes da menjas iluminaciju, pa mozes: a) da slozis osvetljenje jedinice u skladu sa osvetljenjem instrument table, b) da menjas boje kako ti se cefne, kad ti dosadi (umesto da kupujes drugi HU :))


Sto se elipsi tice, poslusaj Miskov savet u potpunosti ukoliko ti je resenje (bar za sada) teranje direktno sa integrisanog pojacala u jedinici... sto veca osetljivost. Nemoj da se lozis na one ogromne watt-e od 400 i 500... i tu "muzicku snagu"...
Savet: kad ti je izbor suzen na Kenwood ili Pioneer, uzmi Pioneer. I trosistemske elipse, obavezno... opet, nemoj da te pale onim 4-way i 5-way sranjima. Izaberi vec sam koji ces model, neka bude A (a-Ccelerate) serija (ne verujem da E (e-motion) serija moze da ti upadne u tu cenovnu klasu).
 
CAR je napisao(la):
Najpre jedna stvar: ako mozes ikako, istresi jos malo para, pa za HU odaberi Pioneer DEH-P5800MP.
Nije neka velika razlika u ceni, a glavna prednost mu je to sto mozes da menjas iluminaciju, pa mozes: a) da slozis osvetljenje jedinice u skladu sa osvetljenjem instrument table, b) da menjas boje kako ti se cefne, kad ti dosadi (umesto da kupujes drugi HU :))

Neverovatno koje si ti dete. Pazi prica se o muzici za kola a ti pricas o nekom osvetljenju, lampicama, bojama, slaganju istih prema tabli....

Ako za isti kvalitet zvuka (o tome se ovde valjda radi) mozes da ustedis makar i 10e, zasto to izbegavati?
 
simpson H je napisao(la):
Neverovatno koje si ti dete. Pazi prica se o muzici za kola a ti pricas o nekom osvetljenju, lampicama, bojama, slaganju istih prema tabli....

Ako za isti kvalitet zvuka (o tome se ovde valjda radi) mozes da ustedis makar i 10e, zasto to izbegavati?
A bre matori, kako ti ne razmisljas uopste... ako je mnogo dati 10€ extra za HU koji moze tako nesto, a koji ce se koristiti makar *godinu dana* (a sigurno ce biti i vise... ko zna, mozda bude i 5 godina!), zar to nije izuzetna investicija?
A sigurno je mnogo bolje kada je celo osvetljenje automobila u tonu, a ne da sve sija i sljasti kao ciganjski vasar - zelena instrument tabla, plavo osvetljenje displeja jedinice, crveni dugmici...
 
Hvala svima na odgovorima,ali ja vec kupio pre nego sto sam procitao par poslednjih postova(jebigaa nije vas bilo par dana:mad: ).
E sad,voleo bih da mi kazete da se nisam zajebbao!:d
Uzeo sam Kenwood KDC-534Y i Kenwood elipse('ebem li ga koja je oznaka,mrzi me sad da idem da gledam) 7x10,trosistemske,320w,93dB!
Sa playerom sam zadovoljan,ima sve sto mi treba(a i lepo svekli plavo u skladu sa ostalim enterijerom:-devil-: ).Elipse nisam jos montirao(pazario sam ovo veceras).
Razlog zasto nisam uzeo pioneera je sto sam ga nasao na jednom jedinom mestu(krastavac nisam iz bg-a ili tako nekog veceg grada) i bio je nenormalno skup 16000din!!!:zgran: A elipse nisu bile 3-sist. I tako ja naidjem na ovaj komplet kenwooda i svidi mi se,bas mi se svidi! A posto se uklopilo u budzet 19500(13000+6500),a i bilo mi je dosta razgledanja - PAZARIM!

I tako,sad me interesuje sta mislite?

P.S. Imajte milosti kad odgovarate posto sam sad vec pazario i znate kako kazu?"Posle karanja nema kajanja!"
 
Kad se vec u ovoj temi pise sve i svasta, a da ne otvaram novu, imam 2 pitanja:
-kupio sam Pioneer HU (4800), ali mi je mnogo lakse da nadjem Kenwood zvucnike po dobroj ceni, nego Pioneer. Da li je bolje uskladiti da HU i zvucnici budu od istog proizvodjaca, ili to nema veze?
-Ima li neko iskustva sa Sound Image Enhancer serijom Kenwood zvucnika, i da li zaista vrede skoro 40% vise u odnosu na S seriju. Konkretno, model 1789IE sam nasao po 4400, a 1760S po 3200. Vidim da IE ima mnogo bolji opseg, od 25-30.000 Hz.
 
Ne znam da li hoces da uzmes bas elipse, i koliko si spreman da platis zvucnike, ali ja ti savetujem da uzmes pioneer-ovu E seriju. Stvarno su odlicni zvucnici.
 
... ili recimo JBL-ove elipse...
 
Montirao sam elipse i stvarno sam PREZADOVOLJAN!!!:,,: :,,: :,,:
Elipse su Kenwood KFC-7189ie. Topla preporuka svima!
I HU me odlicno sluzi! Jeste da je ovaj model pravljen za rusko trziste(koliko sam skapirao),al' kad je dobar rusima dobar je i meni:d

Pozdrav!
 
Sta to znaci "za rusko trziste"? U cemu je razlika u odnosu na "normalan" model?


P.S. Mozda to znaci da je operativan i na temperaturama od -35 stepeni? :d:d
 
CAR je napisao(la):
Sta to znaci "za rusko trziste"? U cemu je razlika u odnosu na "normalan" model?


P.S. Mozda to znaci da je operativan i na temperaturama od -35 stepeni? :d:d

Ma i to je normalan model,samo sam negde procitao da kad u oznaci imas 3 broja umesto 4(napr. Kenwood KDC-W534Y a ne KDC-W5031Y) onda je to kao za rusko trziste.Ne razumem se mnogo,ali mislim da je razlika u frek. opsegu(oni tamo imaju malo siri).***** li ga...
 
Ma OK, to ti je kao ona prica za Pioneer-ove modele koji se zavrsavaju sa 50 (P3550MP, P3650MP... pa nadalje), koji su radjeni za azijsko trziste, pa stoga nemaju RDS, a i generalno su losijeg kvaliteta izrade.
 
E,a sad da vas pitam sta bi mi preporucili za neko pojacalo i woof za neke skromne pare? I da li je neophodno pojacalo ako hocu woof? Sad, kapiram da ovaj moj HU ima 4x50w,a elipse su 320w, i to sad znaci da ja iz njih ne mogu da izvucem max dok ne stavim pojacalo? Jel sam bar malo upravu posto se stvarno ne razumem preterano u ovo? Ako moze neko da mi pojasni? Ako uzmem na pr.woofer,jel bi mogao da podesim da mi visoke i srednje tonove daju elipse,a bas da ide preko woof-a,jel bi tako bilo bolje?

Mnogo pitam,a?:p

Poz!
 
Ne pitash mnogo,i dobro je shto pitash kad neshto ne znash,mnogi se prave da znaju pa onda...
Za woof ti treba pojacalo,mada najbolje ti je da uzmesh neko cetvorokanalno pa da nakacish na njega i elipse i da rasteretish HU
To shto pishe na njemu 4*50 mozesh da okacish macku o rep...
 
Jos uvek nisam dobio sve odgovore! Ajde ljudi,pomagajte!!!!
 
Uzmi u SAL-u pojacalo 4*75 ono ti je dosta povoljno i imah kod njih i woof neki izaberi i to ti je najjeftinija varijanta ako ocesh da uzivash a ne da se izivljavash...
BTW to pojacalo mi gura ALPINE TYPE R ko zna shvatice:)
 
Pa majku mu nija valjda sve u snazi, ima neshto i u kvalitetu... To SAL-ovo pojacalo ce mu gurati te elipse ali pitanje kako ce ih gurati, tj da li ce izoblicavati na 80% snage recimo (shto verovatno oce), a da ne pricam o frekventnom opsegu koji moze kvalitetno da istera. Ipak postoji razlog zashto je to pojacalo toliko "povoljno". A shto se tice SAL-ovih Woofera, ja mislim da gori woof u zivotu nisam chuo, bukvalno ko iz plasticne kante, bolje bi proshao da stavi neki sa 2.1 kompjuterskih sistema :d
 
Poslednja izmena:
ja sam dao najjeftiniju varijantu...
sad najbolje je kazi koliko kesha mozesh da izdvojish za pojacalo i woof pa ti mi pishemo...OK?
 
Nije SAL toliko crn. Mislim da ce 90% ljudi da se svidi zvuk koji proizvode Sal zvucnici. Znas, kod tih 90% bino je samo da "gruva" :D
 
Ma nemam ni ja nesto odredjeno kesha,ali me interesuje sta bi vi preporucili da to bude pristojno. Sad ce mi 18-ti za par dana pa mogu da skupim malo kesha i za to.

@mudri: kako si dosao do te racunice? jel to ono sto mi u specifikaciji zvucnika pise 320w peak power i 80w rated power? Ako nije problem da mi objasnis?

@typhoon.x: A jel bi mogao da mi kazes u cemo je fora za to sto pricas za frek opseg i za izoblicavanje snage? Voleo bih da mi malo to pojasnis da znam na sta treba da obratim paznju kad budem kupavo,ako nije problem?

E,a recite mi sta ustvari mislite za HU i elipse sto sam kupio,kako se to vama cini,jel pristojno?

Poz i hvala svima na odgovorima!
 
Pa stvar je u tome da proizvodjaci pishu sve i svashta na svoje proizvode da bi ih bolje prodali, tako da ti ne mogu direktno reci na shta da obratish paznju osim na savete ljudi koji se razumeju u tematiku po pitanju toga shta da kupish... Ono shto sam hteo da kazem za izoblicavanje je to da losha pojacala iako su deklarisana na recimo 50W, kada probash da isterash punih 50W iz njih, pocnu da izoblicavaju zvuk (da kreshte, prde itd. narodski receno :) ) poshto su na apsolutnom maximumu svojih mogucnosti i ne rade kako treba. Shto se tice frekventnog opsega, stvar je u tome da loshija pojacala imaju uzi frekventni opseg, pa samim tim i loshiji zvuk zato shto ne mogu verno da reprodukuju tonove. Kod ovog zadnjeg je stvar u tome da proizvodjac napishe jedno, a pojacalo radi 50% od toga, poshto je ostatak ili izoblicen ili necujan...

Sve u svemu, mozda i ja malo preterujem, poshto sam stvarno ljubitelj lepog zvuka, pogotovo u kolima (razmazio sam se :D ), ali opet kad pogledash na drugu stranu, ako ti je samo bitno da "neshto udara", uzmi komotno tog SAL-a :d
 
Typhoon.X je napisao(la):
Sve u svemu, mozda i ja malo preterujem, poshto sam stvarno ljubitelj lepog zvuka, pogotovo u kolima (razmazio sam se :D ), ali opet kad pogledash na drugu stranu, ako ti je samo bitno da "neshto udara", uzmi komotno tog SAL-a :d

Jeste da se ja ne razumem,ali ne volim ni ja da bacam pare na gluposti. Nego, reci mi posto bih imao u ponudi Kenwood-a,kako ti se cini neko njihovo pojacalo i eventualno neki woof? Jel imas nesto da preporucis?

Poz!
 
Nazad
Vrh Dno