Šta je novo?

Canon A700 vs Fuji S5600

nikolatx

Čuven
Učlanjen(a)
12.12.2002
Poruke
16
Poena
604
Sta je bolje kupiti od ova dva?
Treba mi aparat koji moze da se koristi i kao idio_t ali kad zatreba pozeljno je da ima mogucnost raznoraznog podesavanja
Cena im je priblizno ista...
Da li sve slike napravljene sa S5600 traze dodatnu obradu na racunaru?
Kako A700 stoji sa tim?
Pozdrav
 
Zamolio bih poznavaoce (najpre one koji su probali i jedan i drugi) da mi sto pre daju savet jer bih kupovinu obavio u sredu. Takodje molim da mi putem privatnih poruka javite gde se u bg-u mogu kupiti ovi aparati po najpovoljnijim cenama
 
Prvo, nisam nijednog ni video uzivo, ali sam video rezultate i citao kakvi su.
Razlika je najveca u nameni i samom kucistu- S5600 ima objektiv veceg raspona, krupniji je aparat, ima EVF. Glomazniji je, ali se zato lakse drzi. Ima nesto vise kontrola i mogucnosti (RAW recimo). A700 je kompaktniji, veceg LCD displeja, rupicu kao trazilo.
S5600 pravi cistije slike na visim ISO, takodje je veca blenda na telefoto delu - znaci mnogo je korisniji tu.
Oba aparata prave izvrsne slike, bilo u auto bilo u naprednim rezimima. Fuji tradicionalno manje trazi obrade na racunaru, a Canon daje nesto cistije fotke, zgodnije za cackanje (zato S5600 ima i RAW).

Fuji je bolji kao fotografski alat. Canon je kompaktniji.
Oba su zapravo vrlo dobri aparati.
 
Aleksandar je napisao(la):
Prvo, nisam nijednog ni video uzivo, ali sam video rezultate i citao kakvi su.
Razlika je najveca u nameni i samom kucistu- S5600 ima objektiv veceg raspona, krupniji je aparat, ima EVF. Glomazniji je, ali se zato lakse drzi. Ima nesto vise kontrola i mogucnosti (RAW recimo). A700 je kompaktniji, veceg LCD displeja, rupicu kao trazilo.
S5600 pravi cistije slike na visim ISO, takodje je veca blenda na telefoto delu - znaci mnogo je korisniji tu.
Oba aparata prave izvrsne slike, bilo u auto bilo u naprednim rezimima. Fuji tradicionalno manje trazi obrade na racunaru, a Canon daje nesto cistije fotke, zgodnije za cackanje (zato S5600 ima i RAW).

Fuji je bolji kao fotografski alat. Canon je kompaktniji.
Oba su zapravo vrlo dobri aparati.


PS: S5600 nekako smesno mali izgleda kad se vidi uzivo....neki dan sam ga video...stvarno sam se nasmejao...na slikama izgleda full ozbiljno ali je u stvarnosti bas nekako minijaturan....:D
 
A sta ce ti veci aparat? 5600 jeste manji od d/slr aparata ali za tu cenu je odlican. Ne moze se pogresiti. MAda 1000 ljudi 2000 cudi...... Najbolje da probas oba pa onda da subjektivno odlucis. Aleksandar ti je sve rekao sto bi trebalo da znas teretski, jos samo praktivno da ih vidis/probas i to je to.
 
Hvala na odgovorima!
>> Fuji tradicionalno manje trazi obrade na racunaru, a Canon daje nesto >>cistije fotke, zgodnije za cackanje (zato S5600 ima i RAW).

Sta ovo znaci malo konkretnije? Ako canon daje cistije fotke zasto je fuji bolji?
Citajuci neke komentare u vezi S5600 stekao sam utisak da su fotke uradjene na njemu neupotrebljive bez obrade na racunaru, da li gresim? Da li je canon bolji po tom pitanju?
 
Ne znam kakav je S5600, ali imam malo stariji model, S5500 i pravi fantastične fotke... U 80% slučajeva (možda i više), uopšte ih ne treba obrađivati naknadno (blago pojačavanje kontrasta i slične sitnije, uobičajene intervencije ne smatram obradom).
Izrađivao sam ih dosta i na papiru i sve su bile izuzetno verne (ono što sam video na monitoru, dobio sam i na papiru)... Dakle, verujem da je i S5600 isti, ako ne i bolji.

Ne znam gde si pročitao da je obavezna naknadna obrada, baš je suprotno. Fotke u najvećem broju slučajeva iz ovakvih fotoaparata izlaze već softverski (vrlo korektno) obrađene i naoštrene - zato jer su namenjeni amaterima koji nisu vični ili ne žele da se bakću dorađivanjem. To ima svojih prednosti, ali i mana...

Priča o obaveznoj doradi fotografija važi uglavnom za DSLR-ove, jer se kod njih - u samom fotoaparatu - ne radi (ili radi vrlo minimalno) softverska obrada...
 
nikolatx je napisao(la):
Hvala na odgovorima!
>> Fuji tradicionalno manje trazi obrade na racunaru, a Canon daje nesto >>cistije fotke, zgodnije za cackanje (zato S5600 ima i RAW).

Sta ovo znaci malo konkretnije? Ako canon daje cistije fotke zasto je fuji bolji?
Citajuci neke komentare u vezi S5600 stekao sam utisak da su fotke uradjene na njemu neupotrebljive bez obrade na racunaru, da li gresim? Da li je canon bolji po tom pitanju?

Po pitanju slika ne bih rekao da je ijedan primetno "bolji", sem kod visih ISO vrednosti gde S5600 ima prednost. Bolji pod navodnicima jer nije to bas egzaktno. Fotke sa oba aparata su savrseno upotrebeljive i bez obrade. Fuji medjutim mislim da malo jace ostri, kontrastira i sl. dok Canon to radi blaze. Dakle, mogao bih reci da Fuji ma blagu prednost za direktno stampanje, a Canon malo za gledanje na ekranu u 100% velicini, no i to je subjektivno - dozivljaji boja, kontrast itd. Medjutim, i tu se smanjuju razlike, sve su slicnije obrade razlicitih firmi. Posebno sto i sama print masina uglavnom automatski nesto koriguje.
Ne zamaraj se poredjenjem fotografija, oba prave odlicne fotke.
S5600 ima bolji senzor od S5500, cisto poredjenja radi.
 
Ja kupih danas S5600 i mislim da se nisam zeznuo (za sad :) )
Inace, prodavac mi rece da A700 i S5600 ne mogu da se porede jer uopste nisu ista klasa; naime s5600 moze da se poredi sa A620 koji je [po njemu] mnogo kvalitetniji aparat od A700, a kako on tvrdi bolji je po svemu i od S5600 osim po pitanju optickog zuma gde ovaj caruje.... Gledajuci ih i isprobavajuci ih malo, ja se ipak odlucis za zum :)
U svakom slucaju, zahvaljujem se za preporuke
Pozdrav
 
Nikako nisi pogrešio. Prateći thread pogledao sam sample fotke kakve pravi S5600 i to je sve stvarno mnogo lepo za taj novac. Strašan aparat da počne da se uči, kome nalazim samo jednu manu - xD.
 
Mozda gresim ali u cenovnicima dosta finmi xD su na jos uvek nerazumnom nivou; aka 70E kartica od 512; dok je recimo SD od 512 u istoj firmi 25E!!!
 
Proday je napisao(la):
...aka 70E kartica od 512; dok je recimo SD od 512 u istoj firmi 25E!!!

xD 512MB - 40€
xD 1GB - 60€

Ja cekao, cekao, cekao... da 1 giga pojeftini sa 70... i nisam mogao vise da cekam, uzeo sam za 70 - cim sam uzeo, posle dva dana 60 :cuss:)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ma to su O.K cene (bar meni). Pa ne kupuju se kartice na kilo i svaki dan za jednokratnu upotrebu pa da je to preskupo...
To je najčešće jedna ili dve, i rade posao dugo vremena...
 
Nazad
Vrh Dno