Šta je novo?

Pioneer zvucnici za Fabiu

PoisonFree

Slavan
Učlanjen(a)
28.07.2004
Poruke
883
Poena
319
Svaki drugi thread o muzici za kola :D

Po savetu ljudi sa foruma pazario sam Pioneer-a 4800MP za Fabiu i mogu reci veoma sam zadovoljan. E sad, u njoj vec imam 2 fabricka zvucnika u prednjim vratima (ne znam koji su, ali mislim da idu 17cm zvucnici, trebalo bi da su neki blaupunkt) koji mi rade posao kako tako (mada planiram da ih menjam u neko dogledno vreme). Ono sto mi treba su jos 2 zvucnika za pozadi i to planiram da kupim ovih dana. Razmisljao sam o nekim elipsama, ali sam odustao jer ne zelim da mi se vide zvucnici, a opet za tapaciranje i slicne poduhvate ipak nemam para.
Tako da bi za sada morao da se zadovoljim sa 10cm zvucnicima koji upadaju u fabricke rupe pored police. Razmisljam o par modela ali ni jedan nisam imao prilike da cujem tako da mi sada treba vasa pomoc. PantaNS mi je preporucio Pioneer TS-H104, a ja razmisljam i mozda o TS-E1076 (2o sistemski, 110w, membrana od kevlara) ili mozda jeftinija varijanta TS-G1049 koji su skoro duplo jeftiniji od pomenutih a pitanje je kolika je razlika u kvalitetu.
Znaci okvirno do cene od nekih 50ak eura. Sta bi mi posavetovali, znaci snaga mi nije nesto preterano bitna (ako mozemo uopste da pricamo o "snazi" sa 10cm zvucnicima :D), bitan je pristojan kvalitet zvuka, cisto da bi i ljudi koji sede na zadnjem sedistu mogli da slusaju mjuzu.


Takodje, jos jedno pitanje. Gde bi mogao da nadjem daljinski za pioneer HU, onaj sto se kaci na volan, i koja je otprilike njegova cena.
 
Ne vidim zasto bi menjao prednje fabricke zvucnike, stvarno nepotreban posao. Zaista se odlicno cuju i imaju odlicne mogucnosti. Cak je i drugar koji se bavi muzikom i po tom pitanju ume da zakera bio u fazonu "Ja sam odusevljen njenim zvucnicima. No, kako hoces...
 
pa kao sto rekoh, za sada sam i ja zadovoljan njima (kad budem imao para za nesto primetno bolje tada cu ih menjati), a pitanje sam postavio za zadnje zvucnike.
 
Kupio sam zvucnike, TS-E1076, pa me sada zanima jos jedna stvar.
Da li da ih sada kacim na RCA izlaz sa HU? i ima li nekih podesavanja za HU na koja treba da obratim paznju (hpf...)?
 
PoisonFree je napisao(la):
Kupio sam zvucnike, TS-E1076, pa me sada zanima jos jedna stvar.
Da li da ih sada kacim na RCA izlaz sa HU? i ima li nekih podesavanja za HU na koja treba da obratim paznju (hpf...)?

kakav crni RCA, vezi ih na drugi par kanala, tvoj pioneer ima 4xizlaz prvi par ide na prednje a druga 2 iskoristi za zadnje ako imas mogucnost da ih odseces (hpf) seci, bice mnogo bolji zvuk kad malo vise pojacas.
 
Ako odlucis da menjas i prednje zvucnike (od 17cm) uzmi Alpine SXS-1757. Cena im je 75e i stvarno su ihaha bolji od tih fabrickih. Ja sam u Vectri B (koja ima slicno fabricko ozvucenje kao tvoja Fabia) zamenio prednje zvucnike i zvuk je dosta kvalitetniji (kvalitetniji visoki tonovi, mid-bas ne probija kad pojacas skoro do kraja itd).
 
Što se tiče kombinacije Fabija-Pioneer-daljinski - igrao sam se sa daljinskim i bio nezadovoljan kako radi, pogotovo sa pozicije volana. Naime daljinski je bio efikasan samo iz nekih levih pozicija. Ograda - uređaji od pre dve godine.
 
Hehe, tema malo utihnula a ja vec uveliko sve kupio :)
Stavio sam i zvucnike i daljinski. Zvucnici zvuce super, iako su 10cm, i skroz mi rade posao. A daljinski radi skroz korektno. Desi se da iz neke pozicije nece da hvata kako treba a i to je jako retko (tipa kad okrenem volan za 180 stepeni, mada ko jos iz te poze menja pesme), ali u principu radi skroz ok. I vise sam nego zadovoljan :)
 
Nazad
Vrh Dno