Šta je novo?

Molim pomoć, digimax a502, gde???

Worf

Čuven
Učlanjen(a)
04.03.2004
Poruke
732
Poena
619
Tražim po internetu već duže vreme gde može da se kupi Samsung Digimax A502. Ali sve ono što sam ja našao postoji samo na sajtu a nigde na stanju!

Da li znate gde ima da se kupi i koliko košta?
Ako ne znate, šta ima da se kupi u rangu do 110 evra a da nije teška kršina; ne zanima me optički zum a ni video klipovi, samo slike od 5.0 mega pixela!

Hvala!
 
Pa moram i za A502 da kupim karticu i baterije. Sta mu fali, obozavam samsung aparate a ovaj je bas lep. Gde uopšte ima veliki izbor digitalnih fotoaparata (onih najjeftinijih).
 
nisam shvatio da je tebi vazno kako aparat izgleda.

meni je recimo vaznije kako radi.

pre bih kupio bolji polovan nego totalno automatski [i d i o t] aparat i to najjeftiniji model koji psotoji. za te pare koje planiras da potrosis mozes uzeti komplet koriscen neki pristojan digitalac sa karticom i punjivim baterijama.

a sto se tice kupovine, idi na www.dizajnzona.com pa ces videti gde se kupuje fotooprema :)
 
Tesko da ces naci fotoaparat od 5mpx a da valja!Nije ti bitan samo senzor vec i optika a i funkcije koje aparat pruza!Cak bi ti i preporucio da sacekas malo i prikupis dovoljno para pa kupi npr. a510 ili slicno, nego da bacis na bilo sta!
Poz :wave:
 
Imao sam Digimax 130 od 1.3 megapiksela i bio je sasvim super, tj. pravio je odlicne fotografije. Posto ovaj a502 ne moze da bude gori od njega onda je za mene i vise nego dobar! Jesam li u pravu ili nisam???
 
Ne. Samsung i 5mpx? Katastrofa. Skupi ti lepo novce za neki Canon ili Nikon (imas dobrih modela od nekih 170-180e), od bilo kog Samsunga nema vajde. To sto ti mislis da Samsung pravi dobre slike... to je druga prica.

Poslusaj savete koji ti ljudi daju i ne zaleci se. Najjeftiniji aparati nisu nikako isplativa investicija.
 
Poslednja izmena:
Nemam nameru da pravim nikakvu "investiciju", nego samo da imam foto aparat i da ne moram da razvijam film. Čak nikad ne palim ni onaj LCD screen. Digitalce koristim kao i obične fotoaparate samo što slike odma idu na komp, ne moram da ih skeniram. Nek ovaj A502 ima isti kvaitet slike kao i Digimax 130 i ja sam zadovojan. I nemam nameru da dajem više od 11 hiljada za fotoaparat jer mi trebaju pare i za memoriju, još oko 4000. To je 15 a ja za sada imam samo 8. Nemam ja nikakve prihode jer ne radim, nego samo rashode jer sam student. Ne mogu npr. da bez blama pljunem celu platu za aparat jer je ni nemam. Znači važno je da je što jeftinije, izeš kvalitet slike - ne može da bude "odvratna".
 
Taj fotoaparat nema cak ni opticki zum, samo digitalni, pri tom stvarno ima los kvalitet slike. Ukoliko si namerio da das 11000 din za aparat + 4000 din za memorijsku karticu, razmisli o sledecem:

Canon Powershot A430 ti je 12800 din i SD kartica od 512MB je 1700-1800 din. To te izadje ispod tih 15000 din koje si spremio za aparat i memorijsku karticu. Taj aparat ima 4mp, 4x opticki zum i bolji kvalitet slike od Samsunga, iako je i on najnizi na lestvici, ali po onome za sta tebi treba, odlicno ce posluziti.

A za 5 evra vise, taman da te izadje tacno 15.000 din sa memorijskom karticom mozes da kupis Canon A510 koji, iako ima 3.2mp, po kvalitetu slike rastura i A430 i Samsunga, plus ima i kompletne manuelne modove, 4x otpicki zum, dok ova dva aparata imaju samo automatske modove za slikanje.

U svakom slucaju ako ti bas treba vise megapiksela (a mislim da ti je i 3.2 sasvim dovoljno) onda kupi Canon A430, mada bih ja izabrao A510.
 
Poslednja izmena:
Šta su to manuelni modovi?
Šta će mi optički zum, tj. šta će mi zum uopšte?

Ljudi, ja samo hoću da slikam gluposti, i to po 100 slika na dan, 7 dana, i da to sve stane na karticu bez prebacivanja na komp u međuvremenu. I hoću da mi kvalitet slike bude isti kao i kod idi*ota koji mođe da se kupi na buvljaku za 100 dinara jer je i taj kvalitet po meni OK. Neću držati nikakvu fotografsku radnju.

Jel za ovo što sam naveo može da posluži a502? Samo to me zanima. Hvala na savetima.
 
Poslednja izmena:
cozmo je napisao(la):
Taj fotoaparat nema cak ni opticki zum, samo digitalni, pri tom stvarno ima los kvalitet slike. Ukoliko si namerio da das 11000 din za aparat + 4000 din za memorijsku karticu, razmisli o sledecem:

Canon Powershot A430 ti je 12800 din i SD kartica od 512MB je 1700-1800 din. To te izadje ispod tih 15000 din koje si spremio za aparat i memorijsku karticu. Taj aparat ima 4mp, 4x opticki zum i bolji kvalitet slike od Samsunga, iako je i on najnizi na lestvici, ali po onome za sta tebi treba, odlicno ce posluziti.

Gde ima po toj ceni, A430 i 512MB za 14600?? To zvuči lepo! Jel ima taj A430 onda night mode???
 
Poslednja izmena:
Poslao sam ti privatnu poruku ovde na forumu, sa adresom gde da mozes da kupis taj aparat.

Inace, naravno da ima night mode (night scene) i bolje ce (sa manje suma) odraditi to od Samsunga.

I ne razumem zasto mislis da ti ne treba zum? Zum je itekako koristan i retko koji aparat nema opticki zum, i lakse je slikati nesto ili nekog ako nisi u situaciji da pridjes blize, odnosno omogucava ti veliku fleksibilnost u fotografisanju.

Manuelni modovi ti omogucavaju da slikas nesto sto automatika nece moci da odradi (recimo nocni snimci sa duzom ekspozicijom), recimo kad moras da slikas nesto u pokretu, automatika ce tesko nekad to ispratiti, pa je, ako su dobri svetlosni uslovi, lakse namestiti aparat na brzu ekspoziciju i veci otvor blende (recimo 1/500 ili 1/1000) i slikati nesto u pokretu (mada ces tesko moci sa ovim aparatima moci da uhvatis neku akciju).
 
Slusaj Worf, posto si izjavio da bas volis Samsung hocu malo da te osokolim u tvojoj odluci. Imam Samsung digimax s500 i prezadovoljan sam. Jednostavan je, lep, lepo stoji u ruci, a ima sve opcije koje ti trebaju pa i vise od toga. Ima i lep veliki LCD od 2.4".
Ne znam kakva ti je to kartica za 4000 din. !? Ja sam moju San disk od 512Mb platio oko 1900 din. Ima neke i za 1400 din. al ova je kao bolja... Veca ti ne treba. U najvećoj (2592 x 1944) i najfinijoj rezoluciji stane 189 slika, a u rezoluciji "*****a" odn. VGA moze i preko 3000 dok je ne ispraznis. Najbolja je "zlatna sredina". Snima i video zapis u neogranicenom trajanju (naravno dok ne napuni karticu) u sasvim prihvatljivoj rezoluciji 640 x 480 sa 30 frejmova u sekundi. Aparat kosta oko 14500 din. + kartica 1900 din i (obavezno) punjač sa 4 AA punjive baterije (1900 din). Punjac i baterije su pun pogodak i vec mi se isplatilo (mesec i po dana) racunajuci koliko kostaju alkalne baterije. E kad sve to imas, onda brate samo skljocaj i uzivaj. Pozdrav.
 
Mislim da treba ostaviti coveka na miru da kupi aparat koji je sam zacrtao. Ako iz dosadasnjih postova nije mogao da zakljuci da ovde ima dovoljno ljudi koji iskreno zele da pomognu, onda nema svrhe ubedjivati ga vise.

Samo napred majstore, pazari taj Samsung i uzivaj a svi mi smo debili ovde i ustvari zelimo da te prevarimo. Mozda treba da razmislis i o Genius aparatima, a i Mustek ima duplo jeftinije od tih 11k din. :D
 
Poslednja izmena:
Sovlja je napisao(la):
Slusaj Worf, posto si izjavio da bas volis Samsung hocu malo da te osokolim u tvojoj odluci. Imam Samsung digimax s500 i prezadovoljan sam. Jednostavan je, lep, lepo stoji u ruci, a ima sve opcije koje ti trebaju pa i vise od toga. Ima i lep veliki LCD od 2.4".
Ne znam kakva ti je to kartica za 4000 din. !? Ja sam moju San disk od 512Mb platio oko 1900 din. Ima neke i za 1400 din. al ova je kao bolja... Veca ti ne treba. U najvećoj (2592 x 1944) i najfinijoj rezoluciji stane 189 slika, a u rezoluciji "*****a" odn. VGA moze i preko 3000 dok je ne ispraznis. Najbolja je "zlatna sredina". Snima i video zapis u neogranicenom trajanju (naravno dok ne napuni karticu) u sasvim prihvatljivoj rezoluciji 640 x 480 sa 30 frejmova u sekundi. Aparat kosta oko 14500 din. + kartica 1900 din i (obavezno) punjač sa 4 AA punjive baterije (1900 din). Punjac i baterije su pun pogodak i vec mi se isplatilo (mesec i po dana) racunajuci koliko kostaju alkalne baterije. E kad sve to imas, onda brate samo skljocaj i uzivaj. Pozdrav.

Otpada mu taj tvoj model jer ima LCD a vidis da Worfu LCD ne sluzi nicemu. Jos je taj tvoj veliki, celih 2.5", pa zauzima previse mesta:d
 
Nazad
Vrh Dno