Šta je novo?

Savet za tv karticu HELP!!! -kupovina-

aca78

Slavan
Učlanjen(a)
16.06.2006
Poruke
37
Poena
304
Da li sam na pravom forumu za tako nesto? Ako treba da temu prebacim na drugi forum....

Srecom drugar mi dao da isprobam ASUS tv karticu i nisam zadovoljan vratio sam mu *nova verzija kartice....

Za tim predlozio:
Kaze da mi je trenutno ova naj-bolja u odnosu na cenu i kvalitet

Leadtek TV-card PCI FM+ Teletex, Winfast TV2000XP Expert

Potrebno mi je vase misljenje da li valja i da li je neko koristio istu navedenu ili ako ima bolja *pod tim smatram laksa za upotrebu, da ima fine tuning odprilike kao stari pinnacle pro ne mislim na ovu noviju verziju pinnacla sa ovim novim daljinskim upravljace koja mi se ne svidja ni malo...koja ne moze da radi na XP sp1
 
Poslednja izmena:
dejobar je napisao(la):
Leadtek TV-card PCI FM+ Teletex, Winfast TV2000XP Expert

puno imas diskusija na tu temu a rezime je da je to trenutno najbolja tv karta (bez hardverskog MPEGa).

Ako hoces hardversku kompresiju onda Leadtek PVR2000 koji je dosta i skuplji
 
Ja imam Terratec 400 (sa Phillips cipom, kao Asus) i Leadtec PVR2000.
Evo sta mislim o tome:
- Slika je esencijalno ista na obe kartice i veoma dobra na mom 21" TFT Wide ekranu u oba slucaja. Rekao bih da su odlucujuci dobri tjuneri i izrada oba modela.
- Snimanje je glatko na HW kartici, pre svega nema desinhrozniacije, stucanja i sl. Kupio sam ekstra HW karticu samo da bih prebacio oko 30-40 sati materijala sa starih VHS traka. I vise NIJEDNOM nisam koristio snimanje.
- Daljinac je bolji na Terratecu, jer radi u SVIM programima, Winamp, itd. To je velika mana Leadtec kartica.
- Leadtec SW je bolji, ali je Terratec podrzaniji od nezavisnog SW. Posebno mi na LEadtecu nedostaje izvanredni ChrisTV.

Zadrzao sam obe, jer sam Terrateca stavio u cerkicin PC, da ima racunar/TV u sobi, njoj je daljinac bitniji. Da kupujem samo jednu, kupio bih opet Terrateca i ustedeo pare.
Prilikom gledanja TV-a nema neke razlike bitne u CPU zauzecu (mada je Leadtek bolji). A rekoh da mi snimanje vise uopste ne treba, daljinski pravi prilicnu razliku takodje.

Zasto ti se ASUS nije dopao?. On ima isti cip i drajvere kao Terratec, ali izrada tjunera i SW puno uticu.
 
Poslednja izmena:
Aleksandar je napisao(la):
Zasto ti se ASUS nije dopao?.

1. Krs krs krs software koji ide uz karticu.
2. Da bi ga podesio na nekom drugom da radi kako treba potrebno je nedelju dana cimanja.
3. Ako je signal strasno dobar slika je perfektna, ako samo za nijansu opadne slika ode u 3....
 
Misko je napisao(la):
1. Krs krs krs software koji ide uz karticu.
2. Da bi ga podesio na nekom drugom da radi kako treba potrebno je nedelju dana cimanja.
3. Ako je signal strasno dobar slika je perfektna, ako samo za nijansu opadne slika ode u 3....
1 i 2) ChrisTV je odmah propevao sa Cinergy 400 (koji je prakticno isti HW kao Asus). A toliko je dobar, da sam momentalno zaboravio na (hvaljeni) Terratecov SW. Takodje bih odmah sutnuo (jos vise hvaljeni) Leadtec-ov SW, samo kada bih mogao PVR2000 da nateram da normalno radi sa CrhrisTV-om.
3) Nisam primetio razliku Leadtec/Terratec kod slabijih signala. Opet, mozda je ASUS slabiji, nemam to iskustvo.
 
Aleksandar je napisao(la):
1 i 2) ChrisTV je odmah propevao sa Cinergy 400 (koji je prakticno isti HW kao Asus). A toliko je dobar, da sam momentalno zaboravio na (hvaljeni) Terratecov SW. Takodje bih odmah sutnuo (jos vise hvaljeni) Leadtec-ov SW, samo kada bih mogao PVR2000 da nateram da normalno radi sa CrhrisTV-om.
3) Nisam primetio razliku Leadtec/Terratec kod slabijih signala. Opet, mozda je ASUS slabiji, nemam to iskustvo.

Ajd ti probaj prvo Asus karticu pa napisi/demantuj nemoj ovako napamet.
 
Aleksandar mozda ima iskustva sa trecom revizijom Asus-a koja poseduje digitalni tuner i koja je nesto losija od dve prethodne. Ja sam i sebi i burazeru uzeo 2. reviziju i samo imam reci hvale za doticnu.
 
Vise sam puta napisao "Terratec" i napomenuo da ASUS TV kartica (za koju ja znam) koristi isti cip, pa da se mozda moze informacija iskoristiti.
Mislio sam da sam bio jasan, ali se izvinjavam radi unete zabune.
 
Još jedan glas za Terratec, ja imam Cinergy 600, kartica odlično radi posao, daljinski konfigurabilan, software solidan (ipak je bolje sa ChrisTV ili DC++)...
Jedino nisam siguran gde ćeš ovde da kupiš Terratec?
Ja ga dobio iz Kroacije, bio je pre 1 god. oko 70 evri.
 
Nazad
Vrh Dno