Šta je novo?

Proverite kako vam radi hard disk!

Ma standardna garancija. Kada ti se jedan isti deo pokvari više od jednog puta možeš da tražiš novac nazad ili nov uređaj. Pošalji ga oni moraju po zakonu da ga srede za max 30 dana a da otkriju kvar za max 8 dana ako me sećanje dobro služi :) Samo ti kažem napomeni im da slutiš na hdd kako bi njega odmah proverili

Sent from mTalk
 
Uvek možeš da se obratiš savetniku za potrošače u svom gradu i on će ti pomoći ako bude bilo problema :D

Sent from mTalk
 
Imam jedan neispravan hdd izvadjen iz laptopa ima sigurno 5 godina, secam se da tada nije ispravno radio pa sam stavio novi hdd u taj laptop.

Obzirom da imam usb hdd rack secam se da sam davno ubacio taj neispravan hdd u rek i prikacio na komp, medjutim komp ga nije uopste detektovao, tako da sam taj hdd odlozio u arhivu medju ostale krseve. Danas iz nekog razloka ponovo nakacim hdd preko usb reka na komp i sistem ga normalno detektuje, vide se obe particije, pa sam se iznenadio kako je uopste sada proradio taj hdd.

Pokrenem CrystalDiskInfo da vidim u kakvom je stanju hdd i vidim da ima neke greske. Obzirom da ne znam sta znace moze neko da mi protumaci sa slike u nastavku u kakvom je stanju hdd, tj. sta mu znace ove greske, da li moze nekako da se ispravi (obrise taj "osteceni deo" hdd-a) ili tome slicno? Hdd ima 250gb, sluzio bi mi kao eksterni hdd ako bi ispravno radio, tj. da zbog ovih gresaka ne bude nekih zabadanja sistema prilikom kopiranja fajlova na hdd tj. pustanja istih sa njega.

U pitanju je hdd Seagate ST9250827AS 250GB

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Jok nema mu spasa sa toliko BB, a "pojavio" se jer je "odležao" i uspeo da se sa hladnog pokrene (nekad prorade i posle frižidera, taman da se spasu podaci).
Nema tu opravke ili ti "brisanja" fizičke neispravnosti.
 
Aha, onda ipak da ga posaljem u kantu da me ne bi ovakav drndao u radu.
 
da li je ovo OK brzina za eksterni 3.0 hard disk? hvala
 

Prilozi

  • 000013.png
    000013.png
    77.9 KB · Pregleda: 135
bilo ko?
btw. u pitanju je: Maxtor Model STSHX-M101TCBM
 
Ma dobro je i za unutrašnji a kamoli za eksterni.
 
Koliko su dobri WD Green diskovi :D



Preko 100.000 load/unload ciklusa za manje vremena od Hitačija i nešto malo više od Samsunga :D Ranije sam izbegavao Seagate diskove, sad ću početi i WD :d Tj. kad bih mogao da nije bukvar spao na samo dva slova...
 
..wd 500gb koja je razlika izmedju aakx i aaks koji preporucujete? :)
 
da li uzeti wd ili toshibu hard,oba od 1tb cena slicna.Za wd znam da ima 5god garancije
 
Ima li neko ideju zašto ovakav rezultat za 4k fajlove?
U pitanju je običan slim hdd 5400 u laptopu. Sam disk radi normalno ali ovaj rezultat me buni...

lenovoY700hdd.JPG
 
Pret postaviću da ne razlikuješ HDD i SSD tj. nije ti jasna razlika; veliki 4k je jedna od glavnih prednosti SSDa.
Ali i pored toga na svakoj strani unazad gde ima rezultata video bi da si pogledao da je to normalno za HDD a kamo li za laptop verziju.
 
Pret postaviću da ne razlikuješ HDD i SSD tj. nije ti jasna razlika; veliki 4k je jedna od glavnih prednosti SSDa.
Ali i pored toga na svakoj strani unazad gde ima rezultata video bi da si pogledao da je to normalno za HDD a kamo li za laptop verziju.

Hah, u pravi si sad sam pogledao prethodne stranice. Hvala.
 
Pozdrav svima,

Par meseci star hard, a vec crkava. Sta mislite? Da se salje na reklamaciju?
 

Prilozi

  • hdd.jpg
    hdd.jpg
    483.9 KB · Pregleda: 153
  • hdd1.jpg
    hdd1.jpg
    453.1 KB · Pregleda: 116
Desk ili lap?
Ako imas zamenu, salji...
 
Desktop, kupljena cela konfiguracija.

Sent from my Robin using Tapatalk
 
razmisaljm da kupim polovan WD 1tb 32mb od drugara, kaze da ga je koristio za storage , i da je stavljao da se gasi posle 45min, znaci nije non sotp radio
e sad sam gledao u hdd senitnelu , testirao:
100posto je performance i health
power on time 2631 days, 3 hours
estimated remaining lifetime more than 100 days
total start stop cound 9.388

e sad citao sam na netu, ovo sto pise da mu ostalo jos 100dana, je samo genericki odgovor da je sve ok sa hardom
ako neko ima vise info, hvala unapred

p.s. ja cu da prebacim bekapujem podatke, i gasim ga iz kompa, ne planiram da mi bude na napajanju inace
 
Poslednja izmena:
Ako ćeš da staviš filmove i nebitne stvari (lako nabavljive na Netu) i ako je cena smešna onda uzmi, u suprotnom treba bežati od ovakvih diskova. Ovaj disk je radio 7 godina a koliko je star piše na njemu na nalepnici.
 
Aca ti je dobro rekao, 7 godina je isuvise da bi se u njega mogao pouzdati.
 
A kako bi bilo ako bi se stavio da bude samo za podatke, da li moze da se racuna na njega ili ipak ne?
 
Svejedno je za šta ga koristiš, nije pouzdan. Svakako je suludo da ga koristiš kao sistemski, jer ćeš imati ili usporenja u radu, ili ćeš prilikom svakog problema sumnjati na disk. Možeš da ga koristiš za podatke dok ne ode skroz, ali samo ako ti nisu bitni ili imaš drugu kopiju tih podataka. Ja moj disk sa žutim atributima koristim oko 7 godina kao D particiju, tako da možda ćeš moći i ti tvoj da izrabljuješ, a možda i ne.
 
Mogu li da zamolim za misljenje u vezi HDD-a za laptop,

HDD koji imam (gore pomenuti),
TOSHIBA 1TB 2.5", SATA II, 8MB, 5400rpm - MQ01ABD100 Interni, 2.5", SATA II, 1TB HDD

razmisljam o istom ili o,
SEAGATE SSHD 1TB, 2.5", SATA III, 128MB, 5400rpm, FireCuda - ST1000LX015 Interni SSHD, 2.5", SATA III, 1TB HDD
ili
HDD 1TB WESTERN DIGITAL Black, WD10JPLX, 2.5", 7200 rpm, 32MB, 9.5 mm, SATA 3

Koliko sam primetio, uglavnom za laptopove u ponudi su HDD-ovi na 5400rpm sa 8MB-16MB buffer-a.
Da li bih dobio nesto bitno ako bih se odlucio za SEAGATE ili WD?
Sta se dobija sa SEAGATE i WD u odnosu na TOSHIBA, kakvo je misljenje poznavaoca HDD-a?
 
Stvarno ne znam kako ti je toliko tesko da shvatis smisao ove teme?
 
Uzeh ovaj wd passport 1tb ali kad radim test sa crystal diskmarkom jednostavno nema one pozadine zelene. Samo cifre. Ranije cini mi se nije tako bilo.

wd passport.jpg
 
Nazad
Vrh Dno