Šta je novo?

Pravljenje gluve sobe, kako?

rdragan79

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
127
Poena
320
Imam mali problem jer ulica je postala preko noci
prometna i time bucna :(

Gledao sam na forumu slicnu temu,
( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?p=548998 )

samo sto meni treba da se utisaju/uguse
spoljasni zvukovi iz ulice ka sobi, ima li neko relativno jeftino resenje za to?

U pitanju je porodicna kuca zidovi su fasadna cigla-stiropor-blok,
soba gleda na ulicu imam ispred jos pola metra dvorista,
kako da izoliram prozor i zidove da sto manje spoljasnjeg zvuka udje u sobu?

Da li bi predlozena resenja imala smisla u ovom slucaju?
 
Poznat mi je tvoj problem :D
Izolacija zidova pomaze, mada nije presudna. Kod tebe je relativno OK uradjeno. Prozor ti je najbitniji, i ako imas klasicne, moraces dosta da ulozis. Aluminijumski sa duplim staklom. Kvalitetniji (skuplji) je i dosta bolji po tom pitanju. E, ostaje i eventualno unutrasnja izolacija, sto neznam koliko ti se isplati i umanjuje ti zivotni prostor.
 
BokiPK je napisao(la):
Prozor ti je najbitniji,.

Delim isto misljenje, zidovi su ti sasvim ok izolovani, a prozor moje misljenje da su stari drveni masivni dupli najbolji, pusti ti ove nove sa duplim staklima, na mojoj gajbi imam ove stare, sestra na svojoj ima ove nove i moji su 2x bolji.
 
Misko je napisao(la):
Delim isto misljenje, zidovi su ti sasvim ok izolovani, a prozor moje misljenje da su stari drveni masivni dupli najbolji, pusti ti ove nove sa duplim staklima, na mojoj gajbi imam ove stare, sestra na svojoj ima ove nove i moji su 2x bolji.

Da nisu Yelovica :d
Hmmm, imam (jos uvek) drvene. Komsija, kuca identicna mojoj, stavio je neke nove aluminijumske, dupla stakla, ceo debeo jedno 10cm, razlika u buci je drasticna! Tj u tishini. U njegovu korist :(
Pazi, ne menjaju se samo krila, menja se celo okno, po propisu mora da se uradi izolacija oko samog okna, ..., neznam celu pricu ali sam bio prisutan kada je to radjeno. Znam samo da ga je i to kostalo podosta.
Pa, takodje, zenin ujak se takodje bavi tim stvarima, prosle godine mi je objasnjavao koji su dobri, kako se to radi...ali ko ce to sve da upamti, nije moj fah.
 
Poslednja izmena:
Misko je napisao(la):
Delim isto misljenje, zidovi su ti sasvim ok izolovani, a prozor moje misljenje da su stari drveni masivni dupli najbolji, pusti ti ove nove sa duplim staklima, na mojoj gajbi imam ove stare, sestra na svojoj ima ove nove i moji su 2x bolji.

Misko pricas napamet!

Osnovni uzrok buke je zvucna izolacija otvora a tu su najgori stari drveni prozori. Od njih su samo gori oni drveni "francuski"dvokrilni od 2.5m (imam ih na zalost).
Alu, plasticni i alu-plasticni su fantasticni po pitanju zvucne izolacije.
 
Sva sreca pa sam pre god dana zavrshio gajbu i malo upoznao temu oko prozora,znaci to da su drveni i PVC isti je ortodoksna glupost,a kod PVC prozora imash TROKOMORNE,PETOKOMORNE,SHESTOKOMORNE i ima verovatno i sa vishe ali u to se nisam upushtao.Znaci shto vishe komora to vishe tishine,manje potroshnje el energije,bolje drze toplotu,ali je tebi primarno da bude tiho,tako da oglase u ruke i trazi gde je najjeftinije,ili se javi na pm pa cu ti dati neki br telefona....
 
simpson H je napisao(la):
Misko pricas napamet!

kako napamet kad imam jedne u jednoj a druge u drugoj gajbi??? Spavao sam i ujednom i u drugom i tise je u ovoj staroj sa duplim??? Da napomenem da su mi ovi kod mene dupli, znaci ram staklo, pa prazan prostor pa ram staklo, masivno dvro etc.... mozda su moji pvc krsh.
 
Poslednja izmena:
Verovatno da ti prozori nisu bas nekog kvaliteta. Radio sam u jednoj prodavnici u okviru TC-a gde su se prodavali zvucnici, a imali smo pvc prozore i vrata (izlog i vrata), koji su neverovatno izolovali spoljasnju buku a i buku koju su pravili nasi zvucnici. Za svaku preporuku samo ako imas kesa

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nikad ne moze drvo da izoluje kao pvc,mozda neke ekstremno retke varijante,inace u proseku tesko.A i pvc je dugotrajniji,nema farbanja i ostalih zezanja ko sa drvetom...
 
Znaci generalno je prozor u pitanju, tu su neki drveni "Debeljaca" prozori dvokrilni ono sto vidim je samo duplo staklo, mehanizam za otvaranje/zatvaranje i kipovanje. Inace nemam zavese.

Inace odrekao bih se dela povrsine u sobi zarad tisine

pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
mene zanima kako vrata da sredim.....da se izolujem od dnevne sobe.
 
Odesh u "URADI SAM",to ti je dole na Karaburmi i raspitash se shta i kako,koliko para i ostalo shto te zanima...
 
Nije presudno PVC, alu ili drvo vec vakuumska stakla... mislim da je svima vise nego jasno zasto. Takodje je i bitno da prozor nema lufta koji bi mu dozvolio da "radi", mene cesto vise nervira brujanje koje dodatno proizvode takvi prozori nego sam izvor buke.
 
[email protected] je napisao(la):
Nije presudno PVC, alu ili drvo vec vakuumska stakla... mislim da je svima vise nego jasno zasto.

Nije samo to caka je da na svim mestima bude dobro odradjeno. Ako je pvc ili drvo krs dzabe vak. stakla.
 
Vech je bilo priche na ovu temu, al' ajde opet :(. Gluva soba nikada neche biti dovoljno "gluva" dok se ne izoluju i podovi i plafoni. Ako to i nije bio cilj, vech samo da se malo smanji nivo buke, onda ova reshenja imaju smisla-naravno sa umereno korisnim efektom.
 
Zahvaljujem se na odgovorima :)

U principu bi trebalo smanjiti buku :) nesto cu valjda primeniti.
 
A stari dobri kartoni od jaja? :D
 
Ako zelis da smanjis buku u sobi, najkriticniji su prozori i to prozorska stakla. Sto su stakla deblja to je nivo buke manji. Iz mog iskustva najbolje se pokazala pvc stolarija, jer ipak manje prenosi vibracije od aluminijuma, dok su stari drveni prozori najslabije resenje. Kod nove stolarije bilo da je pvc ili alu je prednost to sto se menja ceo ram, sto se sve zadihtuje pur-penom i sto i sami prozori maltene savrseno dihtuju. Debele somotske zavese takodje mogu da pomognu u izvesnoj meri.
 
Ne mogu da nadjem adresu,pitacu matorce da li znaju pa cu ti pustiti pm...
 
Ja sam uradio na svojim prozorima ovo www.deks.co.yu
I toplotna i zvučna izolacija. Zadovoljan sam. Nadam se da bi i tebi resilo deo problema. 1m-1.5€
 
e a kako da izolujem vrata za neku sitnu kintu?
 
Pre nekog vremena se moja keva raspitivala o prozorima, htela je da zameni stare duple drvene koje mi imamo, doduse ne zbog buke nego eto, radi unapredjenja prostora.Na kraju je ispalo da bi nam samo za jednu sobu u kojima imam jedno duplo prozorsko okno i pored toga jos jedan prozor, ispalo oko 250e.A imamo dve sobe, to je 500e.Mnogo para...Mada, ako ih imas, vredi, ja sam trenutno u iznajmljenom stanu u NS, 2/3 zida je stakleno (vakum prozori, PVC), kroz vrata se izlazi na terasu.Inace sam u Futoskoj ulici gde nema mira ni danju ni nocu, cuje se gore nego da ti neko odvali zvucnik direktno u usi (a da ne govorim da sam odmah preko puta bolnice, pa uglavnom znam kad se nesto desi...), ali kad se vrata zatvore... totalno drugacija prica ;).
 
Ja u stanu imam PVC i prozore i vrata, klasika, dupli, bla, bla... i od prvog dana sam odusevljen kakva im je zvucna izolacija! Par puta se desavalo da se iznenadim galamom kada otvaram npr. terasu...
 
Nazad
Vrh Dno