Šta je novo?

Alpine

rossi-old

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2006
Poruke
1,581
Poena
350
Ima li neko iskustva sa player-om koji nosi oznaku CDA-9853r?Mnogo mi se svidja ali mislim da mu je josh uvek malo jaka cena...?I eventualno poredjenje sa Pioneer P9800bt?
 
Shiki Mozak je napisao(la):
Ima li neko iskustva sa player-om koji nosi oznaku CDA-9853r?Mnogo mi se svidja ali mislim da mu je josh uvek malo jaka cena...?I eventualno poredjenje sa Pioneer P9800bt?

Ovo je kao da poredis babe i zabe. P9800BT nudi full color displej i sto je najvaznije, Blue Tooth koji je po danasnijm zakonima vrlo koristan u kolima. Takodje ovi uredjaji nisu ni u istoj cenovnoj kategoriji.
 
Koja je cena CDA-9853r? I ako smem da se umesam, koji bi ste mp3 player za kola preporucili do okvirno nekih 150e? I jos jedno pitanje, gde u bg-u mogu da se nadju Alpine playeri (ima li neka radnja ili iskljucivo po oglasima)?
 
za cenu do 150e nemas puno razloga da se interesujes za alpina plejere... :)

za te pare bolje pogledaj sta pioneer i kenwood nude, tu bi moglo doci u obzir nekoliko modela...
 
Poslednja izmena:
@ SIMPSON H-Zato sam napisao eventualno poredjenje,primarno mi je shta ljudi misle o ALPINE modelu koji sam gore naveo
@ PoisonFree-cana je 343e+15 daljinski i gledaj pioneer DEH-30mp,sasvim fin model,ima za 125 evrica da se nadje,a kad procackam josh neki javicu ti...A alpine radnju imash u Sportskom centru 25 maj
 
hvala na savetu.
Ja sam ranije gledao Alpine CDE9845RR, ne znam da li ga jos uvek ima u ponudi. Kakav je on u porednjenju sa pioneer-om DEH-30mp?
 
To je staro ko biblija,a Pioneer je model za 2006 podrzava MP3/WMA/WAV/CD RDS TUNER,ima Aux-ulaz preko kog mozesh da ga povezesh sa nekim eksternim izvorom ko shto su mp3-jevi(prenosivi),PDA...Ima josh direktan Sab pogon da mozesh da cackash oko bass-a i EEQ+ fino,unapredjeno podeshavanje(equalizer)...
 
PoisonFree je napisao(la):
Koja je cena CDA-9853r? I ako smem da se umesam, koji bi ste mp3 player za kola preporucili do okvirno nekih 150e? I jos jedno pitanje, gde u bg-u mogu da se nadju Alpine playeri (ima li neka radnja ili iskljucivo po oglasima)?
Alpine playere mozes naci u Gang Landu, u Juznom Bulevaru (100-tinak metara nanize ka autokomandi od ugla Maksima Gorkog-Juzni bulevar). Nemam njihov telefon.

Takodje ih mozes naci u Alpine Service Centar, SC 25 maj, bazeni na Dorcolu
011 2628 209, 0631257463, 063 203 964. Radno vreme do 17:00.

Ali, ne ocekuj da nadjes nesto normalno od Alpine, a da kosta ispod 200e, na novo.
 
D_Radenkovic je napisao(la):
Alpine playere mozes naci u Gang Landu, u Juznom Bulevaru (100-tinak metara nanize ka autokomandi od ugla Maksima Gorkog-Juzni bulevar). Nemam njihov telefon.
Gang Land: 011/344 66 34, 2430 913

Nije sto su mi komsije... vec - Google ;)
 
I idite tamo i ponesite koju stotinu evra vishe nego shto ste planirali jer najblaze receno deru-preciznije dernjanje
 
Alpina je kod nas stvarno preskupa, ali je i glat klasu bolja od ostalih.
 
Nisam rekao da je preskupa nego da u Gang Land-u deru najstrashnije,inace kvalitet ima svoju cenu tako da mislim da Alpine vredi svaki dinar...
 
mdobri je napisao(la):
Alpina je kod nas stvarno preskupa, ali je i glat klasu bolja od ostalih.

a ti si ekspert i radis sa time pa znas ? :D Klasu iznad cega ? Clariona ? Blaupunkta nekog jaceg ? Pioneer DEH80MP ? 6800MP ? Od cega je za klasu iznad ? Moras biti odredjeniji, jer alpina od 120e jeste za klasu iznad DEH-3800mp i mozda 4800mp, ali nikako od 5600, 6800... Alpine od 350e nije za klasu iznad nicega u toj cenovnoj klasi drugi proizvodjaca... Been there, done that.
 
xexe, daleko sam ja od eksperta za auto audio :d , ali onako iz ugla korisnika nikad nisam zazalio sto sam dao 50-ak evra vise za naizgled po karakteristikama slican model alpine umesto pioneer-a ili jvc-a i sl...
Pritom mislim na jeftinije uredjaje, nista preko 300e nikad nisam stavljao u auto.

Posto vidim da ima ljudi koji se razumeju, moje pitanje je sta staviti od zvucnika da nije skupo a da vredi. Trebaju mi 2x17cm za prednja vrata i eventalno jos dve elipse za zadnju dasku.
 
Poslednja izmena:
JBL. Sobzirom da si iz NS-a (ako si mdobi na koga mislim), javi mi se na PM i zavrsicu ti sta oces. Elipse imam JBL 150W 6x9 za oko 90e, ima mi slabije za 80e. 17-ice oko 60e. PAzi, pricam o solidnom kvalitetu zvuka i iskoriscenosti preko 92db/W (naspram pioneera i kenwooda ovo je high-end zvuk). Ili to , ili trk u loop audio gde imas isto to samo malo skuplje, ali mozes da pogledas sta te interesuje pa onda da ti zavrsimo to.
 
ja imam alpine u oba auta (razlicite modele, da ih sad ne navodim jer su oznake i modeli razliciti ovde i kod nas). kada sam poredio i slusao sve to u istoj cenovnoj klasi pionir je za alpine bulja. ne samo spolja i na uvo nego i unutra. ko ne veruje neka otvori i pogleda unutra. kada sam povezao subvufer, 2x10" i video kako ga "gura" alpine i isti takav pod pionirom pa to je za nevericu koliko je bolji alpine. sve je bolje, od materijala, daljinskog, brzine tj reakcija na komandu....sve.
 
1. ajde da poredimo 450< e modele clariona, alpine, blaupunkta i pioneera, a ne 120e modele (gde pioneer kako god da okrenes dominira u ponudi i prodaji)

2. Svi modeli imaju specifikacije, ako pricamo o izlazima za zvucnike i o RCA izlazima. Nije isto da li je RCA izlaz <2V ili 3.5V ili 4.5V. Pod "haubom" se nalazi "kolko para tolko i muzike" . Jeftini pioneeri imaju problema sa probijanjem mase, nekvalitetnim uzemljenjem, ali su takodje laki za servisirati. Alpini treba dobro da se pomucis da ocistis laser. Do duse, neko ko zivi u USA nece ni imati jedan te isti model toliko dugo da dodje do potrebe da cisti laser, ali nas 98% sa foruma smo odavde, pa pricamo o malo dugorocnijim investicijama, gde je svakako bolje uzeti alpine-u (nisam nikada ni rekao da nije bolje, smao sam se malo namrstio na ono "alpina je za klasu iznad svega" )

Ja subwoofer kacim na pojacalo, kao i sve ostale zvucnike po kolima, jeftinije je uzeti osrednji HU i osrednje pojacalo, nego ultra skup HU i ocekivati da radi posao pojacala. (kacenje sub-a na HU je debilno, iako ce se neki sad naljutiti, ali ja razumem da je to stvar finansija, a ne zelje). Takodje uzeti 2x 6x9 100W RMS elipsi, nakciti na pioneer ili na alpine svejedno, je besmisleno. Em ce da greju pojacalca u samom HU, em ce da sviraju jadno. Na HU ne treba kaciti nista sto je jace od 30-40W RMS, bitno je samo da je osetljivost sto veca (veca od 91db/W) i manje ili vise ce svi HU to lepo terati. Najgore sto jedan moze da uradi je da kupi somodji elipse (SAL) od 100W za 30e i da ocekuje da to svira bilo gde kako treba. Osvrnuo bi se na to da SAL nije dobar ama bas ni za sta (i vodite racuna o tome, ma koliko god vam novacnik bio tanak, to je bacanje para), eventualno za tweetere u kolima, ako ne planirate da ih przite pojacalom na 50+ W, mada i tu bi se pre odlucio za Ei Nis
 
gx-x je napisao(la):
a ti si ekspert i radis sa time pa znas ? :D Klasu iznad cega ? Clariona ? Blaupunkta nekog jaceg ? Pioneer DEH80MP ? 6800MP ? Od cega je za klasu iznad ? Moras biti odredjeniji, jer alpina od 120e jeste za klasu iznad DEH-3800mp i mozda 4800mp, ali nikako od 5600, 6800... Alpine od 350e nije za klasu iznad nicega u toj cenovnoj klasi drugi proizvodjaca... Been there, done that.
Koja je to Alpine od 120€ za klasu iznad 4800MP? Koja je oznaka?

I uopste, aj' kad sam vec tu, treba mi savet... hocu da uzmem neki mp3 player (WMA podrska mi ama bas nista nista u zivotu ne znaci :)), s tim da sada ne bih ludovao, vec bih uzeo nesto plafon 200€. Ali bas plafon.
But, ima zackoljica... valjalo bi da mi neko kaze i ako ima nesto sasvim OK i za manje pare, od recimo 150€, ili tih pominjanih 120.

Jebiga, prodavacu kola, pa necu da pucam neke sumanute pare na muziku koju cu da ostavim u njima.

Znaci, u sustini dve solucije - jedna od ~200€, i jedna od nekih 150-ak (ili nesto malo nize).

Jedino sto izvoljevam je da bude simpaticnog dizajna, ne neka grdoba kao sto je Xwave... i da ima masku bez proreza za CD (tj. da je on sakriven ispod maske), sto bi znacilo da recimo Pioneer 2800MP otpada. I sve njemu na taj nacin slicno.
 
@ CAR-Gore sam spomenuo da ima pioneer DEH-30 mp,to je nov modeel i po meni sasvim ok izgleda a i specifikacija mu nije losha za nekih 125 evrica.
@ GX-x-Alpine je u svakom slucaju u istoj cenovnoj kategoriji sa ostalim uredjajima bolji,mnogo se vishe obraca paznja na sitnice i mnogo bolje izgledaju sve ukupno(ne mislim samo na izgled!),znaci po meni sviraju mnogo bolje,a probavao sam raznorazne modele i marke.Trenutno imam pioneer u kolima ali to je zbog trenutne finansijske situacije,prve pare i eto meni Alpine...Nego aj mi pusti na pm shta sve imash od pojacala(ako imash) treba mi za Alpine R-type 12",trenutno mi ga gura neki SAL ali to je beda....
 
gx-x je napisao(la):
1. ajde da poredimo 450< e modele clariona, alpine, blaupunkta i pioneera, a ne 120e modele (gde pioneer kako god da okrenes dominira u ponudi i prodaji)

2. Svi modeli imaju specifikacije, ako pricamo o izlazima za zvucnike i o RCA izlazima. Nije isto da li je RCA izlaz <2V ili 3.5V ili 4.5V. Pod "haubom" se nalazi "kolko para tolko i muzike" . Jeftini pioneeri imaju problema sa probijanjem mase, nekvalitetnim uzemljenjem, ali su takodje laki za servisirati. Alpini treba dobro da se pomucis da ocistis laser. Do duse, neko ko zivi u USA nece ni imati jedan te isti model toliko dugo da dodje do potrebe da cisti laser, ali nas 98% sa foruma smo odavde, pa pricamo o malo dugorocnijim investicijama, gde je svakako bolje uzeti alpine-u (nisam nikada ni rekao da nije bolje, smao sam se malo namrstio na ono "alpina je za klasu iznad svega" )

Ja subwoofer kacim na pojacalo, kao i sve ostale zvucnike po kolima, jeftinije je uzeti osrednji HU i osrednje pojacalo, nego ultra skup HU i ocekivati da radi posao pojacala. (kacenje sub-a na HU je debilno, iako ce se neki sad naljutiti, ali ja razumem da je to stvar finansija, a ne zelje). Takodje uzeti 2x 6x9 100W RMS elipsi, nakciti na pioneer ili na alpine svejedno, je besmisleno. Em ce da greju pojacalca u samom HU, em ce da sviraju jadno. Na HU ne treba kaciti nista sto je jace od 30-40W RMS, bitno je samo da je osetljivost sto veca (veca od 91db/W) i manje ili vise ce svi HU to lepo terati. Najgore sto jedan moze da uradi je da kupi somodji elipse (SAL) od 100W za 30e i da ocekuje da to svira bilo gde kako treba. Osvrnuo bi se na to da SAL nije dobar ama bas ni za sta (i vodite racuna o tome, ma koliko god vam novacnik bio tanak, to je bacanje para), eventualno za tweetere u kolima, ako ne planirate da ih przite pojacalom na 50+ W, mada i tu bi se pre odlucio za Ei Nis


ako si pod "debilno" mislio na mene, naravno da sam alpine nakacio na infinity reference series pojacalo pa na pojacalo kicker-sw, to je valjda logicno, prednje i zadnje zvucnike koji imaju bas 40rms sam nakacio direktno na hu i sve radi fenomenalno...
 
mdobri je napisao(la):
xexe, daleko sam ja od eksperta za auto audio :d , ali onako iz ugla korisnika nikad nisam zazalio sto sam dao 50-ak evra vise za naizgled po karakteristikama slican model alpine umesto pioneer-a ili jvc-a i sl...
Pritom mislim na jeftinije uredjaje, nista preko 300e nikad nisam stavljao u auto.

Posto vidim da ima ljudi koji se razumeju, moje pitanje je sta staviti od zvucnika da nije skupo a da vredi. Trebaju mi 2x17cm za prednja vrata i eventalno jos dve elipse za zadnju dasku.

Za prednja vrata ti je najisplativije da uzmes Alpine SXE-1750. Cena im je 75e bez adaptera (adapteri su ti +10e, ako su potrebni za tvoj auto). To su ti komponentni 17cm mid-bas + visokotonci, i stvarno se extra cuju. Ja ih imam u Vectri B i mnogo su bolji od fabrickih opelovih (koji nisu bas za bacanje).
 
da, ti alpine su stvarno dobri (btw ne mogu da verujem da kostaju 75e, ovde su 40 dolara?!). u toj klasi (ako se ne varam 6.5") nesto najbolje sto sam cuo su Polk db 650. To je strashno sta izlazi iz tih zvucnicica. Odmah zatim za nijansu slabiji ali stvarno nijansu mada moj ortak kaze da mu se vise svidjaju su JBL GTO627.
Da ne zaboravim Infinity Kappa 62.7i. Imao sam infinity reference 625i ali ne preporucujem ih jer im je membrana jaaaaaaaaaaako osetljiva na sunce i brzo puca (postaje krta)....

Sto se tice cenovne klase od ~150$ u njoj se nalaze pionir 4800 i alpine 9846. Znaci, pionir nema sta da trazi tu. Pocevsi od plocice koji je plastika skriputava pa nadalje(alpine plocica je za 50% tanja i od aluminijuma je)
 
Poslednja izmena:
ne mogu ja sa vama da pricam :( Suvise rekla-kazala predrasuda. Elem
@CAR: PM me pa cu ti reci par varijanti

@Broz: uopste nisam mislio na tebe, vec ima ovde dvojica koji su nesto budzili sa velikom osetljivoscu pa kacili na HU, to zapravo ne zvuci tako lose ali se bojim za sam HU.

@Siki Mozak: Vazi brate kako ti kazes. ja kazem da alpine nema nista ispod 400e sto moze da konkurise pioneer-u deh-80mp (300e)
 
ok.
sto se tice tvog straha evo necega zanimljivog. ortak je stavio u svoja kola 2003 godine alpine hu (ne znam model ali znam da je bio otprilike sredina ponude). ima je slican setup kao ja sada, mislim koncepcijski-pojacalo za sw i zvucnici direktno na hu. svake godine pravi oko 26.000 milja a muziku raspaljuje najstrashnije a o temperaturama na kojima sve to radi ne moram da govorim (pogledati moj location:) hint: danas je u 11 ujutru bilo 28 stepeni) i sve to vreme niti jedan jedini problem....
ovo jeste prica o jednom brendu i jednom primerku. mozda je imao srece a mozda moze i da se interpolira...
 
zaboravih da kazem tj preporucim sajt ako neko bude u prilici da kupuje ovde

http://www.crutchfield.com/

ovo je po meni #1! na primer: za svaka kola imaju u bazi kako se montiraju i prednji i zadnji zvucnici i kad se loguje da se naruci odabere se za koja je kola i oni salju besplatno kompletna uputstva. mnogi itemi su im sa 0$ sipingom i slicno....mnogo su dobri a podrska im je vrhunska...
a da, i jos nesto-jedan od retkih sajtova gde ljudi koji ostavljaju review-e znaju sta pisu.
 
gx-x je napisao(la):
ne mogu ja sa vama da pricam :( Suvise rekla-kazala predrasuda. Elem
@CAR: PM me pa cu ti reci par varijanti
ako ti nije problem, shibni i meni na PM par varijanti, iste kombinacije kao kod cara, oko 150-200e.
 
ma ok je to, nemam ja strah od toga da ce alpine da crkne ako se koristi normalno + u kombinaciji sa pojacalom, to je idealno (kao i za svaki drugi HU), vec kad ljudi kupe SAL elipse 8ohm pa zakace paralelno dva komada na HU i onda to odsrafljuju i nisu zadovoljni, a pojacalo (u HU ) se greje, ili jos gore (video sam i ovo) zakace dual coil 10" M'N'C sub na HU (head unit - ako se neko pita sta je ) na 2ohm...

ja sam u jednom autu vozao pioneer deh1350p (matori CD iz 2002-ge) i pojacala na njemu isve skupa sa 6 zvucnika na njemu (ali do 40W RMS) i radi i dan danas, jedino sma mu laser cistio, nije vise kod mene u kolima. Radio je nekada i po 8-9 sati bez gasenja (prvi maj, zurke na plazi itd :D )
 
Broz je napisao(la):
zaboravih da kazem tj preporucim sajt ako neko bude u prilici da kupuje ovde

http://www.crutchfield.com/

ovo je po meni #1! na primer: za svaka kola imaju u bazi kako se montiraju i prednji i zadnji zvucnici i kad se loguje da se naruci odabere se za koja je kola i oni salju besplatno kompletna uputstva. mnogi itemi su im sa 0$ sipingom i slicno....mnogo su dobri a podrska im je vrhunska...
a da, i jos nesto-jedan od retkih sajtova gde ljudi koji ostavljaju review-e znaju sta pisu.
'Bem ti sajt, nema za FIAT-a! :d:d:d

A taman mi je trebalo da utvrdim za Bravo tacno koje zvucnike oni stavljaju u vrata... one elipsaste, ali nisu 6x9...


2 Shiki:
Hvala, gledao sam i ja DEH-30MP, nisam bas odusevljen dizajnom... ali dobro, 'ajde to, ipak je to nizi cenovni rang. Ipak, koliko ja vidim, otvor za CD se vidi na plocici, a to ipak ne bih...
BTW, sad gledam po njihovom sajtu, izgleda da tako necega nema u ovoj klasi?
 
Poslednja izmena:
CAR je napisao(la):
'Bem ti sajt, nema za FIAT-a! :d:d:d

A taman mi je trebalo da utvrdim za Bravo tacno koje zvucnike oni stavljaju u vrata... one elipsaste, ali nisu 6x9...

Ti ovo zezas ili si ozbiljan?
 
Nazad
Vrh Dno