Šta je novo?

Resenje problema sa zujalicom na Gainwardu

eatmyshorts

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2005
Poruke
547
Poena
319
Evo kako sam ja resio problem sa zujalicom na mom Gainwardu 6600GT.
Step 1: Skinuti ceo hladnjak i zameniti zvaku sa normalnom pastom (dobro to nije nista novo :D )

Step 2: Skinuti sa hladnjaka ukrasni crveni lim i mali ventilator

Step 3: Skinuti sa starog BOX coolera ventilator i zasrafiti ga na pasivni deo hladnjaka graficke karte kao na slici :wave:

Step4: Kako vent od BOX coolera ima standardni tropinski konektor lako ga je ubosti na plocu i time elegantno resiti taj problem :eyebrows:

Rezultat: Temperature u proseku za oko 10stepeni C manje nego ranije, a buka znatno manja jer se vent vrti na oko 3200rpm :d

Eto nadam se da sam nekome pomogao ili bar dao ideju :smash:
 

Prilozi

  • gainward_mod.jpg
    gainward_mod.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 388
Sve je to lepo i prakticno, ali da li fabricki kuler moze da se vrati u prvobitni oblik, u slucaju reklamacije, ovako ti ne bi priznali garanciju?
 
Flight je napisao(la):
Sve je to lepo i prakticno, ali da li fabricki kuler moze da se vrati u prvobitni oblik, u slucaju reklamacije, ovako ti ne bi priznali garanciju?

pa naravno da moze, sta ga koci da sve vrati na prvobitno mesto, sve moze da se uradi a da garancija bude zadrzana.
 
Sta da vam kazem to vec zvuci vrlo zanimljivo!
 
Ma da sve moze da se vrati na normalu bez problema :)
 
a buka znatno manja jer se vent vrti na oko 3200rpm

"mnogo je kume"; 3200 ? jesi li siguran da je tisi,

mod je OK samo taj ventilator treba obuzdati i smanjiti ispod 2k obrtaja, temperatura ce skociti max. za 2 celzjusova ;)
 
off topic
Kada smo vec ked ventilatora , na koliko rade ovi ventovi na grafickim karticama? Da li je bezbedno staviti, prikljuciti neku osmicu na samu karticu?
 
@ExR: Zashto da ne bude bezbedno?
 
oklagija je napisao(la):
"mnogo je kume"; 3200 ? jesi li siguran da je tisi,

mod je OK samo taj ventilator treba obuzdati i smanjiti ispod 2k obrtaja, temperatura ce skociti max. za 2 celzjusova ;)

Ma to je vent sa box coolera od mog Semprona 2800+, a on (bar meni) nije mnogo glasan ni na ovih ~3200 rpm. Mnogo je bio glasniji stock vent koji vrti na oko 6000 rpm, a uz to je poceo u poslednje vreme i da zuji :wall: tako da je ovaj sada zlato :eyebrows:
 
u radu stavi prst na osovinu, zaustavi vent. pa ga pusti, pa ces cuti tu "tisinu"

moj predlog za smanjivanje obrtaja i dalje vazi, jer 3200 za taj mali hladnjak je puno > stvara se velik pritisak,

smanjivanjem obrtaja pritisak bi opao, vent bi bio tisi, ali bi protok vazduha bio malo manji i temperature bi bile vece, pa odluci sam
 
Veruj mi da se pored 4 osmice na kucistu ovaj vent ne cuje :d
 
Evo pratili smo primer:

Pa sledi slika...
 

Prilozi

  • grafika.jpg
    grafika.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 204
Poslednja izmena:
He, he cool :p
 
hvala, toliko su stedeli na hladjenju proizvodjaci da smo morali nesto da preduzimamo :) Sad' je stvarno "cool" :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno