Šta je novo?

Ekskluzivno - High End 2006 u Minhenu

Nisam audiofil, ali sam uživao u fotkama. Ljubo svaka čast.
 
Hvala, hvala

Bice jos, ali ih polako sredjujemo.
Pozdrav
 
Stvarno sjajne fotke. Steta da se niko ranije nije setio da pokrije jedan ovako zanimljiv sajam!
Jos ako bi znali (mada ni ja nisam 100% siguran) da sve ovo organizuje jedan srbin, gde bi nam bio kraj, nego kod tokija :)
 
super fotke
 
Organizator je g. Branko Glisovic.
Upoznao sam ga i veoma je prijatan.

Njegovi roditelji su odavde, ali je on tamo rodjen i svega pet puta je bio ovde.
Poslednji put 1989. godine i kaze da je vec tada vidjao tenkove...

Ipak, zakljucak je da je ovaj sajam gradjen 25 godina i da je uspeh potpuno zasluzen i da nije slucajan.

U nekom trecem razgovoru koji sam vodio sa njim je rekao otprilike: pa morate da puno radite, niko ne moze da vam pomogne.

Parafrazirao sam, ali imam utisak da u Nemackoj svi rade i da je to jedna velike energija. Dzaba nama sto u firmi jedan radi, a njih deset cita novine
 
Ja sam se pogubio samo sto sam slike gleda, vidim Harman Kardon i dalje nesto pravi kakva su im ova nova pojacala, a vidim i NAD sad ima high-end tj. nesto jako blizu toga.
 
Harman/Kardon ima sasvim solidna pojacala i CD plejere.
Kod nas se mogu kupiti HK970 i HD970, a na slikama si video Limited Edition u crnoj varijanti.

Sto se tice NADa pogledaj na sajtu www.nadelectronics.com
Serija se zove Master i svira fenomenalno.
Stigla je i kod nas...
 
ljtruba je napisao(la):
Harman/Kardon ima sasvim solidna pojacala i CD plejere.
Kod nas se mogu kupiti HK970 i HD970, a na slikama si video Limited Edition u crnoj varijanti.

Sto se tice NADa pogledaj na sajtu www.nadelectronics.com
Serija se zove Master i svira fenomenalno.
Stigla je i kod nas...

kako sviraju ovi novi HK, prosla serija je bila losa?

NAD je dobar ali ova nova pojacala su papreno skupa, nesto me buni i sto je npr. M3 tezak 20kg, nesto mi je to malo malo za ono sto on nudi.
 
AKo mislis na nove Limited Edition H/K, oni nisu svirali.
Svirao je risiver H/K sa novom serijom Infinity zvucnika. Ima ih tamo u slikama.

NAD je napravio pravo cudo sa Master serijom, ali o tome ce se tek pisati :)
 
inace, okacene su i poslednje fotografije
sada ih ima oko 300.

Uzivajte...
 
ljtruba je napisao(la):
inace, okacene su i poslednje fotografije
sada ih ima oko 300.

Uzivajte...

Malo je offtopic, ali čime ste ono leteli, Messerschmittom ? :d

Šalu na stranu, još jednom pohvale za materijal.
 
Misko je napisao(la):
NAD je dobar ali ova nova pojacala su papreno skupa, nesto me buni i sto je npr. M3 tezak 20kg, nesto mi je to malo malo za ono sto on nudi.

Koliko bi trebao da ima? 100kg? :d Btw, cim su stigli u 4A, poslusao sam i M3 i M55, povezani su na male Monitor Audio GS10, jako solidno to svira, ali nista ekstremno. Pretpostavljam da bi na Operi ta kombinacija svirala bolje, ali politika i misljenje gazda 4A, je takva, da verovatno misle da ne postoji bolja kombinacija od NAD-a + M A. :S:
 
Aca je napisao(la):
Koliko bi trebao da ima? 100kg? :d Btw, cim su stigli u 4A, poslusao sam i M3 i M55, povezani su na male Monitor Audio GS10, jako solidno to svira, ali nista ekstremno. Pretpostavljam da bi na Operi ta kombinacija svirala bolje, ali politika i misljenje gazda 4A, je takva, da verovatno misle da ne postoji bolja kombinacija od NAD-a + M A. :S:

Ne ali za 2x180, kao high end 20kg? Tesko...
 
Joj, pa ne bi bilo lose da prestanemo da procenjujemo pojacala po tezini.
Citajte o klasi D, jer se time prica o tezini zavrsava.
Pozdrav
 
...a bogami i prica o ogromnim trafoima i basnoslovnoj potrosnji struje... ;)
 
Bio sam na onom okupljanju AMD, Logitexh, MSI i NVidia pre neki dan na vrhu CK iliti Ušća.

Onaj tip što nas je udavio prvih sat vremena o tome kako AMD mnogo troši manje struje od Intela je bio neverovatan. Da li zaista neko o tome vodi računa?

Mi audiofili volimo da povučemo koji kilovat više ;)
 
ljtruba je napisao(la):
Joj, pa ne bi bilo lose da prestanemo da procenjujemo pojacala po tezini.
Citajte o klasi D, jer se time prica o tezini zavrsava.
Pozdrav

Pa klasa D sama nema preterano veze sa tezinom sem u poredjenju sa ekstremnim A klasama sa iskoriscenjima od 3%. Jedino kad ubace u njih svicersko napajanje, onda su laksa.
Sve u svemu odlicne slike, jedva cekam novi HiFiles, pozdrav!
 
Ma to i ja pricam dual mono, 180w po kanalu u high endu sa 20kg, vazi.
 
Nisam rekao da su svicerska napajanja losa stvar. ;)
Poz
 
Misko je napisao(la):
Ne ali za 2x180, kao high end 20kg? Tesko...
Sine Misko, jos si ti mlad da bi diskutovao o high end uredjajima. ;) Btw, sta mislis da li Krell spada u high end? Vidis recimo KAV 400, ima 2x200W na 8 oma i tezak je nekih 15-16kg, znaci ne uklapa se u tvoju matematiku o tezini. :d
 
Moze jedan predlog?

Hajde da pricamo o necemu pametnijem od tezine pojacala.
U Minhenu je bilo svega za gledanje i slusanje, tako da ako vas nesto zanima konkretno, pitajte...
 
Aca je napisao(la):
Sine Misko, jos si ti mlad da bi diskutovao o high end uredjajima. ;) Btw, sta mislis da li Krell spada u high end? Vidis recimo KAV 400, ima 2x200W na 8 oma i tezak je nekih 15-16kg, znaci ne uklapa se u tvoju matematiku o tezini. :d

Sve je to ok, ali vrhunska Krell pojacala koliko su teska a ista snaga, znaci ipak matematika stoji, ok moze 200W na 15-20kg, ali to je nesto sasvim 8omo od isto to (ista kompanija) 200W a npr. 30-40-50kg. Gledam tog Krela deklarisali ga kao 200 8ohma a 400 4 ohma i tu stali, a ostale teskase isto Krell kao 200 na 8ohma pa 400 na 4, pa 800 na 2 pa dokle oces nema stajanja.....

Al sto kaze Ljtruba da batalimo to, ja priznajem nisam znao da moze high end sa 14-15kg, ali ipak izgleda da to nije to.
 
Kupac: Dobardan, hteo bih da kupim pojacalo.
Prodavac: Recite mi na sta cete da ga povezete?
Kupac: Imam neke zvucnike od 8Ohm, sa osetljivoscu od 88dB.
Prodavac: Pa prema trazenom kriterijumu, odgovaralo bi vam pojacalo od 10-15Kg iz nase ponude.

Salim se, ali mislim da je to jedan od manje bitnih kriterijuma, pogotovo u hi-end-u. Mada moram priznati da me krell iznenadjuje, sa kolicinom snage koje pakuju u relativno mala kucista.

Pitanje za LjTrubu: Interesuje me nesto o onim MBI zvucnicima (sviraju 360 stepeni po hizontalnoj ravni). Kakav je zvuk? Koji je princip rada zvucnika? Deluju mi kao ribboni, ali opet nemoguce je napraviti ribbone tog oblika.

Pozdrav!
 
Mx je napisao(la):
Pitanje za LjTrubu: Interesuje me nesto o onim MBI zvucnicima (sviraju 360 stepeni po hizontalnoj ravni). Kakav je zvuk? Koji je princip rada zvucnika? Deluju mi kao ribboni, ali opet nemoguce je napraviti ribbone tog oblika.

Pozdrav!

Hvala na pitanju :)

U pitanju je Nemacka firma MBL, na sajmu su bili izlozeni svi modeli, ukljucujuci i najmanji model 121 compact.

Svirali su naravno najveci 101E, a zvuk je zaista tesko opisati.
Neverovatna atmosfera i potpuna nemogucnost odredjivanja pravca iz kojeg zvuk dolazi.

Inace, njihova pojacala i plejeri iz Noble serije izgledaju takodje veoma impresivno.
Ovo je najbolji link za upoznavanje
http://www.mbl-germany.de/english/start.html
 
Hvala na odgovoru i linku. Zaista interesantan koncept, mada je opet zasnovan na klasicnom moving coil-u, ali verujem da zvuce impresivno. Mora da su jako zahtevni sto se tice izbora prostorije i mesta na kome se nalaze (odbijanja od zidova postaju jos bitnija nego kod klasicnih kutija). Uopste, malo mi je cudan ceo koncept kruznog zracenja zvuka. Verovatno je to zgodno ukoliko se slusa usamljena violina ili glas, ali kako se snalaze pri preciznom pozicioniranju po dubini i sirini u stereo snimku?

Pozdrav :wave:
 
Pa mozda to jeeste problem.
Ovi zvucnici su napravljeni da impresioniraju.
Neverovatna prozracnost zvuka koji ispunjava celu sobu, ali cini mi se da je pozicioniranje instrumenata malo teze odrediti... ili je samo bila prevelika guzva u sobi da bih cuo.

Kad kazem sobi, ne mislim na 15, vec na nekih 60 kvadrata :)
 
Nazad
Vrh Dno