Šta je novo?

usb v2.0 on mb v1.1

MMilos

Čuven
Učlanjen(a)
11.05.2002
Poruke
173
Poena
619
ploca p3 msi le5 sa usb kontrolerom 1.1 . nakacio sam zaseban kontroler sa 4+2 usb-a u pci, komp je prepoznao hardver, ali delimicno prihvatio. vidi ga i javlja problem sa radom.
gde je greska?
na ali sajtu nema drajvera da skinem i osvezim. mada je komponenta nova (iako to nije mnogo bitno).
 
O kom operativno sistemu se radi? Za sve ispod XP SP2 99% ti trebaju drajvei.
Pogledaj na samoj kartici o kojem se čipu / kontroleru radi pa Googlaj sa tim podatkom u potrazi za drajverima.
 
xp sp2 i trebali su mi drajveri. sad cu jos malo da pogledam po netu. trazio sam vec, ali slabo.
 
pretrazivao sam i uvek naletao na iste sajtove. usbman.com sajt, lepo je objasnjeno koja je procedura, ali ne vredi. obzirom da je le5 malo tvrdoglava ploca koja je svojevremeno odbijala tualatin procesor (iako pise da moze) ne bi me cudilo da odbija i ovaj kontroler.

jedino mi nije jasno da li usb1.1 radi ako namestim usb2.0 (hipiteticki, jos ne gubim nadu :) )
 
MMilos je napisao(la):
...jedino mi nije jasno da li usb1.1 radi ako namestim usb2.0 (hipiteticki, jos ne gubim nadu :) )
Ako si kupio PCI kontroler sa USB 2.0 podrškom, portovi na njemu će raditi kao USB 2.0. Portovi na ploči (2 komada?) će i dalje raditi po 1.1 USB standardu.
Koja je to tačno kartica? (full oznaka, čip na njoj)
Jesi je probao u nekom drugom PCI slotu?
 
ali usb 2.0 host kontroler
upravo.
sve radi kako si rekao. sad imam 8 usb portova :). 4 1.1, 4 2.0
konsultovao sam se sa drugom serviserom i rece mi da u principu svi usb kontroleri umeju da prave probleme sa brkanjem resursa. izvadio sam zvucnu i na njeno mesto ubacio kontroler. sve radi kao doxa. jedino sam reaktivirao zvuk sa ploce (vise ne klokujem masinu pa mi zasebna zvucna ni ne treba)
probacu jos da prebacim zvucnu u neki treci pci slot, pa da vidim sta ce se desavati.
 
Super! :)
Ajde samo ako ti nije mrsko, napiši mi kolkiko si platio tu karticu? I ako nije tajna gde si je kupio.
Svojevremeno sam tražio USB 2.0 PCI kontroler i jedino što sam uspeo naći je bila kartica sa 2 potra :( Ove sa 4 nigde nije bilo a za one sa 6 u ovoj zemlji niko nije ni čuo :d
Pozdrav i da te lepo služi! ;)
 
dobio je. tamo inace kosta 12 c$ + porez sto mu dodje nekih 12e. doneo mi kum iz kanade. ja iskreno nisam ni znao za tu foru dok nisam procitao u pc presu. tamo su predstavljali neku sa sedam portova, s tim sto su dva u vidu pinova za na kuciste, a jedan gleda na unutra. za taj unutra je bio komentar da je dobar za BTooth (exstra predlog).
to je bila preporuka za kompove koji nemaju 2.0 podrsku na ploci i tu sam se ja nasao.
pogledacu u pcp-u za kontakt ako ima i javljam.

inace, postoje 4 proizvodjaca (ali, nec, via i sis) od kojih kod nas na trzistu nije bilo sis-a. za sve vazi da su malo komplikovani za stelovanje, tj. da treba (ponekad) kombinatorika sa pci slotovima.
ja sam svojevremeno kupovao usb 1.1 sa 2+2 porta za 10e. prakticni su za stare kompove p1 i p2.
ova moja ima dva unutrasnja porta, ali nema pinove. ne koristim BT, tako da su mi neupotrebljivi. osim BT-a nemam ideju cemu bi jos moglo da sluzi.
pc kamera i stampaci odlicno rade i na 1.1 tako da mi ostaje 2.0 za fotoaparat i flash (i 2 ostaju viska). ma siroko.
 
Poslednja izmena od urednika:
I ja sam imao istih problema sa usb pci karticom i uz manju kombinaroeiku sa slotovim sam uspeo da namestim. Slican problem imam i sa usb 2.0 pcmcia za laptop ali tu nema mnogo kombinatorike :S:

Spomenuli ste da nema dase nadje nigde sa 4 porta. Imam ja jednu pa ako ste zainteresovani! PM! :whip:
 
Nazad
Vrh Dno