Šta je novo?

Rucni rad Big Tower kuciste sa 2 napajanja

Učlanjen(a)
22.01.2006
Poruke
70
Poena
309
Moja oprema  
Laptop
Lenovo ThinkPad T570
Tablet
Amazon Kindle Paperwhite
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Big Tower kuciste za Pentium I sa AT napajanjem. Dodat Chieftec 300W, i uz drugarovu pomoc, napravio je da sa jednim tasterom palim ATX i on pali AT napajanje. ATX napaja plocu, muzicku, SATA, HDD rack sa IDE HDD i graficku (dok je nisam prodao), a AT napaja floppy, svu optiku i dodatne ventilatore. Zadnja strana je morala da se sece i da se ubacuju lezista za PCI kartice sa MIDI Tower kucista. Na stranici je montiran tunel za bolji protok vazduha ka CPU. Evo saljem i slike kucista. Tu su i dve dodatne fotke o overklokovanju Bartona.
 

Prilozi

  • Comp.zip
    795.1 KB · Pregleda: 470
nije lose.
svidja mi se front kutjista.
 
vrlo lepo i dobro odradjeno
ja sam to imao na umu ali nikako da nabavim jedno big tower kuciste

od cega si pravio tuneli
lici mi na one trube, ili kako se vec zove, sto navijaci furaju po stadionima
 
ma i ja imam neko u podrumu...i u njemu neki 486..ali mu je ruzan front...ma idi...

Nema leba sa ovim..za Dual core.
 
@ Kibla's

Skinuo sam sa nekog "modernijeg" MIDI Tower-a sa stranice. Mogu reci da se za par stepeni spustila temperatura kod CPU kad sam montirao ovu visoku tehnologiju.

Prednjica kucista i celo kuciste je posebno farbano. Pre toga je imalo klasicnu prljavu 486 bez boju, uzas.
 
svaka cast! veoma lep rucni rad!:smash:
 
kojim si postupkom farbao front?
 
jel mozes da pojasnis postupak paljena at preko atx?
 
@ Emaniac

Pa prvo sam farbao sivo-plavom, cekao da se osusi, a zatim lepio traku na delove koje zelim da ostanu plavo-sivi. I onda sa crnom. Radjeno je sa obicnim sprejom. Naravno skinuo sam tu prednju masku i onda sam tek farbao.

@ Puska

Ivica je u pravu, preko nekog releja. Tacno da ti kazem koji je - neznam! Znam da je iz ATX izvucen taster za paljenje (kao kod normalnog ATX napajanja i kucista), iz ATX jedan 5.25" se kopca na AT napajanje a u njemu je taj relej. E sada kako je to spojeno - neznam. To mi je radio jedan drugar. Kako je on to meni objasnio tada, mislim da to nije neki problem, trebalo bi svaki elektricar koji barata sa time da to odradi.

Imam vec neko vreme ovo kuciste (vise od godinu dana) i radi ko zmaj. Eto tek sada sam poslao slike, posto bas i ne vidim da ljudi salju neke kucne radove. Eto mali doprinos.
 
a priprema, pranje, smirglanje, primer sprej?
 
Evo jednostavna shema za sve one koji zele da spoje dva ATX napajanja.
 

Prilozi

  • atx5.jpg
    atx5.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 234
Nije mozda mesto ali ovo me je privuklo.Nisam video nishta slichno.
 

Prilozi

  • case.jpg
    case.jpg
    119 KB · Pregleda: 250
@Davor Novakovic> lepo, stvarno lepo, nesto slicno sam i ja napravio od jednog ATX kucista, mada sam drugo AT napajanje izbacio jer je pravilo probleme, a mozda i ja nisam bio tako dobar elektricar :) mada paintjob nije los, postovacu jednom slike i od ovog mog towera jednom...
Sada razmisljam o istoj kombinaciji i prepravljanju jednog AT case-a u kome je stajao moj prvi PC 486 za ovu masinu...
@Dark Side> jel i ovo kuciste nekada bilo AT? :)
 
Hvala ljudi.
Sto se tice farbanja, jednostavno je islo. Oprano sa nakvasenim sundjerom, malkice smirglano sa vodobrusnom i zatim farbanje sa sprejom, kao sto sam vec i rekao.
AT mi je dodatno napajanje, odlicna stvar za optiku, a nema krsa produznih kablova i nastavaka. U planu je ubacivanje jaceg Chiefteca i mozda neka 12 da bude tise i da skine temperaturu za jos koji stepen.
 
Predlog
Probaj sa centralnim ventilatorom, kojim menjas ventilatore sa cpu-a, ploce i vga. Ja sam montirao 12icu. jedino sam se z.... jer sam stavio ac220v, a ne dc12v i ne mogu da smanjim broj obrtaja. hladjenje je isto, buka manja.
 
slike kako sam resio.

12ica je postavljena naspram oba levka tako da centar ventilatora bude otprl. izmedju. time se postize max protoka vazduha (analogno propeleru baha-e ,) )

u svakom slucaju lepo si resio kuciste. :wave:

i jedino ako mozes, montiraj vratanca (od providnog klirita, pa jos malo matirana smirglom) preko drajvova, tek tad ce da izgleda sexy. anuliras bez boju koja strci.
 

Prilozi

  • p 002.jpg
    p 002.jpg
    395.1 KB · Pregleda: 142
  • p 003.jpg
    p 003.jpg
    397.3 KB · Pregleda: 131
  • p 011.jpg
    p 011.jpg
    458.4 KB · Pregleda: 139
  • p 018.jpg
    p 018.jpg
    447 KB · Pregleda: 151
MMilos je napisao(la):
i jedino ako mozes, montiraj vratanca (od providnog klirita, pa jos malo matirana smirglom) preko drajvova, tek tad ce da izgleda sexy. anuliras bez boju koja strci.

Znam da mi boja optike kvari ceo utisak. Razmisljao sam da ofarbam prednju masku od svakog drajva ali mi je zao jer su Plextorovi drajvovi u pitanju. Audigy ima crnu masku kao i HDD Rack. Hteo sam ja da stavim one male plastike koje imaju nova kucista (bas u ovakvim slucajevima), koja su crne boje, imaju dugme za otvaranje CD-a i mali pokretni mehanizam sa vratancima koja se otvaraju kada CD izlazi napolje. Medjutim do danas ni jedna plastika mi nije odgovarala da stabilno stoji u kucistu. Videcu jos o toj varijanti za vratanca.

Video sam slike. Nije los predlog, verovatno cu probati da vidim efekat. Veci problem je buka koju stvaraju oba napajanja.
 
pa mozes da primenis 'invisible drives' sa dvostrano samolepivom trakom, kao animan...
 
Nazad
Vrh Dno