Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

To je ono sto me je nateralo da ga poklonim burazeru :) mada to nije telefon koji se kupuje zbog kamere, to odmah da znaš. Meni je bio problem jer ja je koristim dosta, pa mi jednostavno nije odgovaralo.
 
To je ono sto me je nateralo da ga poklonim burazeru :) mada to nije telefon koji se kupuje zbog kamere, to odmah da znaš. Meni je bio problem jer ja je koristim dosta, pa mi jednostavno nije odgovaralo.

E vidis ja je na Wave 1 koristim dosta, a posto me izludjuje Bada a i istice mi ugovor krajem septembra, gledam sta bih kupio sledece, tu je bio S2, ali izasao Nexus i svideo mi se zbog stock ICS-a i prvog apdejta, ekrana i mislio da ima i ok kameru, e to sa opadanjem frejmova me nervira bas, to se dogadja i kod HTC-a, tako da ostajem na tome ili S2 ili ovaj Huawei Ascend P1, samo da mu vidim testove kamere negde i to je to, S3 je opasan, al' nemam tih para a i ne vredi te pare...
 
Iskreno da ti kazem, ja sam uzeo malo Sony :D Xperia S mi vrsi jako dobar, predobar posao sto se tice slikanja. Kada kazem odmorim, mislim na odmor od flesovanja 100 romova i gluposti :D Ako ti treba vrhunska kamera, kredit ide na Sony, iPhone, S2 takodje. Samo s2 sa odredjenim modulom kamere, vise modela ima sa falicnim.
 
Mnogo su gotivni kao mali a onda izrastu u pravog medveda :D Imao sam i ja Sarplaninca.
 

Prilozi

  • 20120730_125621.jpg
    20120730_125621.jpg
    525.1 KB · Pregleda: 104
  • 20120730_125638-HDR(1)_Natural.jpg
    20120730_125638-HDR(1)_Natural.jpg
    893.1 KB · Pregleda: 108
@hsv.stoned negde si pomenuo da one x pravi ochajne slike, evo ja preshao na s3 i mogu da kazhem da i nisu duplo bolje fotke na s3 nego na one x-u mozhda negde 10% bolje na s3 nego na one x-u
 
@hsv.stoned negde si pomenuo da one x pravi ochajne slike, evo ja preshao na s3 i mogu da kazhem da i nisu duplo bolje fotke na s3 nego na one x-u mozhda negde 10% bolje na s3 nego na one x-u

Nek ti doplati sad hsv, vidis da te zezn'o :d
 
Au pedjo pa ti si trebao onda wildfire da uzmes :) kad vec ne vidis razliku. Ne moze to u procentima da se izrazi ali Hox ima losiju kameru i od SGS II (tu mislim i na kamkoder) a GS III ima malo bolju kameru od dvojke, pa ti vidi :)

Mislim, imas silne uporedne testove po netu, kacili su ljudi po GS III i Hox temama, Nokia N8 i IP4s su bili na vrhu a samo malo ispod GS III pa GS II. Treba li da napomenem da je hox bio na zacelju? :d

A evo jos jednog zanimljivog testa i zakljucka :

This was it, shutterbugs. Apparently we don't have an ultimate camera phone here, but even if we had one, it wouldn't have been the new HTC One X. The handset did arrive with a very fast ImageSense camera, which made photo-taking very intuitive and fast, but it's not up to snuff when it comes to the quality of the actual photos and video. You'll be able to achieve much better results with the iPhone 4S and even with the oldie-but-goodie Galaxy S II. The real shock actually came when we saw the Galaxy Nexus beat the One X in many of the categories, which wasn't really expected

Znaci i od Nexusa sa samo:d 5mpix gubi :) Hox je zbog BSI i f2.0 dobar nocu ali bez xenona fotkati nocu ionako nema smisla.. i da, image sense je odlican.

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-One-X-vs-Galaxy-S-II-vs-Nexus-vs-N8-vs-iPhone-4S_id3006/page/4
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
@hsv, jesi ti koristio s3 i one x ili samo na osnovu internet testova pises..Pedja je u pravu hd video je kod s3 primetno bolji, dok su slike tu negde, skoro je neko na forumu kacio slike iz bekog testa (mislim gsm arena) gde su slike podosta mutne kid hox u odnosu na s3 to u realnosti nije tako..

I da be bude off-a, Porto Montenegro (iP 4S):

ImageUploadedByTapatalk1343715801.251571.jpg
 
Hsv je "koristio" sve telefone, ali preko neta :D
 
Da, kao i 90% vas :) Najjace da cu menjam telefone svaka 2 dana da bih ''testirao'', pa zasto onda postoje silni testovi po netu? da necete gizmu da urucite otkaz? nesto mislim da mnogi od vas fanova GS III niste imali taj telefon, jer se tek pojavio, pa ste spamovali hox temu o tome da je GS III bolji a na osnovu cega- pa na osnovu testova tako da tisincina ;)

A nesto nisam primetio da ponosni vlasnici hox-a kace fotke po netu :d pedja je okacio par samo sto su vise bile kao sa wildfire-a :)

Svako ko kaze da je hox kamera slicna SGS III taj je corav :) Ili ne zna da fokusira. sto je jako tesko na mobilnom :d, pa fotke ispadaju mutne.

I da, ti se djilkose ne javljaj, jedno 1000x si pisao u hox temi da je taj htc losiji od gs III a da pritom ni na slikama nisi lepo pogledao samsung :)

ps, ako nisam imao telefone poskidao sam mnogo semlova sa neta, sa YT i fotografije, pazljivo gledao exife, podesavanja i poredio jer me to, eto zanima, tako da..
 
Poslednja izmena:
Ma ja ne moram da gledam HTC nikad nije imao bolje kamere od Samsung-a :)
Inace meni bolje slike pravi 4s u odnosu na GS3 iako imaju isti Sony modul kamere.
 
Kakav bre GS3,HTC itd...K750i je mama za njih:d
Salu na stranu,jos se drzi moj drugar,koji je preziveo sve i svasta,ali i dalje radi i moze da posluzi.Inace mladji brat ga koristi,pa mislim da su slike mogle biti malo bolje,ali i ovako su sasvim solidne.
 

Prilozi

  • DSC00044.JPG
    DSC00044.JPG
    396.9 KB · Pregleda: 83
  • DSC00008.JPG
    DSC00008.JPG
    371.6 KB · Pregleda: 77
  • DSC00016.JPG
    DSC00016.JPG
    431.4 KB · Pregleda: 68
  • DSC00053.JPG
    DSC00053.JPG
    572.5 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
Ljudi, sve je do softvera jer su senzori jako slicni ili isti u vecini telefona :) Samsung od svojih prvih modela sa cif i vga kamerama daje odlicne rezultate (namerno ne kazem najbolje), tu je naravno i Nokia a bejase i Sony Ericsson, steta sto je neko bio toliko pametan da batali cybershot tehnologiju :d

Kao sto LG nema ljude koji ce da softverski zbudze kamere, e isto tako i htc, ostale da ne pominjem mada me Huawei iznenadio :)

A Apple ima par telefona u ponudi i ne svastare kao Samsung koji ima 10 verzija 1 modela umesto da naprave 1 prakticno savrsen, primer oko Galaxy serije telefona.
Zato oni naprave prakticno savrsen telefon, utegnut i maksimalno odradjen na svakom plolju, jedino sto je displej 3,5'' ali zato ima bolesnu rezoluciju. Ne volim apple i ios ali im ne osporavam kvalitet ;)

ale, taj telefon je pre 4 godine ispao mom ortaku u vir dubine 2m i nadjen je posle 10 min, osusen i mislim da jos uvek radi :)
 
Poslednja izmena:
Wave 1, sve auto, nikakve obrade...
 

Prilozi

  • 20120728_184331.jpg
    20120728_184331.jpg
    895.8 KB · Pregleda: 146
  • 20120728_192005.jpg
    20120728_192005.jpg
    949.1 KB · Pregleda: 146
  • 20120728_184505.jpg
    20120728_184505.jpg
    860 KB · Pregleda: 148
  • 20120728_175202.jpg
    20120728_175202.jpg
    913.5 KB · Pregleda: 162
  • 20120728_175152.jpg
    20120728_175152.jpg
    848.7 KB · Pregleda: 159
HSV i kod mene je preziveo pakao,i dalje radi kao sat,i lepo izgleda za svoje godine,kupljen je 2006 cini mi se.Zaista legenda od telefona.

Filke-Ova druga slika mi se veoma svidja :)
 
@hsv.stoned jeste bolja kamera na s3 ali samo na normalnom slikanju dok na makro fotkama bukvalno nema razlike mozhda 10% vec sam rekao, a na normalnom slikanju htc ima dosta shuma na slikama i tu je samsung skoro duplo bolji
 
Pa Macro mod je na svim telefonima najbolji rezim rada kamere i razlike su smesne :) Bukvalno svaki telefon u na dnevnom, povoljnom svetlu moze da napravi odlicnu fotografiju, cak ce i razlike izmedju android telefona od 100e i SGS III da bude mnogo manja nego kada uporedis landscape fotke sa istih telefona.

Evo jedna sa prastarog k810i, pre 2-3 god okacena na IS.

dsc02401m.jpg

I aj kacite slike, naspamovali smo sa hox vs gs III vs.. ko zna sta :)
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • Grza.jpg
    Grza.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 81
  • Grza1.jpg
    Grza1.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 82
  • Grza2.jpg
    Grza2.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 87
I jos par....
 

Prilozi

  • Grza3.jpg
    Grza3.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 78
  • Grza4.jpg
    Grza4.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 78
  • Grza5.jpg
    Grza5.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 86
Jel nisi mogao manje slike da okacis ? :d
 
Nazad
Vrh Dno