Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Duga malo pre uslikana...

5ec9d23695b05506fcf0ca25dab03e3f.jpg


Послато са Nexus 6P
 
Leikanger by Dragan Mitrovic, on Flickr

Da otvorim novi album. OnePlus 6 :)

Nexus ga dere. Nisam nešto oduševljen bio kamerom kada sam čačkao 1+6, ali mi se dosta svideo fon kao fon. Probaj neku molim te sa GCam, baš me zanima. Naravno, ako ima verzija GCam koja sarađuje sa 845? Nisam ispratio dalje od 835, možda iste verzije i rade.


@blue moon, dobre su sa GCam, ali kao da nisi ubo prava podešavanja? Mislim da može bolje. Ili su nešto zeznuli?
 
Poslednja izmena:
Prve 3 su sa stock kamerom,zadnja je sa gcam.Mozda da probam drugu verziju,ali lepse izlgledaju boje,realnije sa stoc kamerom.
 
Prva slike je HDR+ i ona mi se sviđa, druga panorama, treća slika dvorišta je fabrička kamera, poslednja je isto HDR+. Možda da promeniš model u GCam, vidi sa 5x ili 6p ili Pixel.
 
Nexus 6P
3e54c8d988c559cc681007db3c3d251d.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@drdekzar, a vraže jedan, gledam sliku i nešto mi nije jasno, ali posle exifa je sve jasno. GCam radi na Moto? Samo si instalirao? Da li puca?
 
Da da pomogao mi @Djilkosh da nadjem verziju koja radi. Nisam jos stigao da je lepo testiram. Ovo je bilo samo upali i slikaj.Ova verzija radi lepo bez pucanja[emoji6]


Sent from my moto g(6) plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@drdekzar, a vraže jedan, gledam sliku i nešto mi nije jasno, ali posle exifa je sve jasno. GCam radi na Moto? Samo si instalirao? Da li puca?
Ima omogućen po defaultu camera 2 API tako da podržava gcam bez root-a.

Cstark-ova 3.7 (test) je u pitanju. Arnovina ne radi, iako podržava G5 plus.
 
Mogao si u LR-u da sredis uz haze tool malo :)
 
Mogao si u LR-u da sredis uz haze tool malo :)
Ne koristim PC to je edit sa LCC na telefonu kao i 99.9% drugih slika što imam, 2 slike imam sa LR neke dnevne koje pretvorio u mrak i dodao milky way xD

Evo ti stock slika od one gore, ako te ne mrzi uradi to što si mislio sa haze tool al da zadržiš maglu :D

Stock by Sava Milakov, on Flickr

Čak se osećam srećnim šta sam video na Uvcu...evo šta sam video na Tari sledeći dan ( oko 10 ujutru slikano, uvac oko 4 popodne ), xD ...ovde čupanja nema xD

Stock by Sava Milakov, on Flickr

Stock by Sava Milakov, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Fora i jeste da skineš maglu za to ti služi haze tool odnosno u ovom slučaju defog (na kompu je mislim haze) u photoshop express-u.
2cf13df1ac3aa18e3e3345c15fc5887f.jpg
 
Moje viđenje kroz stari dobri CS5.1 :


Ostavio sam link ka originalnoj foto i označio vlasnika na slici.
 
Poslednja izmena:
Ne morate brisati. Može i tako da prikazuje kako i jeste bilo nego sam čekao da odem na čuveni uvac baš dugo nikako da iskombinujem vreme itd još planirao i da letim malo okolo kad ono kiša + magla te ništa od letenja niti slikanja.
Skrasio sam se time što sam napravio da bude vedro sa maglom... daje neku unikatnost... bar meni.

P.s. imam i ja sliku kako jeste bilo, kod vaših obrada bi samo uklonio šum sa neba. To ne volim da vidim ni u najavi. Takodje over-expose u gornjem levom uglu bi uklonio. Svakako hvala na trudu [emoji106] [emoji108]

Evo još 2 primera toga sa vedrim+ magla

Tarska jezera

Sorry što idem off.

MA + LCC by Sava Milakov, on Flickr

Stock:
MA stock unedited ND/PL filter by Sava Milakov, on Flickr


MA + LCC by Sava Milakov, on Flickr

Stock:
MA stock unedited by Sava Milakov, on Flickr

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno