Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Mnogo lepo kadriras, kompozicija vrhunska, reko ovo mora da je neka munja od telefona,medutim magija je do tebe dobrim delom [emoji4]

RN 5 Pro
 
rumunski rostilj :d

edit: a sta ima pravi pixel fon sto nema lazni pixel fon?
 
Poslednja izmena:
rumunski rostilj :d

edit: a sta ima pravi pixel fon sto nema lazni pixel fon?

Ima, nije da nema... :)
Ali meni se RN7 pokazao kao mnogo jak fon iako koristim još dva ajvfona i iPad (njega uvek)
Senzor je presudan i baš dobre fotke radi kad ima manje svetla.Tako da nije toliko do mene i kadriranja kibla je dobra ;)
Nikad više muzike za manje para.
IMG_20190811_222933-01 by Saša Kolindžija, on Flickr

IMG_20190806_170957-01 by Saša Kolindžija, on Flickr

IMG_20190616_001938-01 by Saša Kolindžija, on Flickr

IMG_20190802_215641-01 by Saša Kolindžija, on Flickr
 
Ima bolju kameru, definitivno drugaciji tonalitet na finalnoj fotki, i ono mozda najbitnije barem meni za ono sto sam ja fotkao - od 8 fotki jednu možeš da brises dok kod telefona koji koriste Gcam, ovaj procenat je znatno veci..

kod pixela je sve softverska obrada. senzore slicnog kvaliteta koriste i drugi telefoni. boje i svetlo mozes sam da doteras u postu. mene trenutno najvise intrigira najavljeni mix4 ako stvarno bude imao 1/1.3" senzor bicu odusevljen
 
Poslednja izmena:
Pa postoje razlike ali nisu tako drasticne, posebno ne bez analiziranja 100% cropa (primeri 2,3,4, detalji, dinamicki raspon) pa i 5 mada se tu svodi na manju razliku u detaljima, rasveta mosta se menja pa ono, nije bas za poredjenje.
Ali zato Pixel skoro uvek ima hladniji WB koji me bas nervira, jeste da to moze da se menja naknadno ali ne volim 'ladne fotografije osim kada je to deo atmosfere koja treba da se prikaze realno :)

Uglavnom, prilicno male i nebitne razlike za vecinu korisnika osim za ratovanje cija kamera je (naj)bolja.
 
meni se zapravo svidja kad se wb stavi na malo hladnije nego sto treba i poveca vibrance i saturation malo. poseban shmek daje
 
Pa to samo u specificnim situacijama, ako atmosfera treba da se prenese na taj nacin, inace sam se nervirao kada sa P2XL fotografije budu previse hladne, posebno ako se fotografise priroda.
 
Tačno, kineske neke kible baš imaju boje očajne, meni se na Pocophone F1 ne svidja kamera nikako.Nije loša ali *mjau**mjau**mjau*... :/
Činjenica je da sad već nekoliko kineskih modela telefona do 300€ bolje fotka od bar tri puta skupljih brendiranih kibli... :)
Ali sad bar svi imamo mogućnosti da budemo kreativni za manje novca :p
 
S10+ kamera u wide podešena, zaboravio da vratim:


Mi 9T Pro GCam:


Izvadio i slikao, nisam se mnogo napmeštao ni podešavao za oba, samo noćni mod izabrao.
 
Poco F1 GCam
e28edb32bb99914c31bb3c3516a8e95d.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li zna neko da li moze GCam na Mate 20 lite? Pravi solidne slike, ali mozda bi sa GCam bile bolje...
 
Ne moze GCam na Huawei/Honor uredjaje zbog Kirin cipseta.
 
Ne može. Samo snapdragon soc + Sony senzor kao najveće kompatibilnosti. Posle toga ide samo snapdragon + bilo koji senzor, samo tada treba podrška zajednice.
 
meni stvarno nije jasno zasto ljudi kupuju uopste te kirine. ok, ajde neko ko ne zna... taj nece ni da bude clan ovog foruma. ali tehnicki pismen covek da to uradi i posle dodje ovde i trazi gcam za huawei... pa stvarno :/

inace, bas cu da probam ovih dana to sto guglovi inzenjeri trube za dynamic range, na pixelu i sony a7r, trebalo bi da pixel ima veci dynamic range na osnovu onoga sto se gugl busa u grudi, zivo me zanima

ako je stvarno pixel bolji, onda svi planinari i pejzazari mogu slobodno da ostave prave aparate kuci i sa sobom na put nose pixel...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
ma tehnikalije su glupost. ti imas smisla za fotografiju, to ne moze ni jedna oprema da nadoknadi
 
Izvinjavam se za mali off
Prva slika je normalna kamera
Druga slika je GCam novi. Do sad nisam imao ovakve probleme (ili nisam primećivao...). Peobao sam i sa onom Mi8 V2e iz prvog posta u Poco F1 temi ali je isto. Šta uraditi?
Prirodna boja je kao na prvoj slici
55188de58087aa52dab5296519c234be.jpg
736940f57d86b8cef3a1665a524cdb30.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno