Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Huawei P20. Auto mod, Bilo je bukvalno point and shoot.
Ovako to izgleda kad gledaš sa telefona
Kačite bre na flickr/Google Photos.
3a17a4347929b0dacf0daa24d90924c7.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja ni ne gledam više ako nema Flickr, samo preskočim fotku.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Zato izgleda i ono ogranicenje od strane Flickr. Jer se postavlja sve i svasta.
 
Ovako to izgleda kad gledaš sa telefona
Kačite bre na flickr/Google Phops://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/3a17a4347929b0dacf0daa24d90924c7.jpg[/IMG]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

kod mene se vidi normalno, isto kao na kompu, nesto ti nije u redu sa telefonom.
 
Čiste macro fotke, bez snapshita i ostalih digitalnih pomagala..

Posto aludiras da je snapseed snapshit i na "ciste" fotke, ne zaboravi da su samo RAW fotke ciste, a da je guglova obrada RAW u JPEG takodje neka vrsta "snapshit" obrade. Obrada nije nuzno losa i ponekad je neophodna, a najbolja je ona koja je neprimetna.

Inace, odlicne fotke.
 
Posto aludiras da je snapseed snapshit i na "ciste" fotke, ne zaboravi da su samo RAW fotke ciste, a da je guglova obrada RAW u JPEG takodje neka vrsta "snapshit" obrade. Obrada nije nuzno losa i ponekad je neophodna, a najbolja je ona koja je neprimetna.

Inace, odlicne fotke.

Right, raw je raw, mada aludirao sam na one dodatne filtere i forsirane obrade od kojih "pati" 8 od 10 fotki sto vidjam u zadnje vreme...
 
Ja sam od skoro prešao na vsco. Odličan je. Pogotovo što imam jedno, pa malo je reći 1000+ filtera. Hoću da probam na jedno mesec dva, ako je dobar da ga kupim.
 
Ja izbegavam filtere, uglavnom gledam da svaku posebno preradjujem.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Vsco takodjer dozvoljava "rucno" uredjivanje ili preradjivanje vec postojecih filtera
 
Ja bih ovde podigao malo iso, ili stavio malo duzu ekspoziciju da budu svetlije fotke... :)
 
Manuelno je sigurno.

Inače i ja bih digao iso na bar 800.
 
Automatski ili manuelno? Vidim da je svuda iso 50-100 sto je top za ove LL uslove :D
Jeste manual.

Ja sam nekako iz iskustva s skontao da su mi najbolje fotke nocu kad stavim mali iso 50-100 kako bih izbegao eventualni shum, a ekspoziciju produzim onoliko u zavisnosti sta slikam. Ne volim kad ulicna svetla budu prebljestava. Kod ove zgrade npr. da sam produzio ekspoziciju ne bi se videlo sta je unutra vec bi bilo suvise bljestavo. Ovo je sve iz ruke bez stalka, pa sam oslanjao malo tel. na sta sam mogao tako da nisam ni mogao duzu ekspoziciju.
 
Nazad
Vrh Dno