Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

ja lepo kazem da bacim ja moj 58mm f/1.2

sta da kazu ljudi koji su dali 8000 evra za novi nikkor noct?

omg, a leice od 11000 evra??? kuku!
 
svaka ti ka u njegosa :D

fotke su odlicne, ja sam inace misljenja da svaka generacija pixela pravi bolje fotke od ostale boranije. 808 je kategorija za sebe, ako bas nastavis da budes dosadan uporedicemo je sa pixel 4 kad budemo imali vremena, ali nema smisla realno. ti nisi imao 808 i ne znas sta ona moze, to je i dalje monstrum. to sto google radi softverskim trikovima sada je druga stvar.
 
Sorry buraz, ne htedoh biti uvredljiv ;)

Samo sam hteo od početka da kazem kako za neka low end social network fotkanja dslr nema smisla jer pixel radi savrseb posao, a 808 je zver naravno sa daleko većim senzorom koji se oslanja na hardwer dok pixel ovo pegla savršeno bez ikakvih pomoći externih svetala, samo uz pomoć softvera..
 
buraz ima 3 nokie 808, dve su upakovane nikad koriscene. ima tri lumie 1020, lumiu 950xl, samsunge neke silne, note 9, pixel 2, sad ce da uzme pixel 4. definitivno sam video sta koji telefon moze. ja ako bih uzeo telefon zbog kamere danas to bi bio pixel 4. jedva cekam da vidim sta ce samsung sa onim 1/1.3" senzorom da uradi sto je dao xiaomiju.
 
Ajd vadite te 808-mice, i xenon svetla na autoprikolici














Neko ko je fan Nokia 808 moram reći da ju je pregazilo vreme i matori softver. Pixel daje bolje slike, ima Nokia xenon ali on ne pomaže kod ovih noćnih slika (da ako je nešto na metar - dva, nije ni taj xenon jači niti svemoćan), sve ostalo tu je Pixel bolji, plus mu ne treba tripod za noćne slike i tu ga šije Pixel baš u noćnim slikanjem iz ruke (izvadiš, slikaš, ajde dalje, baš će neko u klubi ili tržnom centru da vadi tripod i slika, kako da ne). A nosisti je kao drugi telefon, pa ni to ne vredi, mrzi me da vučem više telefona, zašto ako na jednom sve radi od sitema, aplikacija i slikanja.
 
istina. xenon jeste prednost za snepshotove, ides i skljocas, zaslepljujes ljude. ali ja ga ne volim. na primer u situacijama kao sto je ova gore, slike bi bile drasticno drugacije (losije). ali cak i bez xenona, 808 pravi slike u rangu ovih. sledeca generacija pixela vec ocekujem da je presisa. ma i novi samsung ce da je presisa, imace senzor gotovo iste velicine kao u 808. ali eto, interesantno je... 8 godina je trebalo da prodje da neko napravi nesto krsteno. vratili smo se na nultu poziciju :d

ono u cemu 808 i dalje blista to su pejzazi. to je cudo jedno koliko detalja hvata i koliko su to lepe fotke, i za danasnji standard. pogledajte sta je marko postavljao u temi. ko planinari, ne treba mu nista vise od 808, da vucara sa sobom opremu, ili skupe telefone koji mogu da mu ispadnu u provaliju - zasto? 808 je zakon za to.
 
Odlićan fokus Ale.
 
Lep kadar, ali nebo pregorelo. Stavi na Flickr da se vide detalji čime i kako je fotkano.
 
Nisam neki poznavalac materije. Parkirao auto, slikao na brzinu i produžio. I meni je kadar privukao pažnju.
 
Lokacija?

Sent from H8266
 
Spustio sam se do Herceg Novog preko Bosne. Ovo je deo iznad Tjentišta. Mada, ceo taj potez od Višegrada do Trebinja je odličan za fotografije. Naravno, ko zna da fotka :)
 
Obrada bi pala kao budali šamar. Dobre fotke Saint.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Odlične fotke. Dobro prenesena atmosfera. :)
 
Nazad
Vrh Dno