Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Е нисам био сигуран да ли је месец или звезда :)
У ствари, хтео сам те питати да ли си пробао да ставиш дужи exposure? Тј, да ли су слике биле другачије?
 
Nisam imao tripod da bi ispala slika lepo a probao sam do 2 sekunde, nije mnogo menjalo.
Mozda bi bilo efekta da se stavi maksimalana ekspozicija.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Наслони телефон на криглу следећи пут [emoji4]
 
Moracu da nabavim tripod, moze da znaci u nekim situacijama. :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
J5 2017 HDR+
1488e6f038e224e8d161b7b2606b997d.jpg


Послато са Samsung J5 2017 уз помоћ Тапатока
Ubi ovaj flare! P.s. gde je ovo, radim na istim ovakvima?! :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li si stvarno to pitao?
 
Ђилке, баш нешто размишљам ових дана. Фотографија као фотографија је једно, а фотографија као вештина обраде слике на компјутеру је нешто потпуно друго. Нпр, ја малтене да не знам да обрађујем слике. Видео сам неке туторијале за lightroom за компјутер, пробао, и схватио да добијам нешто потпуно другачије од оног што сам фотографисао. А опет, нисам ни близу аматера кад је обрада у питању.
Ја могу да ухватим леп кадар, и да оригинал слика буде, оно... Ништа спец, неко би чак рекао сра.е. А онда дође неко ко се бави фотографијом, и од тога направи мало ремек дело.
Па се у складу с тим вратим на почетак свог поста и питам да ли фотографија као фотографија постоји, у смислу сликаш и то је то, или је сликање само један делић на путу ка доброј слици?

Надам се да сам био јасан :)
Тј, онај који уме да ухвати кадар а не зна да обради слику је, па не знам... Дајте поређење.
 
Poslednja izmena:
Meni je fascinantno pitanje, kad se vidi iz aviona da je ovo obradjeno.

Fotkanje je samo jedan delic, jednostavno obrada mora da se odradi, vecinom nijanse (WB, Highlights, Shadows, Contrast), ostatak kako ko voli u vidu filtera i ostalih dodataka.

Barem ja tako gledam, da ne pricam o pro fotografima koji mislim da sigurno ne upucaju RAW i tako okace fotku. Uvek ako mozes pucati RAW, zbog toga sto vise moze da se izvuce iz fotke kada se obradjuje.

Ako je fotka losa, obradom nista neces postici, nego ces je samo jos vise unisti. Kao sto je jednom jedan mudrac rekao: "Od g*vana se ne pravi pita."
 
Da li si stvarno to pitao?
Da li si ti stvarno pitao ovo?

Iz aviona se vidi da je obradjeno na kompu, ali to sam pitao njega. Nema smisla postavljati slike napravljene telefonom, a debelo obradjene na kompu.
 
Poslednja izmena:
Fotke moje telefonom ne idu u comp nikad...
Samo Snapseed u telefonu i sve iz telefona direktno.
Nisu "debelo" obradjene... ;) i skoro nikad krop a kad mora 10% najviše.
Fotografija je umetnost, umetnost sloboda, svako ko tu traži previše smisao izgubi se...Radiš po osećaju i ne tumačiš.
Telefon retko kad može da uhvati baš kako vidiš ali ne koristiti mogućnosti i ne iskoristiti potencijal fotke uz malo obrade je glupo.
Naravno tema je mobilnim telefonom i što bi nekom smetala obrada iste u telefonu ne vidim poentu, osim da se degradira nečiji trud...
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Naravno tema je mobilnim telefonom i što bi nekom smetala obrada iste u telefonu ne vidim poentu, osim da se degradira nečiji trud...
Pozdrav

Ja ipak svrhu ove teme prvenstveno vidim u tome da se vide mogucnosti kamera na mob. telefonima, a ne kao umetničku galeriju,
znaci samo kadar bez obrade. Sa dobrom obradom i filterima i sa losom kamerom moze da ispade dopadljivo na oko i to mi nista ne govori o tehnickim mogućnostima kamere na određenom telefonu.
 
Uvek možeš tražiti da ti se okači original i nema problema onda [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
obrada je deo fotografije... e sad ukusi su razliciti, pa neko voli da pretera... sta sad... ja sam recimo ovog blokirao jedno vreme zbog hdr slika koje prze oci
 
Rovinj, IP 5S


yswWtcQh.jpg
 
I ova sva priča bi imala smisla da sam krio šta radim sa fotkama :) svo vreme govorim otvoreno_Onda dodje lik i pita jel obradjivana :p očigledna provokacija ali neuspešna...i da je mnogo obradjivana, nije ;)
Čak sam rekao kako radim a mnogima to objasnio na privatne poruke.Neki odavde ste me cimali i na FB :) Nije ni to problem...
ko hoće original javno, može, ali ljudski da traži ne da provocira.
"Onaj" ima nick ovde i to je nekultura obraćati se tako dok je neko tu.
Ako pravilo foruma nalaže bez obrade ok.Pustite to ja mislim, ja bi ovo ja, bi ono...to za sebe...postoji opcija da se blokiraju postovi.
I sve bi to možda i prošlo da je kritičar radnik ili umetnik, ovako, uživajte i nemojte se smatrati :)



Mali crop i kontrast sredjen, Z5
 
isprobao sam malo mi5 u sumskim uslovima i prilicno sam zadovoljan. Prethodnik, LG G2 je imao veliki problem pri oblacnom vremenu i u sumi gde skroz promasi color balance pa slike ispadnu jako hladne i bezivotne. Desava se i kod xiaomia ali mnogo redje.

Mi5 ima bas top kameru.



Honor 9



Skadarsko jezero

 
P10, pro mode, ali sve na auto stoji...

IMG_20170910_103515.jpg
 
Poslednja izmena:
IMAG0418.jpg
IMAG0421.jpg

M8, skoro mrkli mrak. Prva/druga slika auto/manual. Mada bez stalka (4 sekunde otvora blende) tesko da bude dobra slika.
 
Evo malo lefkade od pre 3 nedelje. A sad smrzavanje [emoji29]

Ps. Nisam neki ekspert ali treća slika gde je klinac, obratiti paznju na lopatu sa kojom se igra. Zanimljiv detalj, mada se na originalu kad gledam lepše vidi nego sad ovde preko tapatalka (logično) [emoji38] [emoji108]

Samsung J5 2017
cae69ef43e6fe78f257c14c53f16f6fc.jpg
d56e82ef2d2535d0b21a55aff5cc2f26.jpg
e2bda2b566d6c9fdf1490ff37967f179.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno