Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Noćni mod i malo voća na sobnom svetlu.
Ip11 pro.

2453e16cb2253a9efb3699cba2e6bab8.jpg
a992317ce93fe2f92ab82046c00ebe78.jpg
cf6a3511b8b6a69376b641374d64d28e.jpg
 
zasto li ja dadoh bubreg za f/1.2 objekitv kad sam mogao bolje telefonom da slikam?
Eto vidiš koju si fatalnu grešku napravio sa tim, za taj novac si mogao da uzmeš 4 dobra telefona sa po 4 kamere što je ukupno 16 kamera, a ovako samo objektiv, a plus telo još... ccc[emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ono sto ljudi ne razumeju da problem kod "bokeh " sa telefona nije samo problem loš edge detection, ceo pojam na telefu i bokeh je apsolutno nemoguć zbog više stvari ( Blenda, focalna dužina, očajna dubina polja ) veštački izgleda zbog navedenih stvari, sem toga pravi bokeh ne kreće "oko čoveka već od focusne tačke ako je oko focusu nos i obrva već neće biti na recimo 1.8 - 1.4 - 1.2 kamoli uvo ili kosa na kraju kao sto je slucaj kod telefona koji imaju tipa od F1.6 do f.2.4 blende. Ne postoji telefon koj može napraviti pravi bokeh na čoveku nebitno dal je to najnoviji iphone il neki krš.


@nightshadow ne postoji telefon koj pravi ni u najavi dobar bokeh. Može samo da ima bolji "edge detection" od konkurentni modela. Nije poenta samo "edge detection" poenta je da je "bokeh" sa telefona veštački i da tako izgleda.

@ivan KP kada sam napisao predlog za kreativne duše uzmu aparat nisam mislio da uzimaju profi opremu od 10-15k € može se naprave odlične fotografije i video sa 1000€ koje telefon verovatno nikad neće dostići a svaki flagship danas košta toliko i više sa obmanama "DSLR quality" camera.

Svi mi kupujemo svake godine flagshipe neki i više puta godišnje gde izgube u tim razmenama 250-500+€ što je cifra za odličan objektiv u recimo APS-C svetu pa čak i u FF može se nadje. Poenta ...svake godine čovek može sebe čestiti objektivom koj će ga služiti deceniju lagano i praviti bolji foto/video nego senzori od 20€ u telefonima zar ne [emoji6]

Problem aparata i opreme nije što su teški. Problem je što nas mrzi da nosimo svuda a posebno po okruženju gde živimo. Kada se ide na odmor naravno da mi nije teško poneti aparat i 1-2 objektiva za sve jer opet te fotografije / video će mi značiti više nego ove kod kuće.

P.s. Imaš automatiku i na aparatima [emoji6] point & shoot sa aparatom haha. A veruj mi mnogo turista i slika tako.

@Skankhunt42 eto bacio si 1000€+ na staklo a mogao si imati 4 kamere za te pare u telefonu " DSLR quality" [emoji16][emoji870][emoji85]

Evo za one koji su dokoni da se zezaju neka uporede sa soljicom kafe svako ima jednu kući/kafiću. Baš blizu i malo dalje recimo sa nekih 10cm i 25cm

Primer Blende 2.8 koja je znatno manja od 1.6 recimo na telefonu sa 28mm iliti kako manje više svaki telefon vidi u normalnom režimu. Probajte u svim režimima dobiti ovakav bokeh a sve Blende su vam od 1.6 do 2.4 iliti svaka je veća od ove na 2.8 sa slika u prevodu bokeh treba biti "jači / masniji / mutniji " kako god želite da nazovete.
49e5fa1348acdf9de5f6226c14b39229.jpg
fdeb530ae4cc75afee8e60868caa6599.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Počev od stvari koja prva upada u oči a to je očajna detekcija ivica, dlake nikada ni jedan telefon nije uspreo da izvuče lepo, pa tačke fokusa, "oštra" glava i odmah dole blur sa neprirodnim prelazom... "Rekreativno" sam u fotografiji ali to mi je na prvi pogled baš zasmetalo...

Problem je što sam primetio da dosta ljudi vidi bokeh kao blur oko slike ne znajući kako se on u stvari dobija i od čega zavisi.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je focus na oku kako bi trebao da bude jer jer je živo biće + je kadar takav, nemoguće da bude cela glava u focusu posebno ne oba oka iz ovog ugla a kamoli njuska koja je 7-10cm dugačka

Poredjenja radi skoro slikano kroz staklo u zoo sa veće distance nego priložena slika od tebe. Njuška nije u focusu već oko kako i treba da bude. Da je ovo telefon slikao ceo bi bio u focusu jer telefon ne ume da napravi pravi bokeh nit će ikada umeti.
Evo ti čisto da probaš da razumeš i primer mačke koja ima neuporedivo manju mušku od psa em je daleko manja od retrivera pa je sam "bokeh" zahtevniji za izvući.

P.s. Sve je ovo na 2.8 na 1.8 je drastična razlika gde je već na čoveku recimo trepavica / obrva blago u defocusu na 1.4 i 1.2 da ti ne pricam [emoji23][emoji23][emoji23]

Znaš da je najveći izazov fotografa koji vode pse na takmičenja da pogode focus u oko životinje izmedju ostalog i samog držanja psa i hoda ? [emoji6] Ovo je automatski focus u oko Sa A7III. Ili point & shoot.

679fe540a425ca20063227297e1014e6.jpg
efde4fe818ed72bcb030177ae80b3396.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Dobro, shvatili smo sve, sad vidite naslov teme, pa da nastavimo mi amateri sa našim igračkama.

Kuvanje piva kao nekad.
b77233fb4e4eabfcdb511ded7a140559.jpg
 
Poslednja izmena:
Wide sa mate 20 pro
2e25ad45541818db2765a4605c4bd2bd.jpg


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Ova druga mislim da nije wide zaboravio sam.
6628915fa188924f0f931f99a7f037b1.jpg
 
Poslednja izmena:
sa 808 moze strasno da se izvuce u postu, iako nema raw. taj jpg sto ona ispljune je cudo jedno. ne znas ako je nisi imao...
 
Da, ali.. i na poslednjoj fotki se nalazi neko ko je dobrano obasja jednim statickim svetlom.. Iako je u mozda polumraku, to je onda low light shot a one fotke iz kluba su gotovo - no light shot, okom ne vidis detaljnije na vise od dva metra a desetine raznobojnih svetala se izmenjuju sve vreme
 
Tvrđava u Belfortu.
Stock kamera.
a02ae5b1d9c6942704fcde7e75d603ad.jpg


Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Da, ali.. i na poslednjoj fotki se nalazi neko ko je dobrano obasja jednim statickim svetlom.. Iako je u mozda polumraku, to je onda low light shot a one fotke iz kluba su gotovo - no light shot, okom ne vidis detaljnije na vise od dva metra a desetine raznobojnih svetala se izmenjuju sve vreme

ahem.. :)
 
jes malo kontradiktorno to sto je napisao, ali shvatili smo sta je hteo da kaze. n808 ima xenon za takve zajebancije, sve je to ionako snapshot glupi
 
Kališ by Marko Vucicevic, on Flickr

Drugarica slikala sa Redmi 4x, koji je nov koštao 110e... Pozitivno sam iznenađen. Slika auto mode, bez ikakvih sređivanja. [emoji16]

Inače sam primetio da Flickr uništi kvalitet, pogotovo na većim rezolucijama. Ima li neki sajt/app (osim drive-a) koji je sličan Flickr-u ali gde ima puna rezolucija?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čime si iznenađen? Fotkanje po danu moze bilo koji uređaj da izvuče. Mada ovaj popodnevni "mood" jeste lepo ispao kao da je malčice obrađeno.
Od kada Flickr uništava kvalitet? Nisam u toku ni oko full rez koje i dalje postoje u Flickr-u.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Primetio sam da na vecem zumu osakati detalje u odnosu na original, možda je tako oduvek, nego nisam zagledao previše [emoji16]

Pa nisam siguran da baš svaki u tom rangu može da ufotka tako. I u slabijem svetlu su skroz okej fotke.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Odlična fotka [emoji115]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Odlična [emoji106] mogao si makro jednu da vidimo razliku samo da te ne bocne[emoji23].

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Sreća pa je bio u terariju :)
Predaleko od stakla za makro fotku, šteta...

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno