Šta je novo?

Kako da od prosecnog zvuka dobijem najpribliznije Hi-Fi?

Srkson

Čuven
Učlanjen(a)
30.10.2002
Poruke
236
Poena
619
Treba mi program s kojim bi obradio zvuk, a obrada bi se sastojala u tome da podesavam frekventni opseg od 20 do 20000Hz. To bi prakticno znacilo da sa snimka koji dobijem pomocu TV kartice izdvojim zvuk nekim od mnostvo programa i da taj zvuk obradim tj. dodam bassove ili visoke tonove po zelji.
Mozda je neko ovo vec pitao, nemam vremena da upotrebljavam search, a i prvi put sam u ovoj sobi, hvala unapred.
 
Imas cak i free program za to sto hoces: Audacity
 
SOUNDFORGE je program za tebe. malo ces se muciti ali rezultat ce biti odlican. mada neces se ni muciti imas HELP pa pici i snimaj do iznemoglesti
 
Koristi programe koje su ti preporučili mmilovan i stefaca, ako ti je to komplikovano i/ili ako ih nemaš, otvori audio file u Nero wave editoru (imaš ga u Nero paketu koji verovatno koristiš) pa se poigraj sa equalizerom. Osim navedenih programa dolazi u obzir i Magix - Audio Cleaning Lab.
 
I ne nadaj se da ćeš od brljavog snimka da napraviš čudo samo ekvilizacijom, za to je potrebno mnogo znanja i rutine, da bi sve zvučalo koliko toliko podnošljivo...

Takođe imaš gomilu pluginova za veoma precizne ekvilizacije ako je to ono što te jedino zanima.
 
Poslednja izmena:
mmilovan je napisao(la):
I ne nadaj se da ćeš od brljavog snimka da napraviš čudo samo ekvilizacijom, za to je potrebno mnogo znanja i rutine, da bi sve zvučalo koliko toliko podnošljivo...

Takođe imaš gomilu pluginova za veoma precizne ekvilizacije ako je to ono što te jedino zanima.

Bilo bi interesantno čuti koji su ti omiljeni plug in-ovi (verovatno za SF), podeli malo iskustva sa nama. Audio Cleaning Lab nije loš za laganu obradu snimaka sa vinyla.

Od babe devojku napraviti - malo teži posao.
 
papa d.j. je napisao(la):
Bilo bi interesantno čuti koji su ti omiljeni plug in-ovi (verovatno za SF), podeli malo iskustva sa nama.

Ja sam, bez nekog konkretnog razloga posebno "zaljubljen" u Voxengo seriju pluginova.

http://www.voxengo.com/

Oni su VST pluginovi, znači radiće se svim editorima koji podržavaju VST.
 
Najednostavnije je

Ovo je za pocetnika najednostavnije i daje trenutne rezultate. To je plug in koji radi sa Winamp-om, zove se DFX 7.5 verzija, verovatno ima vec i novija. ali i ova je dobra. Vec samo slusanje moze biti mnogo bolje ali to sve mozes ugraditi u postojece fajlove, procitaj uputstvo.:,,:
 
Nazad
Vrh Dno