Šta je novo?

Sta kupiti za 400e u kompakt klasi digit. fotoaparata?

AndrijaR

Slavan
Učlanjen(a)
12.03.2006
Poruke
111
Poena
319
Imam mogucnost da kupim digitalni fotoaparat za 400e na 12 rata i to od "nekog" uvoznika.Pa posto nisam u toku sa najnovijim modelima,svaki savet je dobrodosao.Hvala unapred.

Pozdrav,) ,) ,)
 
Izmedju ixusa i Canona A610 itekako ima razlike u kvalitetu fotografija, ali F10 ih vec pere sve, ali to nisu iste klase aparata. Vec sam rekao, i recicu ponovo. F10/11/30 je ubedljivo najbolji aparat za svakoga ko hoce da uvek nosi aparat uz sebe i ko hoce da ima mogucnost da fotka u svakakvim uslovima, jer sa bilo kojim drugim aparatom, mnogo si ogranichen.

Shto se tiche videa, F10 ima vrlo slichan video onom sa A610 i Ixusima.
 
Poslednja izmena:
Lepo ti je rekao Driver 610 je bolji od tih ixusa (sto si ti naveo) koju su jedno te isto, samo je povecan broj mp, svima je senzor iste velicine, ima ixusa koji imaju veci senzor i oni su u nekim slucajevima bolji od 610 koji takodje ima relativno mali senzor (za aparat te velicine), Fuji f10 ih kida sve i to je tacno.
 
F11 je Japan-only model i u Evropi ga nikada nije ni bilo, samo u USA na retkim mestima je mogao da se nadje po 299$ (i danas toliko koshta). F30 se josh uvek nije pojavio kod nas, u USA je 399$, shto ce reci preko 400e kod nas, ali vredi svaku paru, daleko je ispred bilo kakvog (ultra)kompakta..
 
Poslednja izmena:
apsolutno se slazem sa drajverom za f30 s tim sto bih dodao da se kojim slucajem taj senzor ugradjuje u ostale kompakte, ultrakompakte oni bi bili jos superiorniji od ovog [ ipak fuji malo kaska po pitanju sociva ]. ovo je takodje odgovor fuji-a na IS kod ostalih proizvodjaca
 
Poslednja izmena:
Bash je stvar u tome da fuji ima jedan od boljih objektiva u ultrakompakt klasi. F10/11/30 su jedni od retkih aparata te klase kojima oshtrina (toliko) ne opada po ivicama, shto je sluchaj sa (skoro) svakim dzepnim aparatom na trzishtu
 
Poslednja izmena:
ali ima aberacija dosta? ovo sudeci po onome sto je habbit kacio i bas se stice utisak da on kuburi s nekim stvarima na f10 i to zesce. ja nisam nikad imao slicnih problema s nikon-om. i ono oko onolikog podeksponiranja a slikano s blicem, jos uvek mi nije jasno al nisam hteo da komentarisem
 
Poslednja izmena:
Ima aberacija i to je jedini problem, koji se nekako i reshava u photoshopu, a meke fotke po uglovima ne mozesh da reshish nikako. Shto se tiche bad habittovih problema, to nema veze sa aparatom, vec sa korisnikom :)
 
Nazad
Vrh Dno