Šta je novo?

Kupovina digitalne kamere

Pedja1904

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2006
Poruke
3
Poena
301
Kupio bih digitalnu kameru do 450e, ali ne znam koju. Koristio bih je za cisto kucnu upotrebu i bio bih vam zahvalan ako biste mi pomogli u izboru.


P.S. Da li neko zna kako se krecu cene Panasonic kamera serije NV-GSxxx i PV-GSxxx
 
Poslednja izmena:
Da ja se izvinjavam, ali i mene zanima isto.

Dakle koju digitalnu kameru, budzet mi je do 350 evra i voleo bih da to bude samsung.

Ili saveti ili obavestenja gde ovo detaljnije da pogledam bi dobro dosli hvala! ! !
 
Pedja1904, koliko sam gledao ovih dana, za te pare se moze uzeti najjeftiniji GS, dal' 150 ili 180, nisam siguran.

marshall469, zaobidji Samsunga, uzmi Panasonica, Canona ili Sony. Za 350e mozesh da uzmesh Sony DC24 sa opremom ili DC23 (isto to bez daljinskog) za 25e manje..
 
Da i ja sam razmišljao o GS150, ali jedino mesto (za sada) gde sam uspeo da nađem ovaj model u prodaji je Tehnomarket i oni je prodaju za oko 800e (LOPOVI !). A što se tiče Samsung kamera Marshall469 izbegavaj ih jer nije isti kvalitet kao i u npr. Americi (kažu da se brzo kvare). Moja topla preporuka ti je da razmisliš o kamerama ovim redom Canon,Panasonic,Sony, s tim što je moje mišljenje da kod Sony-a više plaćaš ime nego kvalitet.
 
Ja se razmisljam oko Panasonic-a GS35 moze se naci za 355e
 
I ja sam mislio da se kod Sony-a placa ime ali nasa je snimila oko 500 sati materijala (neznam sad tacan model neka amaterska DV 800K pixel,itd)... i jos radi bez problema a znam njih dvoje sa cannon kamerama koji su na oko 50h rada menjali glave... jos pritom oni ovek koriste nove kasete a mi presnimavamo do besvesti...
 
Kod neke tehnike se moze reci da sony imenom naduvava cene (muzika), ali to sigurno nije sluchaj kod kamera, a bogami i TFT monitora/televizora.

Ja sam razmishljao izmedju panasonica GS27 i Sonija HC24 i bez razmishljanja sam uzeo Sonija kada sam probao prvog (soni je skuplji 50€).
 
Poslednja izmena:
Ovih dana sam na netu pronašao i model Canon mvx460 koji po mom mišljenju i nije tako loš (ima 1.3 mpx). Imama još jedno pitanje, kakva iskustva imate sa fotografijama koje su snimane digitalnim kamkorderima (kamerama). Da li su upotrebljive ?
 
Pedja1904 je napisao(la):
Ovih dana sam na netu pronašao i model Canon mvx460 koji po mom mišljenju i nije tako loš (ima 1.3 mpx). Imama još jedno pitanje, kakva iskustva imate sa fotografijama koje su snimane digitalnim kamkorderima (kamerama). Da li su upotrebljive ?

Loše su. Nisu vredne pažnje...
 
Moja prva zamisao je bila da uzmem digitalni kamkorder sa kojim bih mogao i da pravim fotografije, ali pošto kažete da nisu upotrebljive da li se onda isplati uzimati modele poput Canon MVX460 i Panasonic NV-GS150 ? Pošto nameravam da koristim kameru za čisto kućnu upotrebu (amatersku) možda je bolje da uzmem neku jeftiniju kameru. Ako imate neki predlog kažite.
 
Bolje onda uzmi fotoaparat ,pa snimaj video. Slike moraju biti dobre da bi ih gledao ,a film ne mora s obzirom na rezoluciju televizora.
Sa karticom 1GB snimićeš u proseku oko 25 minuta video zapisa (640*480*30) i kartice traju mnogo duže nego kasete. Još ako kupiš f.aparat sa mogućnošću zapisa videa u MPEG4 (QuickTime)....
 
Problem je u tome shto je 25 minuta nishta. Ja nosim na more 15 kaseta po 60 minuta i plashim se da mi bude malo, a kamera ce mi biti samo kao za*ebancija, najvishe cu se baviti fotografisanjem :)
 
@driver: koliko je ta Sonijeva kamera bolja od Panasonicove? I po cemu?
Jer sam razmisljao da uzmem GS27...ili nesto jeftinije,jer sam tanak sa parama :) (doduse,ako je ta Sonije dosta bolja,skrpio bih ja...ne bih jeo par nedelja,al` dobro :D)
Imas koju preporuku?
 
Poslednja izmena:
Moj konačan izbor je Panasonic NV-GS37, za fotografisanje uzeću Canon A620 i hvala vam za savete. Još jedno pitanje na kraju, uz kameru sam dobio kablu za priključivanje na TV sa tri bananice, a imam stari TV sa jednim priključkom. Da li postoji način da spojim kameru sa ovim modelom TV-a.
 
Pedja1904 je napisao(la):
Moj konačan izbor je Panasonic NV-GS37, za fotografisanje uzeću Canon A620 i hvala vam za savete. Još jedno pitanje na kraju, uz kameru sam dobio kablu za priključivanje na TV sa tri bananice, a imam stari TV sa jednim priključkom. Da li postoji način da spojim kameru sa ovim modelom TV-a.

Pa jedan je za video a ostale su audio (stereo).

Nego kakva je u uslovima loseg osvetljenja, kako snima u night rezimu?
 
Nazad
Vrh Dno