Šta je novo?

Pitanje o dve tastature razlicitog kodnog rasporeda na jednom kompu...

bruyoni

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2002
Poruke
703
Poena
620
Ima li to sanse da radi kako treba? Uzeo bi jednu tastaturu sa nasim slovima (zbog starog koji ako ne vidi slova na tasterima, znaci ne postoje) koja bi se povremeno kacila na USB. Ali zelim da zadrzim matoru sa US rasporedom jer sam na nju navikao.
Ono glavno sto me zanima je hoce li win detektovati kada se kuca sa kojom tastaturom pa da kuca ono sto pise na tasterima.
 
Poslednja izmena:
ja sam imao 2 i radile su obe istovremeno....
 
ja sam upravo sad to probao, jel je i meni isto to palo na pamet
logitech ultrax je na usb-u
a chicony na ps2
sve radi ali koji ti jezik stoji u task baru tim rasporedom kuca
 
@ Dark

Znam ja da ce to da radi, mene samo interesuje kako zbog razlicitog rasporeda

Trenutno ne stoji ni jedan, jer je ova mitsumi na qwerty US rasporedu, oces da kazes da je sve sto bi bilo potrebno za normaln rad menjanje kodnog rasporeda u zavisnosti koja tastatura zeli da se koristi?
 
Poslednja izmena:
@bryoni
Ako si navikao da kucaš na slepo nije ti ni bitno šta piše na tasterima. Kucaj i ti na toj novoj tastaturi, samo se u Win-u prebaci na EN kodni raspored i to je to...
 
bruyoni> Ono glavno sto me zanima je hoce li win detektovati kada se kuca sa kojom tastaturom pa da kuca ono sto pise na tasterima.

nece, moras rucno prebaciti raspored sa EN na SR i obrnuto. Kompu ne znaci nista to sta pise na tasterima. Fora je u ASCII rasporedu koji je na svakoj tastaturi isti, tako da moras windowsu da kazes da hoces da promenis font. Moras da obucis matorog da nauci da promeni jezik u windowsu. :type:
 
Al` ce biti lakse (za starog) da mu sin setuje srpski za default raspored, pa da stari ni to ne mora da menja. Samo ubode tastaturu i kuca, a posle sin vec zna sta da promeni kad njemu zatreba us raspored.
 
Poslednja izmena:
Stari ima svoj user :D Tu sam mu namestio raspored pa sad kad ide da radi samo stavi tastaturu pod misku... i da vidis zla... :)
 
Samo da dodam da je prečica za promenu jezika shift+alt. Štedi puno vremena.
 
desni alt+levi shift

edit: sorry, zeznuh se u kucanju pa sam permutovao levo/desno: levi alt + shift (može i levi i desni)

kod mene ne radi kombinacija sa desnim alt-om + shift.
 
Poslednja izmena:
Da, zaboravih da napomenem da mora levi alt. Zgodna prečica, kuca se sasvim lako levom rukom. Ja sam inače levoruk.
 
Ma precicu je lako promijeniti, ja je vec godinama drzim na CTRL+SHIFT, navika jos iz Win95, lakse mi je pritisnuti tako :)
 
Da ne zna neko kako može da se namesti da prečica za promenu da bude samo jedan taster, recimo desni vin? Tada se tokom kucanja raspored menja kratkim pokretom malog prsta — nema lakše.
 
Neće da može, ali možeš da namestiš da ti prečica bude Shift + Ctrl. Obično se na tastarutama nalaze jedan ispod drugog, pa je promena kodnog rasporeda brza i laka.
 
Nazad
Vrh Dno