Šta je novo?

pozicioniranje 5.1

bojan_pfc

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2005
Poruke
43
Poena
304
Na ovom "remek delu" sam pokusao da malo bar pojasnim kako mi izgleda soba,elem ovi mali kvadratici pedstavljaju sadasnje stanje gde u stvari stoje zvucnici.Zvucnici su na stalcima visine 1.1 m osim srednjeg koji je malo iznad monitora.Sigurno bi trebao jos malo pojasniti sta je sta na sl.,ulazna vrata mislim da su jasna,sto takodje,ovaj otvor sa leve srane je nesto nalik kuhinji,isprekidane linije na desnom zidu su vrata od terase i prozor.Poenta mog pitanja bi bila ima li ko bolju soluciju od postojece,o varjantama kacenja o plafon i sl. solucijama ne dolazi u obzir.
Zvucnici su inace neo h55 ili ti microlab h500
 

Prilozi

  • soba.bmp
    479.9 KB · Pregleda: 232
Hoce li se bar ko od "kompetentnih" udostojiti bilo kakvog odgovora na postavljeno pitanje,ili bar mi reci sta nije u redu sa ovim pitanjem,mozda nije dobro postavljeno.Morate imati na umu da se nisu svi "rodili" na bench-u
A uzgred pitanje sam postavio posto vidim da je ova tema jako zapostavljena
 
Nisam neki stručnjak za zvuk, ali ovako bi i trebalo da stoje zvučnici (čitaj: ja bih tako postavio kod mene u sobi), i mislim da nećeš dobiti ništa bolji efekat kačenjem na plafon i sličnim vratolomijama...
 
Eventualno da se prednji par jos malo razmakne medjusobno, mada mislim da je nepotrebno. Ako me mozak dobro sluzi, negde procitah da je potrebno da zvucnici i slusaoc zaklapaju ugao od 45 stepeni (za gledanje filmova). Pretpostavljam da je 1.1m visina uha kada sedis na krevetu? Ako nije, probaj malo da prestelujes stalke, da bi doveo u nivo (ili presteluj krevet).

I obavezno probaj da zadnje satelite okrenes ka zidu ili od sebe, tako da zvuk ne ide direktno u uho vec se difuzno odbija od zidova (npr, meni se vise ovako svidja za gledanje filmova, ali nista ne valja za igre).
 
Poslednja izmena:
Google je chudo...





 
Nazad
Vrh Dno