Šta je novo?

Jamo sub e-7 problem?

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,745
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Cao evo konacno sam uspeo doci do nekih finansija i kompletirati zvucnike.Kupio sam ovaj sub i povezao ga na audio video risiver sony strdb798qs.Sto se tice zvuka sve to lepo radi samo me muci jedan mali problem.Naime kad pustim avr ukljuci se i sub i sve je ok sto se tice zvuka.Na sub-u se upali plava lampica,ali imam problem kad iskljucim avr plava lampica na sub-u i dalje gori.Ne znam da li on ima mogucnost da stoji na stand buy-u ili ne kad se iskljuci avr?Inace ovo je aktivan sub i ima strujni kabl koji je utaknut u struju odnosno ima svoje pojacalo.Kad se prekine sa slusanjem muzike sub se automatski ne iskljuci sam(mozda i ne treba?)i iz njega se cuje neko zujanje ali samo kad se pridje blizu odnosno iza njega pored hladnjaka.Kao da je i dalje pod naponom.Ne znam da li je to normalno ili ne pa bih zamolio nekoga ko vec ima ovaj model da mi kaze kako se kod njega ponasa sub?Moze i neko drugi ko vec ima iskustva sa subovima.Odgovor mi je hitno potreban posto sam sub uzeo pre par dana i mogu da ga vratim do petka ako nesto sa njim nije u redu jer je u garanciji.Unapred hvala na nadam se brzim odgovorima.
 
Sta se desi kad izvuces signal, tj kad skines line kablove od risivera/pojacala.
 
Kad izvucem kabl iz risivera i dalje se cuje neko zujanje.Mislim da se cuje trafo.Ne znam sta bi moglo drugo da bude.Inace kupio sam ga proslog petka u tehnomarketevropa na novom beogradu.Garancija je godinu dana ali imas fore da probas 7 dana i ako ustanovis da nesto ne radi kako treba mozes da vratis proizvod i da ga zamenis za drugi ili da dobijes novac natrag.Zvao sam drugara koji ima isti ovakav sub i kod njega se cuje to zujanje tako da mislim da tako mozda i treba da radi ili se mozda varam?Ne cuje se to nesto mnogo jako samo kad se pridje na nekih pola metra od vufera.
 
bojke1 je napisao(la):
Kad izvucem kabl iz risivera i dalje se cuje neko zujanje.Mislim da se cuje trafo.Ne znam sta bi moglo drugo da bude.Inace kupio sam ga proslog petka u tehnomarketevropa na novom beogradu.Garancija je godinu dana ali imas fore da probas 7 dana i ako ustanovis da nesto ne radi kako treba mozes da vratis proizvod i da ga zamenis za drugi ili da dobijes novac natrag.Zvao sam drugara koji ima isti ovakav sub i kod njega se cuje to zujanje tako da mislim da tako mozda i treba da radi ili se mozda varam?Ne cuje se to nesto mnogo jako samo kad se pridje na nekih pola metra od vufera.

To sto ti zuje je trafo to nije problem, trafo nije torusni, pa se zato cuje, to je ok ako je malo kvalitetnije uradjen. Problem je jedino ako wofer nastavi sa radom a ti isklucio izvor, tj radi mu lampica, ali mozda ona uvek gori, jedino to proveri.
 
Ne lampica mu ne gori uvek.Podesio sam ga da se gasi kad iskljucim risiver.Samo sto on i dalje ostaje upaljen odnosno lampica mu radi jos nekih 20 minuta i onda se ugasi.Dok ga nisam podesio na AUTO ON uvek je gorela plava lampica,ali kako sam mu ukljucio ovu opciju lampica se gasi ali tek posle nekih 20 minuta.Jos su mi neki ljudi odgovorili i kod njih se to isto desava tako da je to normalna pojava.Hvala u svakom slucaju na savetima i odgovorima.
Pozdrav bojke!!!
 
To je normalna pojava. Obično postoji opcija ON i AUTO ON. Na on je, logično, stalno uključen, a na AUTO ON se uključuje čim risiver pošalje signal, a gasi se određeno vreme nakon što risiver prestane da šalje signal (zavisno od proizvođača i ovo vreme je različito. Kod mene na AR-u je 15 min).
 
Sale je napisao(la):
To je normalna pojava. Obično postoji opcija ON i AUTO ON. Na on je, logično, stalno uključen, a na AUTO ON se uključuje čim risiver pošalje signal, a gasi se određeno vreme nakon što risiver prestane da šalje signal (zavisno od proizvođača i ovo vreme je različito. Kod mene na AR-u je 15 min).
To sam vec provalio.Kod mene se ugasi posle 25 minuta.Samo mi smeta sto i dalje zuji trafo kad ugasim risiver.On inace radi ok sto se tice zvuka,samo ne znam da li je ovo zujanje iz sub-a normalna pojava ili ne?U principu mi ne smeta puno.
Pozdrav!!!
 
U principu je to normalna pojava, kao što ti je i Miško rekao. Koliko vidim i kod tvog drugara sa istim sub-om dešava se ista stvar. Jednostavno nemoj da mu prilaziš na tih pola metra ako ti toliko smeta :D
Usput, moj sub ne zuji :-devil-:
 
Misko je napisao(la):
To sto ti zuje je trafo to nije problem, trafo nije torusni, pa se zato cuje, to je ok ako je malo kvalitetnije uradjen. .

Ovde malo sam sebe da ispravim, hteo sam da kazem nekvalitetniji, u principu netorusni trafoi zuje, koliko ce da zuji zavisi koliko je dobro napravljen (namotnan), ako je vrhunski namotan nece zujati uopste.
 
Nazad
Vrh Dno