Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Thoughpower 750W je OEM CWT, snažnije od HX620 i dovoljno kvalitetno da tu dilemu ne treba da imaš. Ako nastaviš tim racionalnim putem doći češ do zaključka da onda treba da uzmeš Chieftec CFT-750C, koji je u osnovi takođe OEM CWT, jer ima najnižu cenu. Problem je što se Chieftec CFT-750C trenutno teško nalazi u prodaji.
 
Poslednja izmena:
Thoughpower 750W je OEM CWT, snažnije od HX620 i dovoljno kvalitetno da tu dilemu ne treba da imaš. Ako nastaviš tim racionalnim putem doći češ do zaključka da onda treba da uzmeš Chieftec CFT-750C koji je u osnovi takođe OEM CWT jer ima najnižu cenu. Problem je što se Chieftec CFT-750C trenutno teško nalazi u prodaji.

Za Chieftec CFT-750CS je isto OEM CWT i, koliko sam razbrao, moze se lako naci.
 
Poslednja izmena:
Bila je ranije pricha po forumu da je potpuno isto unutra, da je jedina razlika BOJA lima?
 
i šta sad ja da kupim? :)
pročitao sam zadnjih 10-ak stranica i zaključak je Corsair TX 650 ili LC 6600GP2. ili predložite nešto treće oko 600-650W.
 
a sad gledam i LC 6650GP3 (54 evrica) i LC Metatron Series 8650 Ozeanos (84 evrica). jasno mi je da je 6650GP3 bolje od 6600GP2, ali da li se isplati razlika od 30e za 8650?
što volim kad počneš od jedne stvari, a stigneš na 134-te :S:
 
nemoj LC osim ako bash nemash leba da jedesh...
 
silencer od 500w...bolji od oba;)
Seasonic build ista platforma ko cors vx450 samo malko bucnija , za te pare (i malo manje ) silverstone strider 500 mi se cini kao najlogicniji izbor
http://www.hardwaresecrets.com/article/548 posebno mi se svidja ideja da jedan od glavnih hladnjaka prislone uz alu kuciste i nanesu pastu izmedju ( a taman sam razmisljao kako se niko nije setio toga i da to patentiram :( )
 
Poslednja izmena:
chitaj forum....

1) broj crkavanja....search na forumu...
2) laganje u specifikacijama, kako imenima tako i samim specifikacijama...Kutija gde si..
3) duzhina garancije...navodno 2 godine...koje niko ne daje ???
4) veliki broj revizija gde vishe niko ne zna shta koja rev nosi gp1, gp2, gp3...gp4963....cenovnici
 
Seasonic build ista platforma ko cors vx450 samo malko bucnija , za te pare (i malo manje ) silverstone strider 500 mi se cini kao najlogicniji izbor
http://www.hardwaresecrets.com/article/548 posebno mi se svidja ideja da jedan od glavnih hladnjaka prislone uz alu kuciste i nanesu pastu izmedju ( a taman sam razmisljao kako se niko nije setio toga i da to patentiram :( )
Ali u zakljucku stoji:

The only problems we can see with this power supply is the lack of a MOV on the transient filtering stage and the lack of an overload protection circuit...

sto mi bas i ne zvuci ohrabrujuce. Ne bih se razmisljao za par $/e ustede, kvalitetno napajanje mora da ima overload zastitu.
 
dilema do 100evrica molim vas samo licna iskustva

dvoumim se izmedju 3 napajanja i 3 marke

1 CHIEFTEC CFT-650-14CS Power Supply Super,ATX 650W,v.2.2,Modular,14cm Fan,Passive PFC
2 CORSAIR TX650W
3 COOLER MASTER eXtreme Plus RP-650-PCAA-E2 650W

bitan mi je kvalitet i naravno sto tisi...
 
dilema do 100evrica molim vas samo licna iskustva

dvoumim se izmedju 3 napajanja i 3 marke

1 CHIEFTEC CFT-650-14CS Power Supply Super,ATX 650W,v.2.2,Modular,14cm Fan,Passive PFC
2 CORSAIR TX650W
3 COOLER MASTER eXtreme Plus RP-650-PCAA-E2 650W

bitan mi je kvalitet i naravno sto tisi...

CHIEFTEC CFT-750-14CS takođe upada u 100€.
 
ewo opet mene malo da vas mracim :D (jesam smarac) natrcah na HX520 za mozda 8500,00 pa me sad zanima da li ima nesto sto je bolje za te pare. Znaci treba mi PSU za "moja masina" sto znaci da mi treba koliko i kvalitet toliko i bar malo W preko minimuma radi sigurnijeg OC potencijala. Tako da imate nesto bolje a da ne prelazi tu cifru dajte preporuku.
P.S. modular mustbe

EDIT: hteo ja u BH thoughpower 750 ali mi iskrslo nesto pa sam sa finansijama kraci
 
Poslednja izmena:
Nisu ni slicna napajanja

dilema do 100evrica molim vas samo licna iskustva

dvoumim se izmedju 3 napajanja i 3 marke

1 CHIEFTEC CFT-650-14CS Power Supply Super,ATX 650W,v.2.2,Modular,14cm Fan,Passive PFC
2 CORSAIR TX650W
3 COOLER MASTER eXtreme Plus RP-650-PCAA-E2 650W

bitan mi je kvalitet i naravno sto tisi...

Ako mozes da nadjes CFT-650-14C odgovara kao zamena za TX650 skoro da su identicni, a oba su iz CWT Power plus serije ( kao sto je i LC 8700 :D ) CFT-650-14CS je slabije napajanje iz slabije CWT PSH serije, kao sto su uostalom i druga CS napajanja.
 
Ali u zakljucku stoji:



sto mi bas i ne zvuci ohrabrujuce. Ne bih se razmisljao za par $/e ustede, kvalitetno napajanje mora da ima overload zastitu.

Sve zavisi sta ti treba , za te pare ja opet tvrdim da bolje napajanje nema da se nadje kod nas ( a mnogo sam gledao) ako ne kacis 2x4870x2 nema zasto da se sekiras.... taj overload je ionako precenjen pre ce da se upali termicka zastita.... inace nije bas par eura ovo napajanje je debelo ispod 100e
 
Poslednja izmena:
ewo opet mene malo da vas mracim :D (jesam smarac) natrcah na HX520 za mozda 8500,00 pa me sad zanima da li ima nesto sto je bolje za te pare. Znaci treba mi PSU za "moja masina" sto znaci da mi treba koliko i kvalitet toliko i bar malo W preko minimuma radi sigurnijeg OC potencijala. Tako da imate nesto bolje a da ne prelazi tu cifru dajte preporuku.
P.S. modular mustbe

EDIT: hteo ja u BH thoughpower 750 ali mi iskrslo nesto pa sam sa finansijama kraci

Uzmi za te pare TX650W po meni je bolji izbor nego HX520 (stigla je odredjena kolicina na stanje proveri sutra po radnjama)
 
Sve zavisi sta ti treba , za te pare ja opet tvrdim da bolje napajanje nema da se nadje kod nas ( a mnogo sam gledao) ako ne kacis 2x4870x2 nema zasto da se sekiras.... taj overload je ionako precenjen pre ce da se upali termicka zastita.... inace nije bas par eura ovo napajanje je debelo ispod 100e
Mislio sam na poredjenje sa VX450 i Silencerom od 500W kada sam rekao da je mala razlika u ceni.
 
Ako mozes da nadjes CFT-650-14C odgovara kao zamena za TX650 skoro da su identicni, a oba su iz CWT Power plus serije ( kao sto je i LC 8700 :D ) CFT-650-14CS je slabije napajanje iz slabije CWT PSH serije, kao sto su uostalom i druga CS napajanja.

Tesko da je TX650 iz CWT kuhinje ;)

btw. prvi put cujem da Chieftek iz 14C serije nije PSH nego "Power plus". Ta napajanja (14C i 14CS) bi trebalo da su identicna (samo se u boji razlikuju). Iako je CS serija po specifikacijama slabija, u realnosti nije.
 
chitaj forum....

1) broj crkavanja....search na forumu...
2) laganje u specifikacijama, kako imenima tako i samim specifikacijama...Kutija gde si..
3) duzhina garancije...navodno 2 godine...koje niko ne daje ???
4) veliki broj revizija gde vishe niko ne zna shta koja rev nosi gp1, gp2, gp3...gp4963....cenovnici
Citaj ti forum... laca je njihov portparol ovdi :D:D:D
 
znam ...ali eto..nema dematija moje poruke...a lepo me pitao na osnovu chega tvrdim...
 
Bila je ranije pricha po forumu da je potpuno isto unutra, da je jedina razlika BOJA lima?

btw. prvi put cujem da Chieftek iz 14C serije nije PSH nego "Power plus". Ta napajanja (14C i 14CS) bi trebalo da su identicna (samo se u boji razlikuju). Iako je CS serija po specifikacijama slabija, u realnosti nije.

Ta dva napajanja jesu slična, dizajn je verovatno minimalno promenjen ali očigledna je razlika u deklarisanoj efikasnosti. 14C (Turbo) verzija je testirana svuda, a za 14CS (Super) se ne može pronaći gotovo nikakav relevantan test, pa ostaje nepotvrđena sumnja. Primera radi Thermaltake Thoughpower 750W deli genetiku sa njima ali ima bolju efikasnost koja prelazi 85%.
 
Poslednja izmena:
dilema do 100evrica molim vas samo licna iskustva

dvoumim se izmedju 3 napajanja i 3 marke

1 CHIEFTEC CFT-650-14CS Power Supply Super,ATX 650W,v.2.2,Modular,14cm Fan,Passive PFC
2 CORSAIR TX650W
3 COOLER MASTER eXtreme Plus RP-650-PCAA-E2 650W

bitan mi je kvalitet i naravno sto tisi...
Uf, ovo pod 3 nikako, zalutalo je u visu klasu.:D
Ako mozes da nadjes CFT-650-14C odgovara kao zamena za TX650 skoro da su identicni, a oba su iz CWT Power plus serije ( kao sto je i LC 8700 :D ) CFT-650-14CS je slabije napajanje iz slabije CWT PSH serije, kao sto su uostalom i druga CS napajanja.
TX650 je Seasonic S12II.;)

A sto se efikasnosti tice, ne treba to gledati preterano. Recimo, prve serije Corsair HX mislim da nisu imale 80+, posle su i to dodali. Sto ce reci mozda su ta oba Chiefteca ista, samo jedno nema na kutiji 80+ natpis. :D
 
Poslednja izmena:
Bilo koji od prva dva da uzmesh necesh pogreshiti, oba su kvalitetna i dokazana napajanja, ali bezi od ovog CM-a, ako se ne varam, "nasvirali" su mu snagu, a prepakovali slabiji model. Nije to ni blizu Corsa i CFT-a.
 
Nazad
Vrh Dno