Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Da batalimo raspravu koja ne vodi nigde, nego da se vratimo na temu.

Da, to su odstupanja od +-5%, podrazumeva se da su kod kvalitetnih napajanja mnogo manja, i vazno je reci da se ti naponi mere koriscenjem dobrog unimera, a ne raznim programima koji imaju tu mogucnost, zato sto se na taj nacin cesto dobijaju netacne vrednosti.
 
Da to je tacno! Programi uglavnom citaju vrednosti iz biosa maticne ploce, a to uglavnome zavisi od kalibracije uradjene u biosu. Veoma cesto se dogadja, da nakon flesovanja biosa novom verzijom ocitani naponi dobiju potpuno druge vrednosti. Razlog tome je sto proizvodjac promeni kalibraciju ocitavanja u novom BIOS-u. Ono sto moze da posluzi kao uzorak za kontrolu, je da ocitate napone nekim dobrim instrumentom i ako su naponi u dozvoljenom opsegu, ocitajte napone iz BIOS-a (ili uz pomoc nekog programa) i utvrdite razliku u ovim naponima. Sada na osnovu toga mozete da napravite korelaciju stvarnog i BIOS ocitanog napona.

Evo jednog primera:
+12V
Napon ocitan instrumentom: 11.89
Napon ocitan iz BIOSA: 12.23

S obzirom da su donja i gornja granica 11.40-12.60V mozete zakljuciti da je dozvoljeni pad napona u odnosu na reani napon meren instrumentom 0.59V (11.89-0.59=11.40v).
E sada, kada imate ovaj podatak, sve sto je na vama je da pazite da napon u biosu ne padne za vise od 0.59V tj. 12.23-0.59=11.64V. Dakle u ovom primeru svaki pad napona ispod 11.64V u BIOS-u bi postao opasan i morao bi da vas alarmira da proverite da li je sve u redu. To isto mozete da uradite i za +5V i za +3.3V grane!

Napomena:
Za one koji koriste napajanja sa vise +12V grana, vazno je napomenuti da senzor maticne ploce ocitava napon samo sa ATX +12V grane. Ostale grane mogu biti podlozne drugacijim promenama i varijacijama napona, sto je jedino moguce ustanoviti dodatnim merenjem nekim dobrim instrumentom. Moze doci do situacije da dve grane +12V izlaze iz okvira dozvoljene tolerancije. a da ATX grana koju meri BIOS bude u okvirima dozvoljenog. Stoga nije lose da nakon sto napakujete racunar, pokrenete neki stres opterecenja koji bi vasu graficku karticu, procesor i hard diskove maksimalno uposlio, te nakon 10-15 minuta ili vise kada se napajanje zagreje i dok je sistem jos pod opterecenjem, izmerite napone na preostalim granama i uverite se da su u granicama dozvoljenog. Sada mozete biti sigurni da ce na vasoj konfiguraciji i pod punim opterecenjem, vase napajanje dati zadovoljavajuce napone. U koliko zamenite graficku karticu za jacu ili ti mozda procesor za jaci, nije lose da ponovite sve ovo nanovo i budete sigurni da vase napajanje moze i dalje da podrzi vasu novu konfiguraciju.
 
Poslednja izmena:
Jos jedno iskustvo da prenesem. Prilikom nedavnih oluja i grmljavina, stradalo je jako puno racunara i racunarskih komponenti. Ono sto me je prijatno iznenadilo je, da sam izmedju ostalog imao 12 intervencija na sistemima gde su instalirana LC Power napajanja 5550 i 6550. Kada sam dosao tamo imao sam sta da vidim i zapravo, bio sam poprilicno iznenadjen. Pet siatema su, u prvom kontaktu, bila potpuno "mrtva" i svaki pokusaj da daju bilo kakve znake zivota bio je bezuspesan. Nakon zamene napajanja, sva pet sistema su se podigla bez ikakvog problema!!!!! Voila... LC Power je odradio posao i potpuno zastitio komponente koje je napajao!!!! Sto je jos interesantnije, ostalih sedam sistema su bila u stanju blokade. LED za power-on je svetleo, ali je racunar bio neaktivan. Nakon reseta napajanja (Power off pa on na prekidacu napajanja) i ovih sedam sistema se podiglo bez problema. Ni jedna komponenta koju je napajanje napajalo nije bila ostecena!!!!

VELIKO BRAVO za LC Power napajanja!

Sta vise pre jedno 15-tak dana, imao sam prilike da naidjem na racunar koji je stradao nepaznjom radnika Elektrodistribucije. Vrli elektricar je, radeci na ulicnoj instalaciji, doveo na mesto nule drugu fazu sa trofaznog napajanja... napon 380V!! Napajanje je bilo mrtvo... naravno, ali je sistem ostao netaknut i nakon zamene napajanja nastavio da radi bez problema. U pitanju je LC5550!!!

Dakle trinaest slucajeva strujnih udara i svi sistemi su ostali potpuno zasticeni! I ako sam bio pomalo skeptican prema LC Power napajanjima... vise nisam!!! Mislim da svi vi koji ste stavili ova napajanja u vase normalne racunarske konfiguracije, mozete biti mirni!!!
 
Poslednja izmena:
Jos jedno iskustvo da prenesem. Prilikom nedavnih oluja i grmljavina, stradalo je jako puno racunara i racunarskih komponenti. Ono sto me je prijatno iznenadilo je, da sam izmedju ostalog imao 12 intervencija na sistemima gde su instalirana LC Power napajanja 5550 i 6550. Kada sam dosao tamo imao sam sta da vidim i zapravo, bio sam poprilicno iznenadjen. Pet siatema su, u prvom kontaktu, bila potpuno "mrtva" i svaki pokusaj da daju bilo kakve znake zivota bio je bezuspesan. Nakon zamene napajanja, sva pet sistema su se podigla bez ikakvog problema!!!!! Voila... LC Power je odradio posao i potpuno zastitio komponente koje je napajao!!!! Sto je jos interesantnije, ostalih sedam sistema su bila u stanju blokade. LED za power-on je svetleo, ali je racunar bio neaktivan. Nakon reseta napajanja (Power off pa on na prekidacu napajanja) i ovih sedam sistema se podiglo bez problema. Ni jedna komponenta koju je napajanje napajalo nije bila ostecena!!!!

VELIKO BRAVO za LC Power napajanja!

Sta vise pre jedno 15-tak dana, imao sam prilike da naidjem na racunar koji je stradao nepaznjom radnika Elektrodistribucije. Vrli elektricar je, radeci na ulicnoj instalaciji, doveo na mesto nule drugu fazu sa trofaznog napajanja... napon 380V!! Napajanje je bilo mrtvo... naravno, ali je sistem ostao netaknut i nakon zamene napajanja nastavio da radi bez problema. U pitanju je LC5550!!!

Dakle trinaest slucajeva strujnih udara i svi sistemi su ostali potpuno zasticeni! I ako sam bio pomalo skeptican prema LC Power napajanjima... vise nisam!!! Mislim da svi vi koji ste stavili ova napajanja u vase normalne racunarske konfiguracije, mozete biti mirni!!!

Ovo je tipična "rekla kazala" priča, koja meni lično deluje neuverljivo... ;)

Krenuo si vrlo fino sa postovima, koji su bili zasnovani na činjenicama, na kojima i sam insistiraš. Shodno tome, očekivao sam malo dublju analizu. Tipa otvorio sam toliko i toliko napajanja, od strujnog udara je izgorelo tačno to i to što predstavlja predviđenu zaštitu od stane proizvođača i time definitivno otklonio svaku sumnju da li je zaštita odradila posao ili je računar ostao čitav sticajem srećenih okolnosti. :)

Takođe, neko poređenje LC-a sa drugim brendovima, po pitanju kvaliteta ugrađenih komponenti, robusnosti, unutrašnjeg dizajna, napona, zagrevanja... Nije ovo stadion pa da svako za svoje viče "bravo". :trust:
 
pa bilo bi jako lose da nisu, jer bi se onda ponasali kao ona napajanja od 1500 dinara. ipak je to napajanje kvalitetnije od tih hleb napajanja. medjutim ono sto neko zeli da nametne je da su ta napajanja u rangu sa mnogo kvalitetnijim...
 
Pa ja od toga zivim!!! Imam radnju i servis za prodaju racunara! Verovali vi ili ne to je na vama! Niti meni u dzep niti iz dzepa. Na LC Power napajanjima nam je ubedljivo najmanja zarada!!! Naravno da kada prodam Chieftec, Cooler Master, PCP&C ili Termaltake zaradim mnogo vise! Uglavnom sam, povucen cenom, koja znaci u velikoj meri i kvalitet, ljudima savetovao skuplja napajanja! Ja licno nemam ni jedno LC Power napajanje ni na jednom svom racunaru. Imam Lian Li, TT, Chieftec i Silverstone. Iskreno ni ja nisam verovao da ce situacija biti takva kakva jeste. Jednostavno Huntkey je u svoja napajanja implementirao odlicnu zastitu. Ja ovde nisam ni pisao o tome dali su OVA NAPAJANJA KVALITETNA ILI NISU... jednostavno sam preneo cinjenicu takva kakva jeste. A to sto bi ste vi voleli da je drugacije, jer ste skepticni prema LC Power napajanjima to je vase. Ako imate neko drugacije iskustvo, ja bih voleo da ga cujem. Ali nije ni Huntkey neki divljak!! Pa oni imaju preko 5800 zaposlenih i fabriku sa preko 110000m2 !!!! To je najveci proizvodjac napajanja u Kini. Puno renomiranih firmi ugradjuje njihova napajanja. I to ne samo kompjuterskih vec i telekomunikacionih i dr. Njihova najaca napajanja su od 250kW. Mislite da to neka leva kompanija moze da proizvodi i da proda?? Huntkey ima ISO9001:2000 i ISO14001:2004 sertifikate i stalni je clan PSMA (Power Supply Manufacturer Association).
I onda dodje mali Djokica i kaze ma to nista nevalja... znam ja to jer mi je kumov otac rodjak sa covekom koji ima racunar!!!!
 
Čudno kako je sad odjednom važniji broj zaposlenih, kvadratni metri i sl., a ne ono što sam pomenuo u prethodnom postu "kvaliteta ugrađenih komponenti, robusnosti, unutrašnjeg dizajna, napona, zagrevanja...".

Buniš se što neko priča napamet, a upravo i ti to sada radiš, samo eto, nekim čudom tebi se može verovati.

Ako hoćeš da budeš shvaćen ozbiljno, daj konkretne činjenice, potkrepljene slikama tih napajanja, uz stručno objašnjenje šta je tačno izgorelo i time doprinesi da neko ko ne poznaje materiju može da iz šume "bezveznih odgovora" izdvoji tvoj kao vredan i validan. Ovako, tvoj post je samo još jedan u nizu i ni po čemu se ne razlikuje od ostalih "lovačnih priča".
 
@marko n:

Pa da ne mislis da sad treba da napisem test napajanja? Evo da vidis kako se rangira LC Power u jednoj od najvecih Svajcarskih prodavnica!!!! Verovatno su ludi sto ga prodaju po toj ceni ??!!

f_133xl5chudsm_1074063.jpg


Daj izadjite malo iz ljusture i prosirite vidike!! Pa nije dobro samo ono sto napise Svet Kompjutera i Racunari itd.

Kao drugo, ja nisam serviser za napajanja pa da analiziram svako koje crkne. Meni je dovoljna cinjenica da je ono iza napajanja ostalo citavo! jednom sam pokusao da popravljam Chieftec CFT-620, pa sam ustanovio da su mMOSFET-i radjeni namenski i da ih je nemoguce naci. Konkretno kod njega je u pitanju N-Chanel POWER MOSFET 2SK3523-01R koga proizvodi samo Fuji Electric. Nigde nisam mogao da ga nadjem (moj kum je jedan od najvecih uvoznika elektronskih komponenti u Srbiji i mora da naruci 5000+ komada da bi ga Fuji pravio). Dakle od popravke nista!! Mogu da ti slikam to napajanje i MOSFET koji je skinut ako volis slike!! Isti je slucaj i sa drugima. MOSFET-e narucuju po sopstvenim specifikacijama a onda ih neko projektuje i proizvodi!
 
Mogu da ti slikam to napajanje i MOSFET koji je skinut ako volis slike!!

Drugar :), počeo si priču o 10+ LC napajanja koja su izgorela od strujnog udara, a sad nudiš slike Chieftec-a. Naravno, nisam mislio da pišeš test napajanja, ali slike 2-3 napajanja uz 2-3 rečenice komentara. Ako ih imaš pri ruci, to je 10 minuta posla, ako ne, onda ništa.

ps. Domaće časopise i ne čitam, na domaćoj sceni pratim jedino Benč forum i Benč sajt, za ostalo konsultujem strane renomirane sajtove. Priče tipa "oni su ludi, a mi pametni" su iz mog ugla gledanja totalno irelevantne, kao i taj cenovnik koji si postavio.
 
Poslednja izmena:
Čudno kako je sad odjednom važniji broj zaposlenih, kvadratni metri i sl., a ne ono što sam pomenuo u prethodnom postu "kvaliteta ugrađenih komponenti, robusnosti, unutrašnjeg dizajna, napona, zagrevanja...".

Buniš se što neko priča napamet, a upravo i ti to sada radiš, samo eto, nekim čudom tebi se može verovati.

Ako hoćeš da budeš shvaćen ozbiljno, daj konkretne činjenice, potkrepljene slikama tih napajanja, uz stručno objašnjenje šta je tačno izgorelo i time doprinesi da neko ko ne poznaje materiju može da iz šume "bezveznih odgovora" izdvoji tvoj kao vredan i validan. Ovako, tvoj post je samo još jedan u nizu i ni po čemu se ne razlikuje od ostalih "lovačnih priča".

Pa ti decko ili imas temperaturu ili neznas sta pricas. Ja sam preneo svoje iskustvo a ti prenesi svoje pa da nadjemo istinu. Nisam ja ovde postavio nikakve teoreme pa da sad moram da ih dokazujem da bi postale zakon. Niti mi je namera da moju rec neko shvati kao zakon. Jednostavno ako mislis da lazem, kazi brate tako, a ne da mi nesto uvijas i pametujes. To sto ti se ne svidja ova cinjenica sa LC Power napajanjima, samo pokazuje stepen tvog neznanja!!! Pa cak i napajanja Frontier od 8 evra uspevaju da sacuvaju u nekim slucajevima racunare. E vidis ja sam mislio da je LC Power mozda tek nesto kao malo bolji, ali se ispostavilo da gresim.
A naravno da je vazno koliko neko ima zaposlenih i kolika mu je fabrika... zar mislis da bi to uspeo da postigne da je prodavao maglu i nekvalitetne proizvode? I zar mislis da bi Lenovo i jos neki uzimali njihova napajanja za ugradnju?? Pa naravno da snaga neke kompanije garantuje i kvalitet. Mozda je to firma u klasi Opela, a naravno da tu postoje i BMW, Ferari i drugi. Vazno da nije Trabant ili Yugo.
Ja se nbih bunio da mi neko pokloni Opel Insigniu! Mozda nije najbolji auto, ali je daleko od toga da nije dobar!!!
 
To sto ti se ne svidja ova cinjenica sa LC Power napajanjima, samo pokazuje stepen tvog neznanja!!! Pa cak i napajanja Frontier od 8 evra uspevaju da sacuvaju u nekim slucajevima racunare.

Ne sporim to, da su računari ostali ispravni iza LC napajanja. Video sam dosta spaljenih napajanja strujim udarom iza kojih je računar ostao neoštećen. Naravno, nema govora o tome da je neka zaštita odradila svoj posao, napajanja su bila prosto ugljenisana. Ti naglašavaš kako su LC napajanja sa svojom zaštitom odradila dobar posao, što je po meni smešno. Kad grom opali, samo ti je Bog u pomoći ako uređaj nisi isključio iz utičnice.

Kao što je rekao illidan, niko ovde ne tvrdi da su LC napajanja u klasi JNC, Frontier, Codegen i sl, ali ne mogu se ni na silu gurnutu uz Enermax, Seasonic, Tagan...
 
Voleo bih da mi navedes kao neko iskusan u svetu racunara, ko je imao i kakvo lose iskustvo sa LC Power napajanjima. Ja licno neznam takvog. Pa ljudi teraju neke solidno jake racunare na onim napajanjima od 100 grama, pa im radi i nece da daju pare za bolje napajanje. Pa 90% racunara u Srbiji radi na takvim napajanjima! Jedino moje lose iskustvo sa LC Power, je da na njemu nema zarade. Mislim ima, ali reda par evra! Ja imam 41 godinu i za sve ove godine kroz ruke su mi prosle komponente, sto ovde sto radeci preko, koje ti neces ni da vidis. E sad sam ja neki balavac koji prica lovacke price da impresionira nekoga na forumu i da stvori neki renome da bi me ljudi cenili... pa ti neznas kao prvo sta je diskusija. Diskusija je iznosenje i prenosenje iskustava, saznanja i cinjenica, ali isto tako i postavljanje pitanja o onome sto je nekom nepoznanica u nadi da ce se kroz takvu razmenu informacija isprofilisati neko realno saznanje i zakljucak o necemu. Ti samo osporavas i glumis nevernog Tomu, a ne kazes na osnovu kog i kakvog iskustva!!?? Pa kazi npr. : "U redu bungynik, tvoje iskustvo je takvo i takvo, ali mislim da su ti ljudi imali srecu jer sam naisao na takve i takve situacije gde se desilo to i to i eksplodiralo je ili se zapalilo ili pregorelo to i to a posao napajanja tog i tog je bio da se to ne desi, pa samim tim mislim da bi rebao da korigujes svoje misljenje". E ja bih se vec dobrano zamislio da si napisao ovako nesto i pokusao bih da dobijem sto vise informacija od tebe, da bih na pravi nacin korigovao svoj satav i misljenje po nekom odredjenom pitanju. Ja sam naucio da u zivotu kad naidjes na nekoga ko zna nesto ili zna vise, ne pokazujes i dokazujes svoje znanje nego da pokusam da upijem i dobijem njegovo. Pametan covek zna da nesto nezna i pokusava da uci od onih koji vise znaju. Sujeta je tu najveci neprijatelj, jer ti nedaje da ucis od nekoga, vec da mu pokazes da ti znas vise od njega, da si pametniji i da njegovo znanje ne valja!!!
 
Evo da vidis kako se rangira LC Power u jednoj od najvecih Svajcarskih prodavnica!!!! Verovatno su ludi sto ga prodaju po toj ceni ??!!
bas se pitam koliko prodaju mesecno tih napajanja po toj ceni :D i jos ni ne znaju da je napajanje od 700W (mada veca je verovatnoca da ima tih 600)
sigurno nisi imao 15 tih napajanja sad posle ovih oluja u servisu.

odes lepo na xtremesystems forum pa vidi koliko ljudi ima u masini lcp napajanje ;)
 
Ne sporim to, da su računari ostali ispravni iza LC napajanja. Video sam dosta spaljenih napajanja strujim udarom iza kojih je računar ostao neoštećen. Naravno, nema govora o tome da je neka zaštita odradila svoj posao, napajanja su bila prosto ugljenisana. Ti naglašavaš kako su LC napajanja sa svojom zaštitom odradila dobar posao, što je po meni smešno. Kad grom opali, samo ti je Bog u pomoći ako uređaj nisi isključio iz utičnice.

Kao što je rekao illidan, niko ovde ne tvrdi da su LC napajanja u klasi JNC, Frontier, Codegen i sl, ali ne mogu se ni na silu gurnutu uz Enermax, Seasonic, Tagan...

Prijatelju, pa nije grom pogodio napajanje, nego je elektricno praznjenje uticalo na naponsku mrezu i javio se strujni udar. Pa da je grom pogodio banderu ili dalekovod, ne bi se nesto ugljenisalo nego bi eksplodiralo i poplalilo bi se sve po kuci. Nije zastita ni dizajnirana da glumi gromobran. A pitanje da li bi i ljudi koji se zateknu ostali citavi. Sta ti pricas nije mi jasno. Napajanja imaju overvoltage protection koji ima za cilj da iskljuci i blokira izlaze napajanja u slucaju strujnog udara, a brizljivo projektovana napajanja se preciznim proracunom upotrebljenih elemenata i komponenti i projektuju da "crknu" na taj nacin i dovoljnom brzinom da ne dozvole proboj na izlaznim granama. Voltni luk munje se prostire stotinama metara i niko nije projektovao napajanje (osim za vojne i neke specijalne potrebe) da izdrzi direktan ili posredno direktan udar groma! Kad se to desi dobro je ako spases glavu a ne racunar!!!
 
Poslednja izmena:
bas se pitam koliko prodaju mesecno tih napajanja po toj ceni :D i jos ni ne znaju da je napajanje od 700W (mada veca je verovatnoca da ima tih 600)
sigurno nisi imao 15 tih napajanja sad posle ovih oluja u servisu.

odes lepo na xtremesystems forum pa vidi koliko ljudi ima u masini lcp napajanje ;)

Pa ne verujem da im ide lose kad ga drze na lageru. A i njima kao i svima se potkrade po neka greska! Ali bar nije kao kod nas na stetu musterije! LC Power napajanja prodaju svi veci kompjuter shopovi u svetu. Na kraju krajeva to je CWT isto onakvo kakvo koristi TT, Corsair i dr. Tesko da bi prodavali nesto sto im ne ide!

A drugo nisam ja advokat LC Power kompanije....:p. Ja sam imao preko 200 intervencija kao posledica onih oluja... i posao je super isao :D. Iskreno, zao mi je sto i onih sedam nije otislo pa da i njih menjam! Ova jeftina su uglavnom (ne bas sva) pocrkala, povlaceci za sobom i hardove, ploce, grafiku itd... Mom komsiji je crklo napajanje i ploca preko trust 800VA UPS-a. Po njegovim recima UPS je reagovao i zapistao ali ocigledno ne dovoljno brzo. Njegova sestra u istoj kuci ima Trust od 600VA koji je odreagovao i racunar nije ni osetio udar! E ajde sad kako to???

Prodao preko 70 LC Power napajanja (i to ih ne forsiram), pa zasto mislis da je cudno da 15 klijenata pozove da prijavi problem?
 
Poslednja izmena:
E ja bih se vec dobrano zamislio da si napisao ovako nesto i pokusao bih da dobijem sto vise informacija od tebe, da bih na pravi nacin korigovao svoj satav i misljenje po nekom odredjenom pitanju.

Upravo sam želeo da korigujem svoj stav o LC napajanjima i zato sam tražio dodatne informacije od tebe, ali si se ubrzo ogradio rekavši da se ne razumeš u napajanja i da ih ne servisiraš. :) Za posmatranje napajanja kao blackbox-a, nije potreno neko naručito znanje. A što se iskutsva tiče... to mi sve lični na one priče "imam dedu, pije, puši, jedne masno, i eno ga, ima 100 godina i zdrav je ko dren", ali ljudi prenebregavaju činjenicu da je taj deda 1 na koliko njih koji su završili da ne kažem kako sa takvim načinom života.

Što se tiče udara groma, pa naravno da nisam mislio na direktan udar groma u napajanje ili u prvu banderu. Overvoltage protection može da reaguje do neke, razumne mere, npr. kao što si naveo doveđenja još jedne faze umesto nule. Kao posledica električnog pražnjenja obično kroz mrežu do potrošača stigne previsok napon da bi bilo koja zaštita sa njim umela da rukuje.
 
Poslednja izmena:
zato sto trust nije ups nego igracka i sa njim ides na kockanje kao i sa jeftinim napajanjima. pravi upsevi nisu jeftini i ne treba da budu jeftini
 
zato sto trust nije ups nego igracka i sa njim ides na kockanje kao i sa jeftinim napajanjima. pravi upsevi nisu jeftini i ne treba da budu jeftini

Ne da ne treba da budu jeftini, nego ne mogu budu jeftini. Svi koji se iole razumeju u elektorniku znaju da jefitno i dobro ne ide jedno sa drugim.

Ranije u jednom periodu sam koristio Mustek UPS jer tada nisam imao mogućnosti da kupim bolji. Ipak, nisam išao po forumima i pisao kako je Mustek dobar, nego sam štekao pare za APC. :)
 
Poslednja izmena:
Na kraju krajeva to je CWT isto onakvo kakvo koristi TT, Corsair i dr. Tesko da bi prodavali nesto sto im ne ide!
Stariji modeli Corsair VX550,TX750,TX850 jesu ista CWT PSH platforma kao i pojedini TT, Chieftec i LC modeli ali nije identicno. Blago je nabudzeno, pa je za nijansu bolje od TT, Chiefteca i LCja, ali ima bolje od njega, recimo Hiper 880W, CWT PSH ali specijalno uradjen za Hiper, sa ljubicastim PCBom.To je ujedno najbolji CWT PSH.
Novi Corsair HX750/HX850 su nova CWT platforma DSG, koja je bolja od PSHa.:) Mislim da TT, LC i Chieftec jos uvek nemaju ekvivalente u ponudi.:)

Inace, jedno upozorenje, rasprava u ovoj temi ide u pogresnom pravcu, tako da o'ladite.:)
 
Nisam rekao da se ne razumem.. ja sam elektronicar a switcheri i nisu bas nuklearna fizika. Ali sam rekao da nema svrhe gubiti vreme na popravke, jer kao sto sam ti naveo primer, ne mozes da nadjes delove. jedino sto obicno radim ako je u pitanju neko skuplje napajanje je da, u koliko je problem sa kondezatorima, iste zamenim novima. Sve ostalo se ne isplati. A sto se tice iskustva, nisam cuo neko tvoje. A evo sta je InsideHW napisao kao zakljucak o LC Power napajanjima u svom clanku o mtri napajanja iz metatron serije:

All of the tested PSUs have made a very positive impression, in terms of quality, silence and voltage stability alike. We were taken by surprise with the quantity of connectors of the “legionnaire” as well as the perfect voltages provided by the 850 W model. All in all, you cannot go wrong with LC Power this time, as long as they fulfill your needs.

WE HAVE ENJOYED
Accurate and stable voltages
3 PCI Express sockets
Modular
Wiring Grid
Product packaging
140mm silent fan
Price

CAN IMPROVE
Nothing to stress

Upon speaking of the LC POWER HYPERION LC8700 V2.2 of 700W we are putting us of full in the sources of being able of great power, indispensable for powerful teams with a high consumption above all by the utilization of one or two powerful graphics; and as already usual this Chinese manufacturer has us that road has been opened the world of the based on sources of being able to manufacture products of great Quality to a somewhat lower price that the competence. With the Hyperion LC-Power has taken a step more in its level of quality. This source has convinced us, in spite of having a classical design, has good presence; has pleased us to see in operation their fan of 140mm, is very silent, and it's a point to which we give as much importance as to the voltages, which keeping in mind that we have tested them in a team of the latest generation with an excessive consumption, they have been maintained sensationally stable, for which we can not stop recommending it, since aside from all this, LC-Power does not spare in connectors. A detail more, is its price, and the fact is that nearly more than 100 euro we will be able to obtain a source to be able of 700 watts of an excellent quality, good choice for those wanting to spend more of their budget on other components as they This LC-Power Hyperion will provide a comprehensive source.

Written by Traficante De Hardware Group (http://traficantesdehardware.com)

Ovo je prevod sa Spanskog!
 
800VA UPS PW-4080T
Key features

* Reliable 800 VA UPS mains power protector for office and home usage
* Avoid damaging hardware, extra work and save your important data when wall power is down
* 20.000 Euro warranty on connected equipment (Warranty conditions included)
* 2 battery protected outputs, up to 35 minutes of back up time (depending on load)
* In total 3 surge protected outputs for PC, monitor and other important peripherals
* Extra reliability for connected devices thanks to RFI filter, surge protection, AVR function and modem/fax/phone protection
* Clear optical and acoustic indicators for power source and low battery

Nisam primetio da to daje Mustek ili Inform ili neki drugi proizvodjac jeftinih UPS-eva!

Ja koristim APC Smart UPS 600 i 1000! A zastita kao izvedba nije nesto posebno skupa, tako da nije nesto specijalno bolje izvedena na APC-u nego na nekim jeftinijim UPS-evima, jer ga ne poskupljuje drasticno. Jedino on-line ups moze da ti garantuje potpunu zastitu. APC nije jedini proizvodjac vrhunskih upseva.
 
tih 20k€ ne vazi za Srbiju :)

ja sam jednom napisao, samo sad ne mogu da se setim na kom forumu... pre bih dao 200€ za napajanje nego 200€ za graficku kartu
 
Poslednja izmena:
Ok, bungynik (i ostali), dosta, stop. :smash: Za LC Hyperion se zna sta je, tako da to ne moze da bude lose, niti to neko tvrdi.
Drugo, ovo nije tema o UPSevima.
Trece, dosta ste zagadili temu prepucavanjima oko LCja (i UPSeva). Ovo je vrlo korisna tema koja se nece zakljucavati, ali ako ovako nastavite moracu da brisem postove i kaznjavam a to ne volim da radim.:)
 
Poslednja izmena:
This policy is only valid in member states of the European Union, Norway, Switzerland, Poland, Iceland and Liechtenstein.

Pa u redu ali to jeste neka garancija kvaliteta. Nisu oni tamo po Evropi bas budale!

Pa ja bih rado izbrisao ove nase postove jer stvarno i nemaju neku svrhu. Samo sam u momentu bio isprovociran raskalasnim komentarima na nesto sto sam preneo u najboljoj nameri! Sto se mene tice ja ti cak sugeriram da obrises, ako ne sve, a ono bar moje postove nevezane za napajanje, jer sad kad citam, nije mi ni jasno kako sam se uvukao u ovako besciljnu raspravu! Stvarno smo zauzeli puno prostora bezveznim spisanijima, pa sto se mene tice a i zbog drugih posetitelja foruma obrisi ili bar rediguj moje postove i ostavi samo konkretne i smislene stvari!
Ja se stvarno izvinjavam jer vidim kakvu smo gungulu izazvali ovde. Nemam obicaj da se uvlacim i odgovaram na ovakve nesmislene rasprave, ali sam i ja ponekad detinjast pa se osetim pogodjenim!
IZVINJAVAM SE PONOVO I OVDE PRESTAJU MOJE DISKUSIJE OVOG TIPA!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad grom opali, samo ti je Bog u pomoći ako uređaj nisi isključio iz utičnice.


Izvinjavam se moderatorima sto se ne drzim striktno teme, ali cisto da oni koji citaju budu informisani,
Bog ne postoji, pa samim tim i ne moze da zastiti uredjaj u gore navedenom slucaju,
ali zato postoji vise APC SurgeArrest modela koji to mogu da odrade :trust:
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ova tema polako prerasta u reklamu i lobiranje za LC napajanja :d

btw.sa prvog linka test je super, samo me interesuje kako su opteretili to napajanje?
Asus M2N4 SLI
Sempron64 2620MHz v 1.360
2x1GB OCZ PC2-8500 SLI 1050MHz 2.1v
Sapphire Radeon X1650Pro
Hitachi HDD 80GB
Various peripherals such as additional load
 
Nazad
Vrh Dno