Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
off / Preso na laptop ali pravim masinu koja ce da stoji kuci(u mom selu)

Gledajuci po netu video sam da taj Qfan i nije bash nesto...

Ako neko ima predlog za nesto do 6500-7000din a da se moze naci u NS i da valja prihvatam savet...

BTW Onaj PC Power&Cooling silencer 470W (Dell series) koji je fazon sa njime...on kosta 5300din i legao bi mi samo tako...Ali neki mi govore da je ovo samo za dell racunare??????
 
Ako neko ima predlog za nesto do 6500-7000din a da se moze naci u NS i da valja prihvatam savet...
Ajde kad si već došao do 7000din, gledaj da uloviš CFT-600, trebao bi da se uklopi u cenu, možda malo, ali jako malo da preskoči i rešio si problem..
Pitaj Peru da nee možda da ti proda onaj CM M700 :d
 
Uhhh to bi bilo odlicno :) :) :)

Jedna lepa vest....U Pakomu je verzija GP2 2.3 (6600) napajanja i onako na prvi pogled izlgeda jako jako kvalitetno odradjeno!!!

S obzirom da je Chief 450W isto toliko para definitivno je LC bolja kupovina ako gledamo napajanja do 5K dinara...

Problem sa mojim skrtarenjem na napajanju je to sto sam se zaljubio u NZXT Guardian kuciste :) pa ko ce se uklopiti :)
 
Zdravo svima, planiram da kupim novi komp pa me zanima da li je napajanje LC POWER Supersilent 550W LC6550 v2.0B ~ 3887,46 din dovoljno za sledeće komponente:
Gigabyte GA P31-ES3G,
Intel Dual Core 5200,
PowerColer Radeon 4770 512MB GDDR5,
WD Caviar Blue 320GB,
Kingston 3GB DDR2 800MHz CL6,
Samsung 2243NW,
i neko Zito kućište 450W.
Valjda nije problem da dotično napajanje stavim u Zito kućište?
P.S. Šta mislite o NZXT 500W AXP Simple Power napajanju ~ 3649 din.?
 
Uzmi i LC kuciste

Zdravo svima, planiram da kupim novi komp pa me zanima da li je napajanje LC POWER Supersilent 550W LC6550 v2.0B ~ 3887,46 din dovoljno za sledeće komponente:
Gigabyte GA P31-ES3G,
Intel Dual Core 5200,
PowerColer Radeon 4770 512MB GDDR5,
WD Caviar Blue 320GB,
Kingston 3GB DDR2 800MHz CL6,
Samsung 2243NW,
i neko Zito kućište 450W.
Valjda nije problem da dotično napajanje stavim u Zito kućište?
P.S. Šta mislite o NZXT 500W AXP Simple Power napajanju ~ 3649 din.?

Konkretno model 914B ili 914B LE oba su sa napajanjem LC5550 V2.2 od 550w i dosta su korektna kucista
 
Znam da je Zito krš ali nemam novca za kvalitetno kućište. LC Power napajanje nemaju u firmi u kojoj planiram da kupim komp pa mi to pravi mali problem, pa sam zbog toga pitao za NZXT. Da li je dovoljno 500W za nabrojane komponente?
@Laca12
Nisam video tvoj post. Mozda bi najbolje bilo da uzmem to LC Power 914B(59 evra), taman ce toliko da me kostaju Zito i napajanje. Valjda neće da mi prave problem.
 
Poslednja izmena:
Hajde ja da pitam za preporuku...

Planiram ovih dana da zamenim enermax eg485ax napajanje za neko novijeg datuma. Iako radi ko singerica, mislim da mu je posle (sigurno) 7 godina došlo vreme za penziju! :(
Izbor sam suzio na...

Corsair vx450
PC Power&Cooling Silencer 500W
Antec TruePower Trio 430
OCZ StealthXStream 500W
LC POWER Supersilent LC6600GP
Ova poslednja dva modela baš i ne šnjofam previše.


Eventualno bih odvojio još malo novaca za Corsair vx550 ili Chieftec CFT-600-14CS napajanje, ali je to pod velikim znakom pitanja obzirom da igre ne konzumiram niti posedujem besne vga kartice, niti oc cpu.
Dakle, moje pitanje bi bilo šta uzeti od ovih napajanja?
 
Chieftec CFT pa Corsair VX550 pa Corsair VX450 pa PC P&C Silencer 500W pa OCZ pa Antec pa LC.
Mislim da ce se i ljubitelji LC-a sloziti da je ipak u ovoj listi najlosije ;)
 
Hajde ja da pitam za preporuku...

Planiram ovih dana da zamenim enermax eg485ax napajanje za neko novijeg datuma. Iako radi ko singerica, mislim da mu je posle (sigurno) 7 godina došlo vreme za penziju! :(
Izbor sam suzio na...

Corsair vx450
PC Power&Cooling Silencer 500W
Antec TruePower Trio 430
OCZ StealthXStream 500W
LC POWER Supersilent LC6600GP
Ova poslednja dva modela baš i ne šnjofam previše.


Eventualno bih odvojio još malo novaca za Corsair vx550 ili Chieftec CFT-600-14CS napajanje, ali je to pod velikim znakom pitanja obzirom da igre ne konzumiram niti posedujem besne vga kartice, niti oc cpu.


Ja bih u tom slucaju uzeo Antec ili Corsair - zavisi od cene i garancije :type:
 
Hajde ja da pitam za preporuku...

Planiram ovih dana da zamenim enermax eg485ax napajanje za neko novijeg datuma. Iako radi ko singerica, mislim da mu je posle (sigurno) 7 godina došlo vreme za penziju! :(
Izbor sam suzio na...

Corsair vx450
PC Power&Cooling Silencer 500W
Antec TruePower Trio 430
OCZ StealthXStream 500W
LC POWER Supersilent LC6600GP
Ova poslednja dva modela baš i ne šnjofam previše.


Eventualno bih odvojio još malo novaca za Corsair vx550 ili Chieftec CFT-600-14CS napajanje, ali je to pod velikim znakom pitanja obzirom da igre ne konzumiram niti posedujem besne vga kartice, niti oc cpu.
Dakle, moje pitanje bi bilo šta uzeti od ovih napajanja?
Ako nemas "besan" racunar, a kazes da ga nemas, onda je najbolji izbor Corsair VX450, naravno ukoliko je povoljne cene.:)
 
E ljudi ja sam uzeo LC6600GP2 V.2.3 i doziveo sam jedno veliko razocarenje...E ovako na sajtu, na kutiji ama bash na svemu pise da poseduje 8pin EPS ali od njega ni traga ni glasa na napajanju, samo standardan 4pin za procu...

Da li je ovo moj primerak felerican ili je tako sa svim primercima ali je ovo za mene jako veliki propust...Sve ostalo je tu od kablica..

Sva sreca pa mi taj 8pin EPS ne treba ali :(
 
fala za info...sada sam definitivno odluchen za chieftec cft.
Zhao mi shto si ti platio shkolu :( Ima 2x 6pin za grafichku ?
 
Aha to ima... tj Jedna kabel 6 pin pa se racva na josh jedan 6pin+2pina

A ovo za EPS kao na sajtu kaze neki adaper koji nakacish na 4pin???? A ja kazem gde je taj adapter...

Elem samo nek ono radi kako treba zaboravicu ja na EPS (mislim takve ploce necu kupovati a bogami ni procesore)
 
ja vecj kupio plochu.....i radi sa 4pin...ali ono...ako vecj pazarim napajanje ......onda da kupim chovechno....
 
Ja javljam utiske o napajanju cim ga prikljucim tj kad mi danas stigne ploca i memorija pa da upalimo zver...
 
Dolazi

E ljudi ja sam uzeo LC6600GP2 V.2.3 i doziveo sam jedno veliko razocarenje...E ovako na sajtu, na kutiji ama bash na svemu pise da poseduje 8pin EPS ali od njega ni traga ni glasa na napajanju, samo standardan 4pin za procu...

Da li je ovo moj primerak felerican ili je tako sa svim primercima ali je ovo za mene jako veliki propust...Sve ostalo je tu od kablica..

Sva sreca pa mi taj 8pin EPS ne treba ali :(

A verovatno je neko tvoj pokupio.. Trazi od onih kod kojih si kupio da ti daju. Znaci 100% uz napajanje dolazi kablic. Jel sa 1 godinom ili 2 godine garancije?
 
Zavisi

Hajde ja da pitam za preporuku...

Planiram ovih dana da zamenim enermax eg485ax napajanje za neko novijeg datuma. Iako radi ko singerica, mislim da mu je posle (sigurno) 7 godina došlo vreme za penziju! :(
Izbor sam suzio na...

Corsair vx450
PC Power&Cooling Silencer 500W
Antec TruePower Trio 430
OCZ StealthXStream 500W
LC POWER Supersilent LC6600GP
Ova poslednja dva modela baš i ne šnjofam previše.


Eventualno bih odvojio još malo novaca za Corsair vx550 ili Chieftec CFT-600-14CS napajanje, ali je to pod velikim znakom pitanja obzirom da igre ne konzumiram niti posedujem besne vga kartice, niti oc cpu.
Dakle, moje pitanje bi bilo šta uzeti od ovih napajanja?

Dijapazon cena ovih napajanja je poprilican.. Ako vec razmisljas o LC, a spreman si da das cenu CFT-a, onda ga uporedi sa LC8650 iz metatron serije. Za te pare to je bolja kupovina. Sto se tice LC6600GP2 odlicno napajanje koje je "samo" 3000din jeftinije od CFT-a. :D
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ne znam šta LC uopšte traži na tom spisku. Thermaltake i Cooler Master još i nekako da se provuku...

Moj glas ide za
1. Antec TruePower Trio 430
2. Corsair vx450

Od ova dva skuplja, pre bih išao na Chieftec CFT-600-14CS, mada ni Cors nije loš izbor.
 
Dijapazon cena ovih napajanja je poprilican.. Ako vec razmisljas o LC, a spreman si da das cenu CFT-a, onda ga uporedi sa LC8650 iz metatron serije. Za te pare to je bolja kupovina. Sto se tice LC6600GP2 odlicno napajanje koje je "samo" 3000din jeftinije od CFT-a. :D

Kao što je napisano u postu, CFT i vx550 su napajanja za koja sam rekao da bih možda odvojio novce, ukoliko bih se odlučio na kupovinu, obzirom da su u BGu 7500din, ali da je izbor prevashodno na gore pomenutoj grupi! Dakle, nisam upoređivao LC6600 sa CFT-600-CS ;) , već recimo sa vx450, PC Power&Cooling Silencer 500W, Antec TruePower Trio 430 i sa OCZ-om! U svakom slučaju, rekao sam da ni OCZ ni LC ne preferiram baš nešto i u suštini sam ih odmah i otpisao kao potencijalna napajanja.

marko_n je napisao(la):
Iskreno, ne znam šta LC uopšte traži na tom spisku. Thermaltake i Cooler Master još i nekako da se provuku...
Thermaltake i CM nisam ni spomenuo. Odakle ti sad to? :D

Inače, uzeo sam upravo Chieftec CFT-600-CS, našao sam ga po povoljnoj ceni, barem u odnosu na NS i većinu BG radnji, tako da mi je delovao kao best buy. Mogu samo reći da se nisam pokajao, napajanje je zaista kvalitetne izrade.

pozdrav
 
Ja nisam čuo da LC koristi CWT dizajn, a TT i chieftec ga koriste masovno.
 
Nazad
Vrh Dno