Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
djsp je napisao(la):
Joj sad sam u trilemi ....Treba mi hitno odgovor posto kupujem uskoro .....Znaci kvalitet :)

kvalitet je isti za oba modela mislim da je tagan koji evro jeftiniji pa ti vidi ja imam tagan-a od 480w i prezadovoljan sam a cujem da je i seasonic odlicno napajanje samo ako neces neku sli mambo dzambo kombinaciju mozes slobodno uzeti slabije i poprilicno jeftinije napajanje od 480w recimo mada i ono bi trebalo cak i sli/crossfire da fura opusteno na mom tagan-u od 480w pise da je sli/crossfire ready i ima dva zasebna izlaza za pci-e kartice
 
nemaju najbolji model, imas 2force i imas easycon seriju(ima jos neka serija ne znam sve napamet), razlcite su po tome sto easycon ima "plug n play" kablove, tj ukljucujes u PSU onoliko kablova koliko ti treba, dok je 2force standardna varijanta. Dosta njih ce ti reci da to sa ukljucivanjem kablova nije najsretnije resenje zbog dodatnih veza koje opterecuju sistem, ali ja mislim da je to toliko mizerno da se ne bi uopste dvoumio izmedju 2force i easycon serije. Imas na pretodnoj strani sliku jednog tagana iznutra, mislim da je model kao moj u pitanju tj. 380W, ne verujem da su spustili kvalitet na novim modelima.

Takodje mislim da svi modeli poseduju US tehnologiju.
 
djsp je napisao(la):
Joj sad sam u trilemi ....Treba mi hitno odgovor posto kupujem uskoro .....Znaci kvalitet :)

To ti je kao kad se u meku dvoumis dal veliki sejk od vanile ili od jagode ili od cokolade :d. sta god da uzmes neces se pokajati tj. pogresiti vidi sta tebi odgovara najvise kakvi koliki kablovi, koje je tebi najlepse i to uzmi.
 
Istina

gx-x je napisao(la):
@djsp

a garancija ?

PS. Reci cu ti jednu stvar, Ultra Silent bukvalno radi to sto pise da radi. Tgana se NE CUJE uopste, nikada, nimalo.

garancija je 3 godine
imam easycon 530
ostatak je :
asus p5wd2 premium
pentium d 930@3600
2x533 ddr2 kingmax
2x7k80 hitachi
nw gainvard vivo 6600gt

nikakvih problema dosada a da se grije grije se.
 
svaka preporuka za seasonic, kod mene je model od 430W, maximalan pad napona na +12V pri opterecenju (S&M) je bio nekih 0.05V, a sto je veoma lepo, ventilator od 120mm se okrece na nekih 700rpm tako da se uopste ne cuje.
 
djsp je napisao(la):
A sta mislite o ENERMAX Liberty 500W ?Koliko je kvalitetno ?

pa kvalitetno je i to prilicno ener je to ;) mada ko sto kaze misko u tvom trenutnom izboru nema greske sta god uzeo ja samo mogu da potvrdim sta je gx-x rekao posto isto imam tagana znaci ne cuje se uopste a sto se tice modularnih kablova pa recimo ja sam ostao bez teksta kad sam video kako je to odradjeno tj. kakvog kvaliteta su kablovi mislim pozlaceni konektori kablovi oblozeni bakarnom mrezicom pa preko toga plastika kao najgori geek :type: sam jedno 10 minuta buljio u kablove i napajanje pre nego sto sam krenuo da ga stavljam u masinu
 
djsp je napisao(la):
A sta mislite o ENERMAX Liberty 500W ?Koliko je kvalitetno ?

Liberty serija je trenutno najbolje modularno napajanje na svetu po vise testova na netu, nema testa u kome nije sjajno, a i vizuleno je prelepo. Mozda za nijansu bolje resenje od tagana i seasonica, ja bih licno tog Ener-a najpre uzeo.
 
enermax bi trebalo da bude najjeftiniji od ta tri, a ipak se pokazao jako dobro, seasonic valjda ima najveci stepen iskoriscenja. Sve u svemu tesko da ces biti nezadovoljan sta god da uzmes
 
djsp je napisao(la):
Odlicno izgleda.....Hvala....Izgleda da cu enermax liberty 500w ...Mislim da je ok

ja jos nisam upoznao nekog na netu da je kupio Enermaxa i da nije bio prezadovoljan, ajd nek je sa srecom i da postujes kako radi ;).
 
...uh, prvi thread ove duzine da sam procitao bas sve postove. svaka cast. Drago mi je da su se audiofreak i misko pomirili na kraju... kao spanska serija :) Ljudi ljudi, kako cu ja sutra na posao...

Cini mi se da sada sve znam o napajanjima osim gde da ih nabavim.
Nego, sklapam drugi komp i trudim se da bude sto tisi. graficka i mb su bez ventilatora, a na kucistu imam dve necujne 90ke. Naumio sam da kupim LC6550 i neki fanless CPU hladnjak (ili nesto mnogo tiho sa ventilatorom). Slazem se da su Tagan, Enermax i Seasonic odlicni, ali ono sto sam uspeo da nadjem je jednostavno preskupo (PC berza, 100+ EUR). E sad, jel da se brinem ako kupim LC ili ne, cini mi se da su misljenja podeljena?

Inace u prvoj masini imam enermax 365 activePFC (VAX, recimo). Poceo je malo glasnije da se cuje, ali godinama mi je sve bilo tiho&stabilno. Stvarno je odlicno, ali mislim da ne bi trebao da dajem 120 evrica za napajanje. Pre je bilo enermaxova za 60+, a sada jbga...
 
djsp je napisao(la):
Najvise me brine sto sam citao neke forume recimo DFI-STREET i dosta ljudi izgleda ima problem sa seasonicom.....Konkretno sa dfi ultra-d plocom...
Ma evo ti napajanja i uzivaj,kad ga otvoris isto je kao coolermaster i gren,a spolja je u mm detaljalj isto opet pomenutom,jedina razlika je u tome sto cm ima crvenu lampicu,ispod prekidaca,kad mi stigne cm,okacicu i to da se vidi,uzmi ovo i vozi!
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=102414
 
Deluje ok, ali bolje da uzme enermax, sto je sigurno sigurno je.

i sta sad spacemaster ? :) ladno ispadne da dokaze koje si trazio od mene, nasao si ih sam LOL (vezano za CM CH pricu). Da li ti sada ima logike ono sto sam pisao ?

ne treba mu 24-pinski konektor uopste, to je vise izviljavanje i teranje na kupovinu novog PSU nego sto je potreba. ta 4 pina su

1. 12V
2. 5V
3. GND
4 - prazan

namena ovih 12 i 5V je preventivna (navodno) zbog moguce vece potrosnje ploce pa da se ne opterecuju one vec postojece 12V zice u konektoru, vec sad kao ima jos jedna "za svaki" slucaj. Ako ploci nisu dosta 2 od 12V gde kroz svaku moze da prodje ~12A, onda ne znam sta je dosta, sobzirom da nasa napjanja nemaju tolki kapacitet kolko te zice mogu da istrpe.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta mislite o sledeca dva napajanja:

PSU 420W TAGAN TG420-U02 i-Xeye 8000.00din

PSU 430W TAGAN TG430-U15 EasyCon 8400.00din

P.S. gx-x ne mora da odgovori, posto me je on i naterao da razmislim o ovim napajanjima :)
 
eternity je napisao(la):
Sta mislite o sledeca dva napajanja:

PSU 420W TAGAN TG420-U02 i-Xeye 8000.00din

PSU 430W TAGAN TG430-U15 EasyCon 8400.00din

P.S. gx-x ne mora da odgovori, posto me je on i naterao da razmislim o ovim napajanjima :)


easycon 430w svakako za 400 dindzi vise videces sta ces dobiti:D
 
Konkretno sta?! ;)

Ono sto mene zanima je to da li moze za slicne pare da se nadje neko bolje napajanje?
 
Poslednja izmena:
eternity je napisao(la):
Konkretno sta?! ;)

Ono sto mene zanima je to da li moze za slicne pare da se nadje neko bolje napajanje?

pa zavisi od ukusa ja ne volim svetlece stvari uopste a videh da x-eye seriji svetle cooler-i pa ga otpisah evo slike kablova na easycon seriji meni je to bilo dovoljno da vidim i da ga kupim
p.s. slika je krs sa mobile al se valjda dovoljno vidi
 

Prilozi

  • P06-07-06_15.50.jpg
    P06-07-06_15.50.jpg
    125.1 KB · Pregleda: 262
Nazad
Vrh Dno