Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Ma sve ok, ali kad vidim ono "to avoid" ne bih dao dinar. A kad već imam vaučer što ne bih uzeo nešto respektabilno.
 
Prodao sam napajanje od 650W koje sam imao, jer sam radio upgrade CPU-a, a treba da uzmem i novi GPU (najvrv 4070 Ti Super, eventualno 4080(S)), pa bih da uzmem i jače napajanje. Mislio sam od 850W (npr. Be Quiet! Pure Power 12 M), a onda sam video i FSP Hydro GT Pro od 1000W, koje je ~15€ skuplje od pomenutog Be Quiet napajanja. Šta mislite o ovom FSP modelu? Vidim na Cultists listi je G Pro model u Tier A (single-rail) klasi, a GT Pro je valjda noviji model.
 
Planiram da poručim EVGA Supernova P6 850W, trenutno je oko 120 evra kod Mađara. Seasonic platforma, kultisti kažu "The best Seasonic-made PSU on the market, ironically not sold by Seasonic themselves. Better built than Focus GX, comparable to competition like Corsair RM/RMx." Ima li neko iskustva ili neko mišljenje? Znam da izlaze iz hardvera, ali PSU rade i dalje, i obavezali su se da će ispoštovati sve garancije do kraja.
 
Realno, čak i da je tako, okej. EDIT: Da je uzeto ovdje ajde nekako, ali da se nešto desi preko Mađara... vjerovatno ne. Vidjeću još šta da radim.
 
Jel moze neko da odgovori na ovo pitanje? Unapred hvala.
Prodao sam napajanje od 650W koje sam imao, jer sam radio upgrade CPU-a, a treba da uzmem i novi GPU (najvrv 4070 Ti Super, eventualno 4080(S)), pa bih da uzmem i jače napajanje. Mislio sam od 850W (npr. Be Quiet! Pure Power 12 M), a onda sam video i FSP Hydro GT Pro od 1000W, koje je ~15€ skuplje od pomenutog Be Quiet napajanja. Šta mislite o ovom FSP modelu? Vidim na Cultists listi je G Pro model u Tier A (single-rail) klasi, a GT Pro je valjda noviji model.
Kod ovog FSP-a mi se svidja što ima i semi-passive mod rada.
 
Poslednja izmena:
Oba su ATX 3.0 napajanja koja se pretpostavlja da su top tier ali fali još testova. Možda je za tebe relevantno ono ispod:
[13] Be aware that strictly multi-rail units (without a possibility to switch to single-rail mode) can trip with very high power draw GPUs (>400W) and/or CPUs (unlocked Intel i7/i9) due to lower OCP tripping point. Read the manual and balance out the load if that happens.
 
Naručio sam FSP Hydro GT Pro 1000W.
 
Nazad
Vrh Dno