»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 278 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 4163

Tema: Koje je dobro napajanje?

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893
        Citat Citiram korisnika: Ribo
        @Audiofreak. Lepo je imati sve sto je potrebno za PSU u jednom threadu. Lepo si to odradio.
        Kod mene pise sve lepo. Moj je TTGi/Superflower sa UL E242429.
        Hvala, i mislio sam da ce biti korisno.

@gx-x:
        Mislis na zastitu od kratkog spoja? Pa to ima skoro svako napajanje danas.

Ima jedna druga stvar koja je opasna, a mom ortaku se desilo. Naime spajao je disk na zivo i desilo se da napravi kratak spoj. Napajanje se naravno iskljucilo jer kao sto rekoh svako ima zastitu od kratkog spoja. Medjutim, umesto da na njegov pokusaj ukljucivanja odmah nakon toga ne odreaguje vec da ostane blokirano i tako ga natera da ga iskljuci iz struje na 30-tak sekundi ono se ukljucilo i tom prilikom je crkao drugi disk koji je bio u masini, dok je onaj koji je kacen na zivo i dan danas ispravan.

Pouka price nije "nemojte kaciti na zivo" vec "kada se desi kratak spoj, iskljucite napajanje iz mreze bar na 30 sec (pozeljno par minuta)" da vam posle ne bi bilo zao. Naravno, bolja napajanja odbijaju da se ukljuce nakon kratkog spoja bez ovakve vrste "reseta".

VIP member Avatar korisnika Ivan®
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        4.510
        Stvarno je tuzno sto ovde imamo ovako mali izbor. Prica se uvek svede (kao i kod ostale "egzotike") na to da nema potraznje...a ja bas mislim da ima mnogo ljudi u Beogradu koji pate sto nema svih tih "stvarcica". Samo kad bi neko krenuo...

Btw, nice job, audio.

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        ja sam ovog tagana snimio skoro dva meseca pre nego sto sam ga kupio. Znaci skoro dva meseca je cucao u radnji i niko ga nije kupio...Sad zamisli da su uvezli 100 komada...

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893
        Pa 100 kom ne mora ali 10 bi vec imalo smisla. Uostalom otkud znas da je isti komad?

Banned Avatar korisnika DARK SIDE
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.707
      6. Moja mašina
        • CPU: i7-4790K
        • MoBo: ASUS Z97-A
        • RAM: 16 GB Kingston hyperX predator 2400mhz
        • VGA: ATI 6990
        • MON: SAMSUNG P2470HD-TV-DVI-HD,LG 35''
        • HDD: 6 TERABYTE SEAGATE
        • OPT: liteon-dvd,samsung write master
        • Case: SILVERSTONE RAVEN and THERMALTAKE ARMOR CASE-CORSAIR HX1000W I seasonic 750w
        • SND: AUZENTECH PRELUDE 7.1,microlab h500,5.1 300w+JAMO.
        • LAP: ASUS N53SV FULL HD, 2670QM, 16 Gb/ Hp Elite book.
        • TV: LG 40''-4K,Samsung P2470HD
        • INET: DSL
        • Ostalo: ups-1 KW,g15-tastatura i ostali hardware nearby... logitech,aerogate,
      7. Pa 100 kom ne mora ali 10 bi vec imalo smisla. Uostalom otkud znas da je isti komad?
        ako je malo veci hi tech manijak onda je toliko chesto prolazio da je nauchio i polozaj prashine na kutiji
        Inache ja sam obratio paznju na Tagan kada sam naleteo ne neki nemacki sajt koji je testirao ogromnu kolichinu PSU-a.Tagan je bio najbolji.Od tada imam respect prema tom napajanju.A i cena govori sve.Svidja mi se ono chudo od 160eu.Koliki su manijaci: izbacili su i PSU od 1100w u aprilu.

VIP member Avatar korisnika Misko
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        5.137
        o taganu najbolje govori podatak da 90% tagana ide u jednog OCZ-a. Tj tagan i OCZ dele istu plocu.
        Born to overclock!

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        @audiofreak:

pa recimo da ti je Dark Side odgovorio Skupljao sam lovu za to napajanje, a posle moje kupovine sam se vracao sa drugarom koji je takodje hteo da uzme takvo napajanje, ali nikada vise nisu imali (radio sam u firmi koja je na 20m od te prodavnice, ai pricao sam sa gazdom).

Member Avatar korisnika to3a
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        1.828
        Kako je ovo lepa pricha al ne pije vodu jel kao shto je vec milion puta recheno 50 eura je gornja cena 99.5 % napajanja kod nas.
        Uvoz 10 napajanja je smeshno i pomenuti.
        Bez par hiljada ne moze da se dobije odgovarajuca marza tako da ako npr ja uvezem 1000 takvih napajanja i dobijem neki sitan rabat npr 3% a jedno napajanje koshta 160 eura dakle ja ga kupim po ceni od 155.2 eura i sad ocu da ga prodam a da uzmem pare moram da naplatim 200 eura po komadu ( treba otici u kinu, sklopiti ugovor i sve shto ide uz to i pokriti troshkove). Svi koje ova napajanja zanimaju otici ce na net i videti da koshta 160 eura komad i niko nece kupiti glupo napajanje.
        kao onaj shto je 2 meseca sedeo u radnji ....
        I na kraju koliko bi napajanja bilo dovoljno da pokrije celu zemlju??? pitanje da li bi se prodalo 3 hiljade na ovih 6 miliona stanovnika.
        Sad tu je ona stavka da su napajanja dobra i da se ne kvare uchestalo kao ona kung fu najgora. Znachi ceo posao je gotov chim pokrijesh ciljanu grupu od 1000 ljudi... glupost
        Menjao to3a : 17.05.2006. u 13:18

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        ne postoji tako nesto za 20e, za 20e mozes samo igracku da kupis, nemoj da se ljutis, ali 40-50e je "jeftino", a to sto Srbi nemaju para to ni jednog prozvodjaca sem kineza ne interesuje.

edit: Pazi, ne verujem da u prozvodnji dobra napajanja kostaju manje od 20e, kako mislis da ga naprave da bude dobro i da bude 20e ? E sad samo ostaje pitanje: sta je kome dobro ? Ako je nekom dobro napajanje ako ga stavi i to radi, onda je problem resio i sa 15e...
        Menjao gx-x : 17.05.2006. u 13:14

Member Avatar korisnika Typhoon.X
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        1.076
      13. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3700X w/ Corsair H70 Core + 2x Noctua NFP121300 PP
        • MoBo: Aorus X570 Elite
        • RAM: 2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
        • VGA: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
        • MON: DeLL UltraSharp UP2716D
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB + Samsung MZNTE256HMHP + Samsung MZVLV256HCHP + Hitachi HDS721010CLA330
        • OPT: Xternal LG GP08NU6W
        • Case: CoolerMaster 690 II Advanced | CM 800W Silent Pro Gold (RS-800-80GA-D3)
        • SND: FX-AUDIO DAC-X6
        • LAP: Dell Latitude E5570
        • TV: LG 55UK7550MLA | LG 32LH6047
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech K800 | Performance MX | Samsung Galaxy S9+ | ASUS RT-AC87W | Sennheiser HD518
      14. A i kinezi u poslednje vreme nisu bash neshto zainteresovani za taj aspekt
        Menjao Typhoon.X : 17.05.2006. u 13:16
        THOU SHALL NOT BE LAME !!!

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.707
      16. Moja mašina
        • Case: SILVERSTONE RAVEN and THERMALTAKE ARMOR CASE-CORSAIR HX1000W I seasonic 750w
      17. Shto se tiche tagana-ja ga nemam ali chitajuci testove imam ubedjenje da je odlichan.Mislim,ako sam dao skoro 2000eu(do sada) za konfu onda necu rizikovati pa cu kupiti dobro napajanje pa makar koshtalo i 200eu.Ne mogu da razmisljam shta sve moze biti usled neke havarije.I to mi nije bilo dosta nego sam kupio apc UPS(pre 2 god) a od skoro pre njega nakachio "korektor napona" kao zasebnu jednicu.
        Ono shto me ipak po nekad chudi je da delovi i rad na PSU koshtaju vishe od nekih CPU i plocha.Ali ajd,shta je- tu je.
        Toliko puta sam prichao prijateljima,poslovnims ardnicima i rodbini da daju malo vishe novca za PSU a oni ipak na kraju nekog kineza(mislim na kineski kompletan PSU).Posle slede pitanja:a shto mi se napajanje greje?Shto mi se samo vrte ventilatori na plochi?shto vishe nemam sliku na ekranu?
        I onda se chovek iznervira kada hoce da kupi recimo cooler master 550wa njega nema kod nas.Ili tagan od 500 i kusur watt-i.Ispada sad da je teze kupiti kvalitet nego skupiti novac.E to je ova "zemlja seljaka na brdovitom Balkanu".

Ps.u HG spot-u ima Tagan u ponudi.Ali neznam dali je zastarela informacija.To sam primetio samo kod njih.Imaju obichaj da nabavljaju neshto bolje artikle.Ali sam par puta zvao i nisu imali.Valjda malo komada.
        Nece da rizikuju promenu cene i slicno pa naruchuju u malim kolichinama.
        Npr.u Pakomu,koji je velika firma i posluje odlichno,ne naruchuju kvalitetna napajanja.Po tome vidim da idu linijom ekonomske logike.Samo no shto se prodaje frekventnije.
        Menjao Crni : 02.11.2006. u 15:47

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        Ne znam da li je informacija tacna, ali na hrvatskom HG spotu ga ima, i to po odlicnim cenama, a pise da ima u zalihama. Vervatno bi moglo da se poruci nekako... Ja sam za sebe gledao da uzmem 420W easy con pa da prodam ovaj moj 380W, ali sam odustao pa nisam na kraju pitao da li moze ili ne. Ovaj nas HG spot je prilicno papren, pa nisam mnogo ni obracao paznju da li imaju ili ne.

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.707
      20. Moja mašina
      21. Citat Citiram korisnika: gx-x
        Ne znam da li je informacija tacna, ali na hrvatskom HG spotu ga ima, i to po odlicnim cenama, a pise da ima u zalihama. Vervatno bi moglo da se poruci nekako... Ja sam za sebe gledao da uzmem 420W easy con pa da prodam ovaj moj 380W, ali sam odustao pa nisam na kraju pitao da li moze ili ne. Ovaj nas HG spot je prilicno papren, pa nisam mnogo ni obracao paznju da li imaju ili ne.
        Pa znam da su skupi ali opet,nemas nigde da nadjesh neki kvalitet osim cooler master kod Desk-a npr.a nemaju ovaj od 550w koji je bolji za Dual core...U sustini,ovde nema nichega a ako se pojavi-brzo nestane.

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893
        Bio sam u HG Spotu, oni inace jedino Tagan i prodaju ali tada ga nisu imali na stanju.

Member Avatar korisnika zool
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        93
        Imam Tagan 580w easycon i svaka preporuka za napajanje.
        Sto se tice HG-a cesto nabavljaju nove kolicine napajanja.
        Punk's not dead!!!!

Strana 2 od 278 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •