Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Ја имам EVGA од скоро и одлично је. И ја мислим да је нешто боље од сс. Ипак је код њега superflower испод хаубе. ;-)
 
Онда слободно иди на овај EVGA...
 
Pozdrav, koja su vam mišljenja za EVGA 500B?

Ima li šta pametnije za te novce? ( oko 60e )
 
Thanks,

Inače zanima me takođe i ima li nešto od LC Power onako za duže staze napajanje...

Generalno biće konfiguracija tipa I3, jedan SSD i možda grafika koja se napaja samo preko matične ( tipa 750Ti )

Razmišljam o ovim novim iz Gold Serije.

Razlog za LC Power je taj što sam konačno iskopao njihovo kućište koje sam jurio dobrih mesec dana pa rekoh red bi bio i LC Power napajanje :)
 
Nešto iz GP4 serije, za takvu mašinu LC6460GP4 je više nego dovoljan, ali je LC6560GP4 zanemarljivo skuplji pa je svakako pametnije da kupiš njega zbog kasnije eventualne nadogradnje.
 
Poslednja izmena:
Hvala e to mi je bitno ako već dajem taj novac za GP4. Bitno mi je da uzmem ipak kvalitetnije napajanje jer ne bih štedeo na tom segmentu :)

Koji je OEM GP4 serije? Ako se zna?
 
Pozdrav,

koje biste napajanje preporučili za i3 3rd gen (moguće kasnije i5), 1 SSD, 1-2x SATA hdd-a, 3x 12cm case venta i planiran gpu r9 380.
Ništa ne bi bilo OC.
Cena oko 75€.

Na kp videh 2 zanimljiva:
Seasonic S12 II 620W - ima 2 12V grane po 24A i 620W ukupno - da li je to mana?
Cooler Master B700 v2 - ima 1 12V granu 54A i 700W

Ili nešto drugo slične cene (do 80-tak €) da može mirno i3/i5 + R9 380 bez ikakvog OC

Hvala.

Edit: Koliko je (ako je) Seasonic kvalitetniji u odnosu na taj CM s obzirom da se dobije još 80W prostora sa CM?
 
Poslednja izmena:
U tom cenovnom rangu ti preporučujem:

COOLERMASTER G650M RS650-AMAAB1-EU

Napajanja koja si naveo su ok ali ovo koje sam ti preporučio je savremenije tehnički i ergonomski (flat kablovi, broj konektora...)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, pitanje jedno u vezi napajanja - razmisljam o Cooler Master G550M (kakva su njihova napajanja uopste?)

Konfiguracija je i5-6400, 16GB RAM, graficku nemam jos uvek, ali ce biti neke srednje snage, ne igram se puno, bez overclocka

Ili neko drugo, budzet mi je 8000 maksimalno (razmisljao sam i o kupovini kod madjara)
 
Cooler Master GM serija (450, 550, 650 i 750) je odlična serija napajanja u srednjoj klasi.

U pitanju je CWT dizajn sa bronze sertifikatom.

Napajanja su kompaktna (14cm), semi modularna, single rail, koristi se ball-bearing ventilator.

Pored efikasnosti praktično samo struja starta i izbor kondenzatora ih razlikuje od napajanja koja se nalaze u višoj klasi.
 
EVGA SuperNOVA 750 G2 код мађара.
Потврђујем за СуперНову. Користим овај ЕВГА неких два мјесеца, врхунско напајање. Плус што му је гаранција 10 година тако да си миран дуго, дуго...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pozdrav, koje je najbolje napajanje do 9500 dinara?
 
@ Paradigma i ostali

Upravo mi crkava vent. na 7+ godina starom OCZ SXT 500W (vise ne radi nego sto radi i skripi nenormalno). Nema svrhe da zamenim samo ventilator jer je verovatno i samo napajanje pri kraju.

Vidim pomenuo si te CM G serije.. planiram da pazarim sto kvalitetnije napajanje ali u GT-u (kupujem za kes ali hocu u toj prodavnici u Va iz nekoliko razloga tako da onlajn kupovina otpada).

Sta mislis, da li u GT-u postoji bolji izbor za oko 100e od ovog CM (650)?

Ako ne postoji nista slicno za manje para ili bolje za isti iznos onda da pozurim i kupim dok ih jos imaju na stanju (razmisljao sam i o nekim Antec ali vidim na sajtu pise da ih nemaju).

Kapiram da je to CM 650 odlicno resenje za ovaj amd fosil (preci cu vremenom na neki fx83xx ili noviji amd najverovatnije, mozda na i5/7 + neka prosecna graficka tipa 270x, max 280x, ssd, novi hard i to je to).

Slabo sam pratio ponudu napajanja, karakteristike itd ali mi to CM nekako uliva poverenje, jos pise da je garancija 5 godina..
Ovo kuciste je u pitanju (napajanje se ugradjuje ''gore''), ako je to uopste bitno :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam može li se negde naći cooler master V650S (kada sam ga ja kupovao bio je oko 105-110€) koji je prva sledeća stepenica ali ako nema, GM serija je odlilčno rešenje.
 
@ batak

fala jos jednom

@ Paradigma

Hvala, kupicu ipak to G650M, deluje odlicno a i garancija uliva poverenje. Znas li mozda samo kakvo je sto se tice buke?

U svakom slucaju ici cu sutra do GT-a, mozda nemaju ovde u va u magacinu pa da narucim.
 
Kao i vecina Cooler Master prilicno tiha i ne piste zavojnice (kao na OCZ 500 :D). U svakom slucaju neces ga cuti a posebno jer ce biti na malom opterecenju kod tebe. :)

Xperia Z2
 
@ batak

fala jos jednom

@ Paradigma

Hvala, kupicu ipak to G650M, deluje odlicno a i garancija uliva poverenje. Znas li mozda samo kakvo je sto se tice buke?

U svakom slucaju ici cu sutra do GT-a, mozda nemaju ovde u va u magacinu pa da narucim.

Svako napajanje se do 50% snage ne čuje pa tako ni ovo (630o/min do oko 380W posle se lienearno penje do 1800o/min na maksimalnoj snazi). Jasno je da ne spada u bučna napajanja iako ima ball bearing ventilator.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala.

Al' ajde jos jedno pitanje - na susednom forumu sam dobio preporuku i za ovo SS http://www.gigatronshop.com/napajanja/seasonic_m12ii_evo_edition_520w_80_plus_bronze_-_ss-520gm2-35181 uz ovaj komentar:
Ipak je to preterano za takvu namenu. A i u tom CM-u ima svakojakih kondenzatora.
Garancija 36m i (nebitnih) 10-ak evra ustede.. vs provereno dobro CM sa 5 god garancije.
Meni deluje da nema logike da uzmem to SS pored CM650 ali me zanima sta mislis (mislite) o toj boldovanoj recenici iz spoilera?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno