Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
U potrazi sam za što tišim napajanjem. Najbolje bi bilo neko koje potpuno zaustavi ventilator do nekog opterećenja ili temperature, maksimalna potrošnja sistema je do 150w, eventualno 200 ali najčešće će to biti smešna potrošnja (nas). Procesor i3 6320, za početak 2 diska, SSD i to je to, integrisana grafika. Treba mi da je jeftino (naravno) u protivnom ću zadržati neko koje imam sad 400w lc power u garanciji još malo.

Ima li neki predlog, može i polovno, recimo do 50e bih dao najviše.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Teško ćeš za 50e naći tiho hibridno napajanje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kupovao sam dosta starijih polovnih napajanja i od tih polovnih, meni je najtise bilo Seasonic (stariji modeli sa sivim kucistem). Dosta je jeftino, ima ih do 400w/500w, i necujni su, iako vrti ventilator.

Edit: Ako vec imas neko napajanje, mozes probati samo da zamenis ventilator za neki bolji.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da kupim napajanje za Ryzen 3600 i GTX 1070, i videh da je velika nestasica napajanja, ne znam zasto i dok kad ce to da potraje. Ono sto ja hocu nema ni kod nas ni kod madjara.
Sta mislite o polovnim napajanjima, da ga koristim bar neko vreme dok se ne stabilizuje ponuda i cene.
Kakva su Corsair CXm i CSm napajanja? Konkretno CS550m gold i recimo CX750M i CX650M grey 80+ bronze?
Ima li jos nesto kvalitetno polovno da posluzi par meseci?
 
Dobra su Corsair napajanja, ali ja ne bih uzimao polovno. Ja imam CX 450 i TX 550.
 
Hteo bih polovno zato sto ce manje da gubi na vrednosti kad ga prodam kasnije, a svakako bih da uzmem kasnije neko dobro i tiho sa 0db modom i full modularno.
 
Malo si zakasnio sa špicom polovnih dzabalesku napajanja...Bila su i rm1000x po 50 ,60evra...pa i HXi 850 za slicne novce..Sad su ga utuvili,valjda kopanje se malo rasplamsalo..
edit:Sivi je ok cx.Vrlo dobar.I cs gold.Cx sivi i cs gold su tu negde.Pa sta je jeftinije...I naravno mladje ako je velika razlika od dana proizvodnje izmedju ta dva.Prva 4 broja na kodu,prva dva godina,druga dva nedelje.
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koje napajanje planiraš da kupiš a nema da se nađe, možda postoji adekvatna zamena? Ima dosta 0db/full modular modela. Polovno napajanje srednje klase(CXm i CS) za novu grafu i procesor, po meni nije baš preporučljivo, niko ne garantuje stanje tih napajanja.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da uzmem Seasonic focus GX 650W, razmisljao sam i o Corsair RM650x ali je skuplje oko 20e a jos ima krute kablove, tj kondenzatore u njima. Kod focusa mozes i da iskljucis 0db mod ako hoces, bolji su kablovi po meni, ima 2x8pina za procesor ako mi nekad zatreba, tako da ne bih da dajem 20-30e vise a da mi pritom neke stvari ne odgovaraju, tako da bih uzeo neko polovno sad, pa za par meseci uzeo focus kad dodje.
 
Imaš ga kod nas, samo što ga još uvek prodaju pod starom oznakom Focus Plus...ali je isto napajanje, na kutijama stoji GX. U Atomu je tako i još nekoj radnji, ne sećam se kojoj. Zovi ih i pitaj.
 
Poslednja izmena:
I taj od 750w nema za razuman novac i sa garancijom od 10 godina, ako budem uzimao kod nas u domacim radnjama hocu sa punom garancijom. Cini mi se da je u tom Atomu 5 godina garancije samo. Nije mi hitno napajanje, treba mi u narednih mesec dana. Sacekacu jos mesec dana, pa ako ne dodje taj GX 650, gledacu nesto drugo.
 
Sta mislite o SPC Supremo 650 FM2?
 
Mislim da je visokokvalitetan psu.Poljaci bi trebalo da imaju konkurentnu cenu u evropi.Ali po ceni od 90evra nisam siguran da je najbolji izbor.Mana je nema temperaturnu zaštitu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Njega ili Seasonic Core GM 650?
 
Važi za dobro i tiho napajanje ali sam video neke komentare da malo kuburi sa zaštitama...ne znam. Slabo je poznato.

Seasonic ti je ipak sigurniji, ima dobru garanciju i mnogo će lakše da se proda posle...

Gde uopšte nađe Silentium, za koje pare?
 
83e na oglasima, imas PP.

Edit:

Ili mozda uzeti FSP Hydro G 650?
 
Poslednja izmena:
Takodje u slicnom budzetu Superflower Leadex Platinum 550W, to mi isto deluje kao dosta dobar izbor.
 
Supremo FM2 je SAMA, bilo toga na našem tržištu, original kinezi, jest' kvalitetniji ali nisu blizu Seasonic-u i FSP-u.

Superflower Leadex Platinum 550W je po meni najbolja opcija ako je 550W dosta.
 
Poslednja izmena:
Pa dosta je jer ne planiram stavljati bilo sta vise od grafike koja vuce 300W i procesora koji vuce 125W.

Cak i ako uzmem takvu neku kombinaciju, necu majnovati sa njima pa da sve radi u full load.
 
FSP je napravio papazjaniju sa oznakama, imaju hrpu modela koji zvuče slično...
Oni jeftiniji Hydro su GE i GD, onaj "pravi" Hydro G je nekih 16-17k za 650W i kvalitetniji je od ovih.

Da, ako ti odgovara 550W, slobodno uzmi Leadex Platinum.
 
Hydro G 650 - 105e
Hydro G Pro 650 - 106e
Superflower Leadex 550 Platinum - 97e
Core GM 650 - 90e
 
Za 105€ imaš i Enermax Revolution DF 650W, isto odlično napajanje, ista platforma kao Bitfenix Whisper M.
Leadex III Gold 650 je isto tu negde...
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam ipak uzeo Core GM 650 za 10.400 din.

Domaca garancija 7 godina, novija platforma, 650W u odnosu na 550W po istoj ceni.
 
Da li je ovo napajanje Seasonic SSR-500GB3 dobra kupovina? (samo domaca garancija)
Potrosaci su: Ryzen 3 3100 i RX 580.
 
Ako je kupovina samo domace i do te cene koliko je s12 lll mozda i nema neki izbor..Mislim da je CM mwe nesto bolji izbor,mada i on ima problem sa zavojnicama.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koje bi onda bila preporuka, sta uzeti?
Mogu da prosirim budzet, ali samo nase prodavnice.
 
Nazad
Vrh Dno