Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Ako nađeš taj Gigabajt igde. Ja sam na kraju drugaru kupio LC600.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Mozda Raidmax Cobra RX-800AE Modularno, 80PLUS GOLD za 6000 dinara umesto Gigabyte PB500?
 
Vuce 380w, u snovima.

Ne valjaju ta napajanja, ljudi su predlozili koja valjaju u tom budzetu.
 
Ako nađeš taj Gigabajt igde. Ja sam na kraju drugaru kupio LC600.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Uzeo GB500. :) Gura konfu koja vuce max. 250W. Tiho, hladno, ja zadovoljan.
 
U drugov PC sam stavio Hexa 85+ 650W, razocaralo me sto je bucnije od mog starog Chieftec CTG-600-80p i sto je (po softverskom ocitavanju) 12V napon za GPU u idle 11.7V, a Chieftec (po ocitavanju u istom programu sa istim drajverom i istim Windowsom) daje 12.08V.

Znam da je po specifikaciji +-5% normalno, ali mi je cudno da 5+ godina star Chieftec koji je i tad bio budzet jedinica bude tisi i daje bolje napone od novog FSP-a sa japanskim kondenzatorima.

Nisam stigao da pustim stres testove i ispratim napone dok je opterecen, to cu ovih dana.

CTG-600-80p je tisi cak i od nove (tj. novije) Eco GPE-xxx-S serije..
 
Poslednja izmena:
Neka preporuka za napajanje. nasao sam polovno Raidmax RX 735w THUNDER modular Bronze 80. Dali je dovoljno posto planiram OC pa me interesuje vase misljenje. R5 1600x i Asus ROG STRIX B450-F Gaming
Hoce li ploca izdrzati 4.0Ghz - Hladjenje je COOLERMASTER MasterLiquid 240 Lite
Grafika msi rx 560 4gb
 
Ima li neko preporuku za neko napajanje koje bi guralo DIY NAS? U pitanju je AMD APU i 4 HDD-a. Mini ITX kucista prima i SFX i ATX napajanja. Prednost dajem tisini i sposobnosti da radi dugo bez gasenja.
 
Vredi li uzimati za
i5 9600k
GTX 1080
i dva hard diska
neko od ovih napajanja?

BE QUIET! Power Zone 750W
Thermaltake Smart 730W 80+
Corsair CX750M
 
@oaxacus

Ne vredi definitivno, za tu, a i prakticno bilo koju drugu single-GPU ne-klokuj-do-besvesti konfiguraciju je kvalitetnih 550/650W bolji izbor. Sa 650W imas i podosta lufta za OC.

Seasonic Focus Plus Gold 650 je ~95e kod "uvoznika", daleko bolji izbor od navedenih.
 
Imam za 90e glanc novo SEASONIC Focus Plus 850 Gold 850W da kupim od drugara ali trenutno je takva situacija.
Odustao sam od 1080ti tako da ostajem na 1080.
 
Uzimaj bez razmisljanja to napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno