Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Stigao CM MWE 500, ili su sredili ili sam imao sreće, nema cviljenja ni na leru ni pri opterećenju. Ventilator je tih, svidjaju mi se crni flat kablovi i ima ih taman koliko treba, odlično su to odmerili, na Seasonicu sam imao 3 grane koje nikad nisam koristio, samo su mi se vukli kablovi bezveze po kućištu. I vizuelno je sasvim ok, fino se uklopilo u CM 690 II Advanced kućištu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, White, 48€ ali sam zaokružio drugaru koji mi ga je doneo na 50.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koje je bolja kupovina, od ova 3 napajanja:

AEROCOOL AERO Bronze 650W

BeQuiet System power 9 500w

Xilence A+lll 550w


Konfiguracija je Ryzen 5 3400G, B550M, 16GB RAM, M.2 SSD... možda u budućnosti bude unutra neka GTX1060 ili RX580.

Za sva 3 napajanja imam skoro iste ulazne cene.
 
Izmaklo mi povoljno i dobro napajanje a planiram da zamenim Chiefteca starog 10 godina.

Trenutno I5 cetvrte generacije, nema vise RX570, klasicna integrusa, verovatno ce kasnije doci neki integrisani Ryzen. SSD, HDD, nista posebno.
Pored vec pominjanih BeQuite System Power 9 550W za 56 evra, CM MWE White za 50-tak, sta mislite o FSP Hexa 85+ Pro? Kod Madjara je sad taj model nema vise Hexa 85+. Ne znam u cemu je razlika i da li je ima?

Interesuje me da li je napajanje tiho a cene su za 450W (37,5A) 51-52 evra a za 550W (45,8A) 59 evra.

Obzirom da verovatno vise nikada necu koristiti nista jace od integrisane grafike, da li je bolje (jeftinije jeste) kupiti 450W?
 
U pravu si. Po specifikacijama bas tiho napajanje 15 dB na punoj snazi. 24+20 A po granama, kombinovano 32A, 80+ Gold. Ako nema nesto bas mnogo bolje za mnogo manje para, kupljeno ;).
 
Pozdrav
Hocu da zamenim stari Chieftec CFT 650W za nesto novo jer pocinje polako da ispusta dusu.
Konfu iz potpisa sa R9 270X godinama tera bez problema.
U buducnosti ce sigurno doci do menjanja platforme pa da se i taj segment pokrije.
Modularnost nebitna, srednji cenovni rang, iskljucivo domace radnje.
Hvala na preporukama.
 
Stigao Pure Power 11 400W. Nov i lep :).
Tiši nego stari i inače tih Chietec u Cyclops V kućištu. Chieftec se u prethodnom kućištu jedva čuo, kada sam ga prebacio u Cyclops V, zvuk je postao osetno glasniji. Ovo kućište ima neki svoj "zvuk" (nikad ga više ne bih kupio) ali obzirom da se u njemu BeQuite čuje slabije, znači da je tiho napajanje.
 
Poslednja izmena:
@Sirena

U domacim radnjama samo Antec Neo Gold Zen (~8000-10000din)[500-700w]

Najnovija revizija Cooler Master MWE V2 B (Bronze i White) je dobra isto, ali kod nas u radnjama je starija bez B, tako da bolje sacekati da se rasproda stari lager.
 
Poslednja izmena:
Vidim ima kod nas seasonic focus 650w sa 10g garancije za pristojnu cenu ali FX serija, dok je GX relativno skuplja. Vredi li uzeti FX ili da se ipak preskoči? Planiram za koji mesec da sastavim novi pc pa da počnem polako da kupujem.
 
Mislim da svi sada drže GX verziju, iako se prodaje pod istom FX oznakom. AKo nisi siguran, piši prodavcu da ti kaže da li na kutiji piše GX ili Focus Plus Gold...
Odgovorili su mi, piše Model GX-650, Safety Model Name SSR-650FX. Kapiram da je to to?
 
Da li Be Quiet 700W Pure Power 11 80 Plus Gold vredi 3K više od Neo ECO Gold Zen NE700G?
(Dopada mi se što se zove "be quiet" lol, to govori koliko se razumem u PSU, a i govori da volim tišinu)
 
Tu su negde (proveri da je Antec novija serija, sa crno-žutom nalepnicom)...mada ih ne bih uzimao za nešto poput RTX 3080.
Mislim da ne vredi dati 3k više za BQ, bolje uzmi Antec i upotrebi te pare za nešto drugo.
 
@Sirena

U domacim radnjama samo Antec Neo Gold Zen (~8000-10000din)[500-700w]

Najnovija revizija Cooler Master MWE V2 B (Bronze i White) je dobra isto, ali kod nas u radnjama je starija bez B, tako da bolje sacekati da se rasproda stari lager.

Drug ima i7 2600k i RX580 i sve to duze vreme napaja sa onim LC Power LC600-12. Konacno je resio da ga menja, pa ne znamo sta da uzme.

MWE White 500w ili Chieftec GPE-600S ili FSP Hydro Pro 500w. Znam da se GPE preporucivao ranije, pa sam ga uzeo za svoj sporedni racunar, a ovaj FSP je jedino napajanje u cenovnom rangu do 6500 din sa 80+ bronze sertifikacijom. Jel ima nesto do 7-7.5k a da je daleko bolje? U sustini bi zaobisli madjare, ali ako ima nesto da je bas extra dobro onda bi se mozda i oni razmotrili.
 
Gde mogu da vidim B verziju?Nema šanse da ima kvalitetnije komponente po istoj ceni.
Ako su napravili novu verziju to je samo zbog zavojnica pri malom opterecenju...Ispravka ne košta neznam ni ja koliko...
Izmedju ostalog u zadnjih mesec dva sam ugradio i beli i bronze u konfiguracije...
Nisam primetio da nešto pište..Mozda su ih nadjačavali fanovi..nem pojma ..ja ih nisam čuo(mada nisam ni nešto osluškivao).
V2 je dovoljno dobar takav kakav je..Još ako uporedimo konkurenciju sa tim cenama .
Ako ima taj B još bolje,ako nema biće dobar i bez B
 
Drug ima i7 2600k i RX580 i sve to duze vreme napaja sa onim LC Power LC600-12. Konacno je resio da ga menja, pa ne znamo sta da uzme.

MWE White 500w ili Chieftec GPE-600S ili FSP Hydro Pro 500w. Znam da se GPE preporucivao ranije, pa sam ga uzeo za svoj sporedni racunar, a ovaj FSP je jedino napajanje u cenovnom rangu do 6500 din sa 80+ bronze sertifikacijom. Jel ima nesto do 7-7.5k a da je daleko bolje? U sustini bi zaobisli madjare, ali ako ima nesto da je bas extra dobro onda bi se mozda i oni razmotrili.
Samo da napomenem, naravno da ovaj FSP Hydro Pro nema na stanju.
 
Neke iznutrice su bolje, nisu sve, nema jos detalje za to, cekamo Aris-a da uporedi. Najveca promena je ispravno podeseni OCP i OPP, i ventilator, i lepak/malo sredjen coil whine.

@Djolekga absolutno ima sanse kad ti return on investment/zarada nije bitna, nego se probijas na trziste (nova kineska fabrika da pokaze sta moze), koja daje Cooler Masteru toliko dobru cenu. Ovoliko brzo je novo izaslo zbog Aris-a, sa hardwarebusters, techpowerup, tomshardware. Sredili su neke stvari na koje im je ukazao u review-u svom.

Trenutno samo Bronze MWE imaju B verziju, i to se vidi u serijskom broju: MPE-5501-ACAAB > MPE-5501-ACABW-B

Madjari su stavili B u ime da se razlikuje i ima da se uzme, dok u Nemackoj/Evropi nema promena u imenu stoji samo staro V2, tako da mora da se prati serijski broj. Za sad nema B verzije za White.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-02-17 111951 - Copy.png
    Screenshot 2021-02-17 111951 - Copy.png
    38.7 KB · Pregleda: 13
Poslednja izmena:
Treba mi napajanje (do 50e) za 10100f + r9 380, sajtovi mi racunaju bild na nekih 350w. S obzirom da madjari ne rade, i ovi sto rade nista ne mogu da nabave, gledam u prodavnicama. Imate li neku preporuku?
 
Nazad
Vrh Dno