Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Neznam gde gledas tacno da pazariš da bih preporucio nešto.Sva ta napajanja su u gold sertifikatu kao sto vidimo,neka imaju neku bojku,neka su bolja od drugih...itd.Antec vidim da gura Giga. 10 god. garancije dal bih ga pazario,nisam siguran..iako je unutra SS,mozda i zbog toga xD..Gledao bih nesto tipa Corsair RMx,Bitfenix whisper itd...sve u svemu zavisi od cene izbor.Dal je dovoljno ili preterivanje 650w?Zavisi od čoveka i njegovog svatanja napajanja..Vecina kod nas voli da kupi napajanje od 650w a konfa im troši 250w..i priče za malu decu 50% bla,bla..Tebi je dovoljno i 450w,550w optimalno,650w ako ces nekad da ubacis 2080ti i 9900k...xD sto se nikad ne desi.20% do plafona mu je optimalno da radi po meni..a i stvar sto je mala razlika u ceni npr 550w vs 650w pa nije strasno ni uzeti jace..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Neznam gde gledas tacno da pazariš da bih preporucio nešto.Sva ta napajanja su u gold sertifikatu kao sto vidimo,neka imaju neku bojku,neka su bolja od drugih...itd.Antec vidim da gura Giga. 10 god. garancije dal bih ga pazario,nisam siguran..iako je unutra SS,mozda i zbog toga xD..Gledao bih nesto tipa Corsair RMx,Bitfenix whisper itd...sve u svemu zavisi od cene izbor.Dal je dovoljno ili preterivanje 650w?Zavisi od čoveka i njegovog svatanja napajanja..Vecina kod nas voli da kupi napajanje od 650w a konfa im troši 250w..i priče za malu decu 50% bla,bla..Tebi je dovoljno i 450w,550w optimalno,650w ako ces nekad da ubacis 2080ti i 9900k...xD sto se nikad ne desi.20% do plafona mu je optimalno da radi po meni..a i stvar sto je mala razlika u ceni npr 550w vs 650w pa nije strasno ni uzeti jace..Ako ti je problem budzet pa prepostavljam da zato pitas minimum kvaliteta za tu konfu po meni beQuiet! System power9 500w 52 evra na kp.





Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
U ovoj temi dobih preporuku za Seasonic-Focus-GX 650...
Komponente su ostale iste, 2700x + lc- cc-120-rgb, b450 tomahawk max, 32gb rama, a2000 1tb, grafika ce najverovatnije biti polovna 1060 6gb (ali da kazemo da jace od 1070 nece biti sigurno)...

Obzirom da pomenutog napajanja nema kod nas, a nekako naginjem tome da plocu i napajanje ipak uzmem kod nas zbog garancije, ima li nesto u domacim radnjama vredno preporuke?
Na prethodnim stranama sam procitao i da SS iz Madjarske ima garanciju 1 godinu? (ili to "uvoznici" daju 1god) A opet, ko zna gde ce biti ti uvoznici za 3-4-5 godina...

Ono sto sam video kao preporuku na prethodnim stranama je i ovaj antec... Ili je gore pomenuti Seasonic Focus GX 650 ipak bolje resenje? Nesto trece?
I za kraj, ima li potrebe za 650w? I sta bi to bi neki minimum kvaliteta obzirom na konfiguraciju i namenu?

Cooler Master MWE Gold. Ima modularnu i non-modularnu verziju...
 
Poslednja izmena:
Čitajući razne recenzije i preporuke, odlučio sam da kupim napajanje Seasonic SS-520GM2, ali ga nema nigde u Beogradu. Nekoliko prodavnica ga još uvek drži na sajtu (npr. Giga...), čak dozvoljava naručivanje sve do poslednjeg koraka, a onda javi da ga nema u prodaji. Ima ga nešto malo kod preprodavaca na K.P, ali bih ipak više voleo domaću garanciju.

Da li neko ima informaciju kada će se (i da li će se uopšte) Seasonic ponovo pojaviti u našim prodavnicama?
 
Čitajući razne recenzije i preporuke, odlučio sam da kupim napajanje Seasonic SS-520GM2, ali ga nema nigde u Beogradu. Nekoliko prodavnica ga još uvek drži na sajtu (npr. Giga...), čak dozvoljava naručivanje sve do poslednjeg koraka, a onda javi da ga nema u prodaji. Ima ga nešto malo kod preprodavaca na K.P, ali bih ipak više voleo domaću garanciju.

Da li neko ima informaciju kada će se (i da li će se uopšte) Seasonic ponovo pojaviti u našim prodavnicama?
Neznam samo sta si čitao u testovima i savetima u 2020 god kad ti se svideo m12 ll?Sigurno niko ko se iole razume u napajanja nije savetovao da se uzme napajanje sa dizajnom od pre 10 god.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
To nije bio odgovor na moje pitanje, i nema potrebe da citiraš poruku koja se nalazi direktno ispred tvog posta.

Dakle, ajmo ovako, zna li neko kada će se u našim prodavnicama pojaviti novi kontingent Seasonic modela napajanja? Sin insistira da to bude modularno, a ja da je kvalitetnije od običnih kineza, a da ne bude preskupo.

Što se tiče konkretnog modela, Seasonic SS-520GM2, baš zbog toga što je dugo na tržištu, mnogi su već godinama zadovoljni s njim, pritom je garancija 5 godina.
 
Poslednja izmena:
To nije bio odgovor na moje pitanje, i nema potrebe da citiraš poruku koja se nalazi direktno ispred tvog posta.

Dakle, ajmo ovako, zna li neko kada će se u našim prodavnicama pojaviti novi kontingent Seasonic modela napajanja? Sin insistira da to bude modularno, a ja da je kvalitetnije od običnih kineza, a da ne bude preskupo.

Što se tiče konkretnog modela, Seasonic SS-520GM2, baš zbog toga što je dugo na tržištu, mnogi su već godinama zadovoljni s njim, pritom je garancija 5 godina.
Svakako to nije bilo pitanje na koji si trazio odgovor.Ali iz tvog posta gde si zakljucio po raznim testovima gde je to dobro napajanje osetio sam potrebu da ti skrenem paznju.A i ljudima koji ce nekad traziti napajanje listajuci temu .Ja se nadam da vise nikad nece biti u prodaji,i da su ih konacno skinuli sa "trake" kao i S12ll.Ako osetim potrebu da ti citiram poruku uradicu to ako nije van pravila foruma,ako jeste ja se stvarno izvinjavam.Srecno sa kupovinom.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala na preporuci Bya-Bya-sama, i ja sam razmišljao o kupovini tog FSP Hammera 500. Modularno je, povoljno, ali malo me pokolebalo pisanje nekih forumaša da je nedovoljno kvalitetno, pritom nema nikakav sertifikat...
Bilo bi sjajno kada bi neko od vlasnika tog napajanja napisao svoja iskustva.
 
Gigabyte nema odavno ni kod nas ni kod madjara, previse popularan postao. Trenutno najeftinije sto mogu da nadjem je kod nas Seasonic Core GM-500 / SSR-500LM za 10400 din u firmu na Mo sto pocinje, ili Corsair TX550M za ~9950 din kod madjara.

Ima jos jedno Cooler Master MWE Gold 550W (MPY-5501-ACAAG) isto u firmi na Mo ali je 10990 din i losije od Seasonic-a.


Nvm, ima 2 kod madjara promasih ih FSP Hyper M85+ 550 za ~7950 din i FSP Hyper M 500 za ~7400 din

To i hammer onaj iznad kod nas je sve sto ima da se uzme. Hyper M85+ je najbolji izbor ovde.
 
Poslednja izmena:
Mala pomoć, pronašao sam ovo napajanje za nekih 8 hiljada dinara (800W Raidmax Vortex RX-800AE-V 80PLUS GOLD), sa gold sertifikatom? Pošto to zaista zvuči odlično, može li mi neko kompetetniji reći da li zaista vredi, eventualno preporučiti neko napajanje u tom cenovnom rangu koje bi moglo napajati Vega 56 grafiku?
 
Ne vredi,loše napajanje.. Da li mogu "madjari il jok?Vega je zahtevna karta za napajanje..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Može i mađarska varijanta. Nisam pametan, imam već 7 godina Chieftec napajanje koje se pokazalo odlično, ali vidim da sada i nisu u nekom kvalitetu, napajanje 550W bi mi bilo dovoljno (PSU kalkulator izbacuje 470W pri maks opterećenju), pa sam kontao da je tih 800W overkill, ali ipak ne bih da kupujem nekvalitetna napajanja.
 
Bitfenix whisper M Gold 650w 90 evra(modularno),Bitfenix formula Gold 550w 77evra(fixni kablovi,isto kao whisper).Ako ti je skupo onda ce nadjemo neki bronze za 50tak evra..tipa SilentiumPC L2,Cooler Master mwe bronze,V2 itd..beQuiet System Power 9 itd...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Mala pomoć, pronašao sam ovo napajanje za nekih 8 hiljada dinara (800W Raidmax Vortex RX-800AE-V 80PLUS GOLD), sa gold sertifikatom? Pošto to zaista zvuči odlično, može li mi neko kompetetniji reći da li zaista vredi, eventualno preporučiti neko napajanje u tom cenovnom rangu koje bi moglo napajati Vega 56 grafiku?
Vortex RX-800AE - vredi. Dobra Andyson platforma. Moze da napaja i dve Vege bez problema. Za 8k odlicna kupovina.
 
Hvala ljudi na odgovorima, iako su kontradiktorna :) Budžet li je oko 75e, ima li još neko neki predlog, me mora biti modularno, ali bi bilo dobro da ima preko 600W (da ispunim fabričku zahtevnost te Vega grafike)?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nema neke preterane razlike izmedju ova dva navedena napajanja što se tiče "performansi",stim da je bitfenix tiši(550w vs 550w)Oba su ok.Cors ima 5 god garancije Formula 3.Lično ja bi opet uzeo Bitfenix,on sta god odluči nece pogrešiti...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Seasonic Core 550/650W Gold, sa 7god garancije bi vjerovatno bio best buy u tom cjenovnom rangu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Seasonic Core 550/650W Gold, sa 7god garancije bi vjerovatno bio best buy u tom cjenovnom rangu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Citao sam na jednom drugom forumu da su ova Core napajanja predvidjena za OEM, iako se prodaju i ovako i da su malo nizeg kvaliteta od Focus serije.

Garancija od 7 godina svakako uliva poverenje, samo eto, bilo bi zanimljivo cuti jos nekog ko je imao dodira s njima (pomazem kolegi oko nove masine, pa je jedna od stvari oko kojih razmislja i napajanje).
 
Paše mi cena, ali me brine 550W, pošto opterećenje ide do 470W (naravno na trenutke, pošto Vega 56 zna na kratko da ode na 300W).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Teško da ce ti konfa preci 400w jedino ako nemas neki i9 .Tako da bi 550 w završilo posao .Ovaj fsp m mislim da je sličan hexi...zadovoljavajuce napajanje,ali ga ja ne bi kupovao u kombinaciji sa vegom Mislim da formula koristi 3 12v grane,pa sam negde čitao da se lose ponasaju u kombinaciji sa vegom npr 650w(4grane) prave problem,sa 3grane(550w) mislim da nece praviti problem,450w(2grane) rade na vegi.Najbolji izbor ti je onaj Cors predlozen gore.Ovaj novi SS nisam siguran kakav je,cim je niza cena od fokusa verovatno je neka usteda bila.Nek bude i isti kao fokus ja bi ga izbegao,sa njegovim problemima.Ako hoceš 650w mora jos da dignes budzet [emoji3]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Vortex RX-800AE - vredi. Dobra Andyson platforma. Moze da napaja i dve Vege bez problema. Za 8k odlicna kupovina.

Andyson H6 800W je bolja kupovina od GW 550W ili CWT 550W. Bez obzira na modifikacije na platformama koje su uradil CRS i BF, neporede se iste kategorije napajanja.
BTW, CRS TX550 = LC6560GP4

Ovaj fsp m mislim da je sličan hexi...zadovoljavajuce napajanje,ali ga ja ne bi kupovao u kombinaciji sa vegom

FSP Hyper M85+ i FSP Hexa nemaju bas neke slicnosti...Mislim da se ni ne proizvode u istoj fabrici.
 
Poslednja izmena:
Andyson H6 800W je bolja kupovina od GW 550W ili CWT 550W. Bez obzira na modifikacije na platformama koje su uradil CRS i BF, neporede se iste kategorije napajanja.
BTW, CRS TX550 = LC6560GP4



FSP Hyper M85+ i FSP Hexa nemaju bas neke slicnosti...Mislim da se ni ne proizvode u istoj fabrici.
Ovo nije tačno.Što se mene tiče nek kupi šta hoce..Reci da je Raid bolja kupovina od navedena dva je u najmanju ruku van pameti .To dal je ista kategorija nebitno je,bitno je da su cenovno tu negde ili razlika od 10 evra ne prestavlja bolju kupovinu..Moj stav je ne bih ni jednu raidmax jedinicu razmatrao za bilo koji sistem,kad ima bolje za jednak novac .Jednostavno nije vredan paznje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno