Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
@laca12

Ne nalazim FPS od 450w. Neko drugo kvalitetno manje snage od 600w? Znam da mi komp malo ptrosi, zajedno sa monitorom oko 300w, bar tako kaze merac na produznom. Ali sam racunao da ostavim rezervu za neki potencijalni upgrade posto su me saveovali da ovo sadasnje napajanje slabo za 1070ti.
 
Hydro ge ni pod tačku razno,kad pogledam cenu od 13500/14000 din za 650w samo čovek da se prekrsti..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nije kp. A**m prodavnica. Zabranjeno je reklamiranje ovde, pa mora ovako, a i ovo je na milost i nemilost modova. Ako me warn-uju, dođeš mi tehničku podršku za emocionalnu stabilnost. :p
 
Burazer menja na kompu napajanje, pa ako moze savet koje od ovih napajanja za 3700x, trenutno je na polarisu sto se gpu tice, ali mozda u nekom narednom periodu(ne u skorije vreme) predje na nesto tipa 5700xt:

FSP HYDRO PRO 500W
FSP HV Pro 550W
FSP Hyper K 600w
Antec VP700P Plus

Ja sam mislio "Seasonic S12III 500w", ali nece to iz nekog razloga. Kakvo je ono u poredjenju sa ova 4 gore?
 
Poslednja izmena:
Najbolje da napises koji je budzet.
 
Sve su to krševi manje više...Al ima dobar cpu mora se priznati..Koji god da uzmeš sve je to slično..Mislim ryzen 3700x i rx 5700xt i psu od 6/7 K nemam više [emoji3]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Za grafiku rekoh u narednom periodu, znaci 2+ godine. Planirao je 3600 + psu, pojavila se ova kombinacija, mislio je da ce imati isto za neko napajanje oko 10ak kao sto je planirao, ali je nesto iskrslo. Ako ne uzme sada za ovo sto mu je ostalo, potrosice se na nesto drugo u kuci, a posle verovatno nece uzeti napajanje bar do leta. Pa ako vec postoji opcija da nesto uzme, a da solidno radi posao.... Ne vidim u cemu je problem.
 
Bolje nek kupi na leto ako je to izbor.
Za tu mahinu bi preporučio po trenutnim cenama bitfenix fotmula 650w kod komšija trenutno na popustu..verujem da ce biti cena oko 80e.Znam da si rekao domaće itd..al eto..da ti se nadje šta znam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Upravo mi je SeaSonic SS 520GM2 napajanje, nakon nekih 4-5 godina upotrebe, zveknulo uz prasak i smrad spaljene elektronike.

Paperclip metoda je potvrdila da napajanje ne daje znake života. Drugo nemam da potvrdim 100%.

To je već drugi SeaSonic koji mi riknjava, prvi je bio SeaSonic brendiran kao Antec, ako se dobro sećam, TP Trio 650.

Sada više nisam siguran da želim da mu pružim i treći put šansu.

Šta je trenutno best baj, mogu i prodavnice i oglasi, da napajaju mašinu iz potpisa? Da sutra pokupim i osposobim mašinu.

Hvala ljudi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Po trenutnim cenama(današnjim) Bitfenix whisper 650w (popust trenutni)95evra,verovatno 10% manje..pa mozda bidne 80+ evra..Što mu dodje ušteda 30/40e u odnosu na psu sličnih karakteristika..Samo ceš vrv da čekaš da poznati prodavac dostavi više dana,a ne jedan kako bi ti želeo.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@ laca12

Kakvo je tvoje misljenje o P650B ?

Nekvalitetno napajanje, Gigabyte vec godinama pokusava nesto da napravi sa napajanjima ( kad se samo setim Odina ), ali los OEM i losa napajanja.
Slicno je pokusala i EVGA pre 2-3 godine da "pojeftini" napajanje pa su umesto Super Flowera dali da im to pravi RSY. Ali su na vreme naucili. Gigabyte nikako.
 
Nazad
Vrh Dno