Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
^
Pored logike da se razmatra kupovina od "proizvođača" koji ima svoju samo kancelariju, šta ćeš da radiš sa mađarskim napajanjem ako dobiješ primerak koji bude pištao?
Da ga uvališ nekome preko oglasa?
 
U tom slučaju, verovatno bih ga reklamirao prodavcu ili bih lično otišao do Segedina pošto svakako idem sa vremena na vreme. Ali da, razumem naravno prednost kupovine na domaćem tržištu ali nisam siguran baš za to Seasonic, iako se i ja premišljam i razmišljam o njemu još uvek.
 
Ako se dogodi na primerku coil whine da li se uvažava reklamacija ili je najbolja opcija kupiti online u domaćim prodavnicama pa vratiti u roku od 14 dana?
 
Mislim da se pistanje zavojnica ne podvodi kao nesaobraznost time se i reklamacija ne uvazava. Ostalo je dobra volja prodavca.
 
Pozdrav,

Potreban mi je savet tj preporuka za dobro napajanje...Mora ispoštovati 2 načela, da bude belo :D i da je potpuno modularno.
Ja sam za sad našao ovo:

CORSAIR RMx White Series RM750x (2018)
SUPER-FLOWER Leadex Platinum 550W

i kod nas

Seasonic SSR-750TR-SNOWSILENT PRIME

Generalno kod Corsair-a jedino imam bele kablove, dok bi kod drugih radio Mixer :D
 
Uzmi Corsair, onda. Odlično napajanje (sva tri su dobra), i uštediš pare za druge kablove.
Ili Seasonic, pošto je najlakši za nabavku i garanciju i potencijalno najkvalitetniji od ta tri.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nadjem nigde Corsair RM seriju, da li je onda dobro da uzmem Cooler Master
MWE Gold 750 Full Modular, mozda ako nadjem BE QUIET! Power Zone 750W ili pak taj Seasonic
SSR-750TR-SNOWSILENT PRIME?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Potreban mi je savet tj preporuka za dobro napajanje...Mora ispoštovati 2 načela, da bude belo :D i da je potpuno modularno.
Ja sam za sad našao ovo:

CORSAIR RMx White Series RM750x (2018)
SUPER-FLOWER Leadex Platinum 550W

i kod nas

Seasonic SSR-750TR-SNOWSILENT PRIME

Generalno kod Corsair-a jedino imam bele kablove, dok bi kod drugih radio Mixer :D

ne kupuj nista :D ako je za tebe... jer ce i tako odluciti da ipak prodas za dva meseca iz nekog razloga :)

salu na stranu ja bih radije uzeo seasonic ako su cene slicne. nisam sad gledao koje su cene
 
Hvala ljudi na predlozima , znači mi :)

Hehe za mene je moj build, valjda ga izguram do kraja :D

Cena ne utiče toliko, žena dala odobrenje na trošenje novca :D

elem pošto uzimam Asus B450I Strix tj već je poručena u opciju ulazi i sledeće:

Asus ROG-STRIX-750G

Pošto možda batalim white build i idem na branding. Koliko kontam i ovaj Asus je Seasonic OEM, možda njihova Focus Gold serija ali ne znam toliko o napajanjima :(
 
tebe sa bencha "virtuelno" znam kao nekog ko najcesce menja :) inace to sa white mi je zvucalo bas zanimljivo . moram da priznam..istina ja uvek samo gledam kvalitet i performanse a vizuelno mi nebitno. kod kompa :)

o tom asus napajanju nemam pojma nista
 
Seasonic GX 550,
Seasonic GM 650 (Core ili bez Core),
Coolermaster 550 Reactor Gold,
FSP Hydro GE 550,
FSP Dagger 600,
FSP Dagger Pro 550?

Sta uzeti od ovog iznad?

Bitfenix Whisper ima samo 450, ne bih isao na 450.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja bih uzeo Dagger. U tom slučaju uvek imaš lepu opciju za ITX.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Tek sam naknadno video da je to SFX napajanje.

Najradije bih SS GX 550 uzeo od ovih, mada je relativno novo, ne nalazim dovoljno informacija..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
dobiješ adapter za standardnu ATX montažu,ako je u podrumu ne vidim smetnju,doduše ne vidim i da kućište nema podrum...a kao što koleza predrag kaže,ostaje ti opcija za ITX i sff,lutka od napajanja.
 
Da, ide SFF na ATX adapter uz Dagger tako da si miran što se toga tiče.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bas zanimljivo napajanje.

Moram priznati da sam blizi Focus GX 550 jer je po jedinoj tier listi koju sam pronasao Focus GX je jedan tier ispred Daggera.
https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/

A i Focus GX ima proizvodjacku garanciju od 10 godina, trebalo bi da je u samom vrhu.. nisam pametan.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo napajanje je zanimljivo i simpa, al 10 godina je 10 godina... U sustini, sta god od ta dva uzmes neces se zaye8ati
 
Drugari moze mala pomoc?
Za bratanca mi treba napajanje do 10K RSD za stari komp koji ceka update. Graficka je 580.

- FSP Hexa +85 650W
- SEASONIC S12III 650W
- CM MWE 700w white

Moze i neko cetvrto ako ga ima u nasim prodavnicama na lageru.
 
Drugari moze mala pomoc?
Za bratanca mi treba napajanje do 10K RSD za stari komp koji ceka update. Graficka je 580.

- FSP Hexa +85 650W
- SEASONIC S12III 650W
- CM MWE 700w white

Moze i neko cetvrto ako ga ima u nasim prodavnicama na lageru.

Od ta tri FSP je ubedljivo najbolja kupovina. Ili probati naci Antec NE600G Neo ECO GOLD ZEN mozda.
 
Nema Hydro ali ima Antec Neo ECO GOLD ZEN 600W - NE600G Zen za 2000 dinara vise od Hexe..to je vise od 20%.
Da li je toliko bolje?
 
Napisao sam vec koje komponnente i cena.
Ponovicu: domace radnje do 10.000 dinara, RX580 i stari komp (uskoro ide nova placa, procesor, memorija), za gejming.

Jos neki predlog? Za sad vodi hexa.

Edit: verovatno moze i slabije od 650 ali ne znam sta ce ici kasnije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno