Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Znaci da se ipak drzim prvog izbora Corsair rm750x xD

Slobodno RM750x da, ne verujem da ce i rifle bearing da ode brze od ~8-9 godina, ionako ce jedva i da se pali vent :)

Antec HCG 850 Extreme

Ako ga stvarno imaju na stanju jedno od tisih (kad se upali vent ne koliko i ona sto navedeh, ali je veoma blizu) i jako dobro napajanje.

Edit: Ne videh da je RMx prilicno skup kod madjara trenutno, 128 eur :(, ovo je za 135 evra dovoljno blizu da bude odlicna kupovina isto.
 
Poslednja izmena:
Da, na Corsair vent mislim da mi ne radi ni 2% vremena, verovatno se pali tek na nekim ozbiljnijim taskovima, igrama i slicno...mislim da ce pre da ti ode neki kondenzator i generalno da rikne napajanje, nego vent sto ce da ode...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upravo sam spalio 10 godina staro LC power 550 nakon sat igranja Plague Tale :d. Pre neki dan sam ubacio RX 570 8gb i evo nije izdrzalo.
Sta je trenutni best buy za RX 570 8gb , 2 x 4gb rama, AMD A7600, 1 ssd, 1hd?
Ne razumem se uopste za napajanja pa bih molio savet da me ne oderu bezveze u radnji.
 
Poslednja izmena:
Budzet?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Pa ono ako bi moglo za 50-60 eura u vrh glave. Ne znam ni koliko vati da jurim
Evo malo sam gledao po itsvetu sledece
Dal bi LC power LC600H bronze bilo ok? Chieftec ELP-700S? FSP Hyper HP600S? Seasonic SS-620gb 620W?

Il su ok nova LC? Ili ima neki brend koji nudi vise za manje?
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo od pre mesec dana:

CoolerMaster V750 je otislo u vecna lovista posle 4,5 godine (nisu racunali da ne gasim racunar) i odobre mi garanciju koja je na 5 godina. Naravno, iskomplikuju se stvar kao i obicno sa Gigatronom posto su mi nudili MWE seriju koja nema veze sa V serijom koja se jos uvek proizvodi.
Uzmem novac, dodam 1500din. i pazarim Seasonic Fokus Plus 750w. Tako da sam pokriven sa garancijomn 15 godina (5+10 novih)

Nekada se isplati i da otkaze, samo je potrban dobar tajming.
 
Posle XY godina, doslo je vreme da menjam staro CM GX650 napajanje, budzet mi je do 10k din, sad sta je pametno ziv nisam, treba mi sto vise W, i naravno sto kvalitetnije, komp radi 24/7...i za sve se koristi. Bacio sam pogled na EVGA SuperNOVA 750 G2 750W Gold, ne znam kakvo je? Koje bi u tom rangu vi preporucili da je best buy ? Nije bitno domaci ili madjari, mada kontam da je madjari bolja prica zbog cene...
 
Budzet je skocio do 100e...u opasnoj sam dilemi ali je postalo i hitno...
 
Pao sam u ozbiljnu dilemu, jer smatram da je napajanje osnova svega, i da uvek treba imati vise watta zbog mogucih upgrade-ova.. Nasao sam pomenuti Seasonic 750w za 110e, dok mi je za iste pare izleteo Corsair RM850, sad sta je bolje od ta dva, to ce i biti???!!
Hvala na odgovorima
 
Antec EA750G Pro.
 
TT Berlin 630w, valja li cemu?

...über rimini 7
 
Koliko sam skontao, to je mator model i matora platforma, praktično preimenovani TT Smart SE koji ja imam. Dakle, ništa posebno.
S druge strane, dotični Smart mi šljaka bez ikakvih problema skoro 4 godine...
 
Koje napajanje uzeti, cpu r7 3700x, gpu gtx 1070. Kontam da mi je dovoljno i od 600w ali koje. Bilo bi dobro da cena ne prelazi preko 10k.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Koje napajanje gasi vent u idle? Ili je bar praktično nečujno? Po CM PSU kalkulatoru treba mi 434W, tako da je cilj oko 500W PSU, a budžet je oko 60-70eur. Ovo pitam za drugara, predlagao sam mu Seasonic 520GB, ali ne znam za to gašenje venta na idle, pa reko da pitam ovde. Vidim tu opciju ima CM WME 450W Bronze V2, valja li čemu ili da gledamo nešto drugo?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
@nenadwebivi

Ako gledas u madjarskoj, Seasonic Gold ima godinu dana garancije(a 10 daje). Garancija za njega je ostvariva jedino direktno kod Seasonica kada istekne ta godina, makar ja tako mislim.

Na Cors daju punih 5 godina, koliko i on sam daje.

Inace, ima i Cors rm1000x za 90. Majnovalo, ali jos 8 godina garancije, madjarske naravno.
 
Poslednja izmena:
@TosaNS

Np, to je najbolje kod nas za te pare trenutno.

A ako ti nije problem preko madjara da uzimas, onda slazem se sa @anarki1302 za nesto tipa Seasonic-a tog na primer:

ANTEC EA-650G Pro (80+gold) za 9700 rsd, ili CORSAIR Vengeance V650M 650W (80+ bronze) za 8522 din, ako hoces malo da ustedis.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem na predlozima izabraću nešto od predloženih napajanja u zavisnosti od toga koliko budem para budem skupio. [emoji847]

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
ima kod koga god hoces madjara, samo nadjes najpribliznije deo onome koji hoces da kupis na njegovom izlogu, pokrenes prepisku/ posaljes poruku za taj deo,
i onda mu napises tacno ime artikla kako je na ovom sajtu https://iponcomp.com/shop, ili mu iskopiras link od artikla.

Kod Fante ce biti manje vise isto kao kad prebacis direktno cenu na ovom sajtu iz forinti u dinare i skoro sigurno ce ti poslati i garatni list.
kod drugih ce biti 5-10% jeftinije od direktne konverzije cene, al verovatno bez garantog lista.

Poslacu ti na pm link od izloga od Fante.
 
Poslednja izmena:

Nema prevod na Srpski jezik ali je kvalitetan video, vredi pogledati ako i malo razumete Engleski. ;)
 
Na konfu iz potpisa furam seasonic s12 520w komotno već par godina.
Idem upgrade na 3700x & 5700 xt, jel ce moci trenutni napajanje da izdrži to ili moram na 650W da idem?
 
Bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno